Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a fogyasztói társadalom egércsapdájában vergődök?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok eligazodni a baba hozzátáplálásában a sokféle infó, nézet, és egyebek között.


Folyamatosan úgy érzem, hogy a műkaja-gyárak tömik a fejünket áltudományos magyarázatokkal, hogy miért ne adj tejet, lisztet, cukrot, és más egyébként hétköznapi hozzávalót a gyereknek, és ijesztgetnek, hogy mi minden baj történhet szegény babákkal, de én nem akarom elhinni, hogy ezek a dolgok úgy vannak, ahogy mondják.


Most öt hónapos a babám, két hónapja nincs tejem, és már teljesen kétségbe vagyok esve, hogy megkockáztassam-e a hozzátáplálás "tiltott" szereit, vagy ne, mert besz..ratott a védőnő is, hogy se tejet, se lisztet, se cukrot, se semmi hasonlót ne használjak a gyerek kajájánál, inkább tápozzam...


Csak én érzem úgy, hogy az utolsó fillért is ki akarják szedni a zsebünkből a babatej, meg agyonlúgozott tápok, meg steril kaják kapcsán, vagy csak a kétségbeesésem mondatja velem, hogy hogyan fogjuk megengedni magunknak ezt az egészet anyagilag?!?!


2009. júl. 3. 20:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémáim vannak nekem is... :( Az enyém 4 hónapos, borzasztó a bőre, ekcémás. A doki mondta, hogy biztos nem adhatok neki legalább 2 évig semmi tejeset. A savasabb gyümölcsökre én vagyok allergiás, azt sem merek neki adni (alma, barack, stb.)Az ekcémát is tőlem örökölte. A lányom az elejétől kezdve tápszeres volt, egyszer kapott nem HA-sat (akkor még nem jött elő a bőrprobléma), és azonnal ki is hányta, úgyhogy biztosan igaza van a dokinak.

Valószínűleg jövő héttől kezdem a hozzátáplálást, de hogy mivel..... :(

Szerintem én műkajázni fogok, mert városban semmiféle gyümölcs, zöldségben nem bízom, amit kapni lehet. Az persze más kérdés, hogy az üveges bébiétel mennyire megbízható.

Az anyagiakba még bele sem mertem gondolni...

Nagyon kíváncsi leszek a többi válaszolóra, remélem írnak az enyémnél okosabbat...

2009. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szegény babád!

Akkor tényleg nem lesz egyszerű a hozzátáplálás nálatok!


Nem okosságot várok, inkább csak megbeszélni ezt a témát másokkal.

Fura nekem az, hogy egyre több az ételallergiás gyerek, és egyre később adhatunk nekik igazi kajákat.

Nem tudom eldönteni, hogy mi minek a következménye.

Azért van annyi allergiás gyerek, mert egyre később adjuk nekik a rendes kaját, vagy azért nem ajánlják korán a rendes kaját, hogy ne legyen allergiás a gyerek.

Melyik lehet az igazság?


Nem merem kipróbálni a babámon, mert az ember félti, mert mindenfélét hall, és ezért vergődök.

Meg persze bele lehet hülyülni a sok információba...

2009. júl. 3. 20:46
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igazad van!En a babaviztol vagyok kiakadva, igaz azt sem tudom mi az! De mar anyit olvastam rolla, hogy meg azt is forraljak. Az en babam 3 honapos lesz es mar 1honapja kanalazom neki a csapvizet./forralas nelkul./A nagylanyom 15 eves 3 honapos koratol kapott tehentejet persze felezve.

Egeszseges okos ertelmes tini lett belole!

Anyukam aki segitett 15evvel ezelott a kislanyom etetesevel kapcsolatban es o ajanlotta a felezett tejcsit, most a legkisebb unokat viszont nem engedne meg a csapvizet sem megnyalatni.Es o az aki ragaszkodik a tapszerhez.Szoval nagy valtozason ment keresztul a fogyasztoi tarsadalom. De valoban az elonyunkre? Ez az agyon sterilizalt vilagban milyen ellenallo felnottek nevelkednek?

2009. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én biozöldségeket veszek 1-2 kilo nem nagy pénz és azt adagolom a babámnak 1 szem krumpli és a répa , picihagyma , nagyon finom só, cukor nélkül gusztusos. Lisztet ehetmég eleget a gyerek, cukor , só nélkül nagyon is finom még az illatais. Párhónapig kímélem a belecskéjét utána ugy is sorakoznak a tartósítószrek és barátai.A tápszer helyet meg mit lehetne adni? 1-2 év utána ugyis megkíván a kisgyerek minden félét és nekünk szülöknek kell figyelnünk hogy miböl táplálkozik a szervezetük.
2009. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ahány védőnővel, orvossal, anyukával fogsz beszélni, mindenki mást fog mondani, egymásnak homlokegyenest ellenkező dolgokat is!

Barátnőm koraszülött, bélműtött lányának a klinikán az orvos már 6 hónapos korától javasolta pl. a sajtot, nekem meg a dokim elkezdett hápogni, amikor megtudta, hogy a 10 hónaposomnak sajtot adtam.

Én azt mondom, hogy óvatosan, apránként, a fő szabályokat betartva(tehát a nagyon allergizáló dolgokat elkerülve) nem szabad sokáig várni az új dolgok bevezetésével, mert abból csak gond lehet (pl. válogatósság, vagy nem eszi egyáltalán a szilárdat meg a gyerek).

Egyébként ismerek olyan kisgyereket, aki nagyon sokáig csak anyatejes volt, és még 3 évesen is naponta többször szopizott, és mégis allergiás lett az égvilágon szinte mindenre (tej, liszt, szója, kakaó, tojás)


A cukor téma is kicsit túlzásba van víve szerintem... Én volt, hogy friss gyümit adtam a lányomnak, cukor nélkül, volt, hogy babakaját, amiben volt cukor, mindegyiket egyformán szerette, nem szokott rá a cukorra egyáltalán.

2009. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen a babavíz is ilyen!

Én azt adtam eddig a babámnak, mert nem mertem mást!

Aztán besokalltam, és most forralom a csapvizet.


Már ki vagyok akadva, ha arra gondolok, hogy a JANA ügyvezetője röhög "rajtam" a markába, hogy megveheti a nyolcadik yachtját abból a haszonból, amit én termelek neki a hülye vizükért, literenként akciósan 120-140 forintért!!!

Csak mert elhittem, hogy a sima csapvízbe belehal a gyerek!

És még hány ilyen dolog van, amiről nem tudom eldönteni, hogy vajon higgyem, vagy ne higgyem el...

2009. júl. 3. 20:54
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van igazság abban, amit gondolsz, meg nem is.

Én nem adtam semmi "tiltott " dolgot a babámnak idő előtt, sőt, inkább mindent később kapott, pedig 5.5 hósan elkezdtünk enni.

Azért van ez így kitalálva, mert a mai kutatások már bebizonyították, hogy mikor mit tud a baba gyomra megemészteni, és mi okozhat később emésztési problémát. Én világ életemben, vagyis 19 éves koromig székrekedéses voltam, tudom mi az, nem kívánom senkinek. Így, amit tudok megteszek azért, hogy a babám ne legyen az, és egészségesen fejlődjön.

Az, hogy hozzátáplálod a babád, nem kell hogy milliókba kerüljön. Én is csak pár bébiételt vettem, az első husist abból kaptam, olyan gyümölcsöt, ami nem volt szezonos (szilva, barack), és pár üveg van itthon, hogy ha olyan a helyzet, hogy nem tudok főzni neki, legyen, vagy menni kell valahova. A halasat is megveszem, mert sokkal egyszerűbbnek tartom.

A többit én főzöm neki. A mirelit zöldségeket megveszem, krumplival, risszel megfőzöm, a husiját és én készítem előre fagyasztóba adagokba. Mindig ezeket eszi, és imádja.

A vizet forraltam 7-8 hós koráig, azóta nem.

Sosem ivott babavizet, nem evett babajoghurtot, és most ha elhagyom a cicit sem fog babatejet kapni, mert ezeket én is hülyeségnek tartom, illetve pont annak, amit írsz, hogy csak a hülye anya-már bocsánat megveszi, mert "ez jó a gyerekének". Valóban ezeket súlykolják belénk, de a gyereknek semmi baja nem lesz a forralt víztől, és a bolti tejtől-a maga idejében.

Persze a babavíz jó, ha pl utazni kell.

Amúgy tényleg sok tanács van mindenhol, és tapasztalatból annyit tudok tanácsolni, hogy döntsd el, hogy kire-mire hallgatsz, és mindig arra hallgass. Mert mindig mindenki mást fog mondani. Amúgy meg az anyai megérzés a legjobb, ha néha bizonytalan is:-)

2009. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
én ugy gondolom ki milyen természetü és a saját magára hogy figyel oda .Én a csapunkra legszívesebben szereltetnék víztisztitot hogy a nöi hormonokat is kiszürjem. Én hiszek a tudományos fejlödésben . Tulzásokba nem esek pl. nem iszok ásványvízet mert finom nálunk a csapvíz, de kolát sem iszok mert mérgezöanyagokat tartalmaz.Csipsznélkül élünk és hoescét iszunk ha megkivánjuk nem az ocska édes-aromás leveket, gyogyteákat, mézet , nádcukrot használok.
2009. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Kérdezö szeretném meg kérdezni hogy ti hogy étkeztek . Miket esztek ? Mert én ugy érzem hogy edig nem figyeltél a minőségre.
2009. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Sajnos igazatok van. Teljesen kihasználják, hogy az ember ebbe az agyon vegyszerezett, szennyezett világba próbálja a kisbabájának megadni a legjobbat.


Engem azzal visznek az őrületbe, hogy a védőnő megmondja a fél éves tejcsis kisfiamnak mit adhatok és mit nem. Ha megnézem a 4 HÓSOK bébi üveges kajáját szinte az összesre tudnék mondani valamit, hogy miért nem jó. Ugye azt mondják mindig ha új ételt kap azt 3 napig CSAK azt kapja, hogy kiderüljön nem okoz-e neki gondot. Az alapokon (alma,krumpli,répa,sütőtök) túl vagyunk, de hogyan tovább? A bébiételek összetevőit ha megnézem nagyon ritka az, hogy minimális összetevőkből álljon!

Egyébként azt nem értem még, hogy a bébikaják nagy %-ba miért tesznek cukrot? Csak olyat szeretnék adni neki amibe nincs, mert egészségesebbnek tartom anélkül. De nyilván azért teszik bele, hogy a gyerekek jobban falják...

2009. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!