Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szüljünk hát a Népesség...

Szüljünk hát a Népesség Csökkenés, az elöregedő társadalom ellen. Védekezésmentes Szex-re fel?

Figyelt kérdés

Most nézem a híreket,hát olyat mondtak,hogy hát uhhhh,belém jött egyből az ideg:@

A téma az volt,hogy öregedő a társadalmunk,drasztikusan csökken a népesség.Mi erre a szakértők tanácsa?Szüljenek már az egyetemisták is.Idióták.Nem légből kapottan beszélek,mert saját tapasztalatból mondom,hogy egyetem/főiskola mellett gyereket vállalni,nagy erőt és kitartást igényel és én még szerencsés is vagyok,mert csak levelezőn tanulok,így mellette tudok/tam/ dolgozni,de mégis már ne is haragudjanak,de,hogy képzelik,hogy szüljünk,mikor akkor még saját magunkat sem tudjuk eltartani rendesen,van eszük ezeknek?Nincs:@

Pattognak,hogy a mi hibánk,de adnak ők támogatást?A felsőoktatási intézmények,szerintetek mit segítenek?Semmit,de azt elvárják,hogy szüljünk nekik:@Húúúúú de ideges lettem most.nektek mi a véleményetek erről?


Ada és Abigél:))


2009. nov. 11. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
teljesen igazad van.én pont ezért nem nézek híradot nem olvasok újságot mert vicc ami ebben az országban történik és miket megengednek maguknak.én inkabb az ujságban elolvasom a celebes híreket azon legalább röhögni is lehet ezzen viszont csak sírni.ne idegeskedj nem tesz jót a babádnak:)
2009. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Kultúra/Közösség: ott jobb helye lenne a kérdésnek :)


Egyébként egyetértek veled. De ez egy ördögi kör, gondolj bele: minnél inkább kevés az "utánapótlás", annál több az öreg, minnél több az öreg, annál több a nyugdíj terhelés, minnél több a nyugdíj terhelés, annál kisebb a kassza, minnél kisebb a kassza, annál több a fiatalok terhelése, minnél nagyobb a fiatalok terhelése, annál kevesebb a vállalt gyerek, minnél kevesebb a vállalt gyerek, annál több az öreg, és így továb....


Mire vállaljon az ember gyereket, ha egy kutyust is nehéz manapság eltartani.

22 éves vagyok, egyetemista, 30 alatt szülni semmiképpen nem fogok, de 30 felett is csak talán 1et... vagy egyet sem...

2009. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Hát szerintem ez egy f@szság. Én nappalira járok, mellette dolgozom. De ahhoz, hogy megtudjak élni, főmunkaidőbe dolgozom, ami meg a suli rovására megy. Már 5.éve járok a 4éves képzésre, és még mindig nem fogom befejezni. Ha be is fejezem, nem lesz meg a diplomám, mert arra már nincs időm, de leginkább pénzem, hogy nyelvvizsgázzak, és tanárhoz járjak, vagy akárcsak tanfolyamra. Diákhitelem is van, lakáshitelem is.

Mire elvégzem a sulit, a nyakamba szakad egy csomó adósság

Egyedül élek, de így is alig van időm, mert vagy a suliban vagyok, vagy dolgozom. Ha itthon vagyok, tanulok.

Emellett örülök, ha jut egy kis szabadidőm magamra, vagy a barátomra. Hogy vállalhatnék gyereket?

ÉN értem, hogy nem akarják azt, hogy tovább csökkenjen a magyar népesség, de ennek nem ez a módja. Kellenének normális támogatások, és olyan munkahelyek, ahol ezt figyelembe veszik. Kismamabarát munkahelyek...Még végzősként sem szívesen vállalnék gyereket, mert akkor meg azért nem vennének fel munkahelyre, mert már van gyerekem...vicc ez az egész

2009. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Én 31 évesen szültem. Aztán nem könnyű mióta csak itthon vagyok (anyagilag), de gondoltam pont mivel ilyen idős vagyok mégis szülök 1 (2) babucit, mert ha én már esetleg nem leszek, egyedül legyen ebben pusztulat világban?

Szóval lehet hogy 4-en halunk éhen pár éven belül....


De azért bízom magunkban annyira, h. ez nem következik el.

2009. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért ide írtam,mert mint lepötyögtem én főiskolás vagyok és kisbabát várok:)

Tudom milyen nehéz így,alapból munka+ suli már elég necces és most még a kislányunk is útban van,szóval nemtudom,hogy gondolták a fejesek ezt.Szülnének ők nappalira egy gyereket,aztán mellette dolgozzanak és tanuljanak is.Habár levelezős vagyok még én is abbahagytam egy évre a sulit,mert maximálisan a baba mellett akakrok lenni,nem a bébiszitternek szülöm de nem is a nagyiknak.:)

Amin felhúztam magam,de mégis tök igaz,hogy a kismamáknak könnyebben sikerül a vizsga,ezt is a hírekben mondták és a bosszantó,hogy igaz.barátnőm gimnázium utolsó évében lett terhes és nem viccelek ha azt mondom kitűnő lett a bizije,csak azért mert egyre nőtt a hasa,azért ez elég gáz,hogy már nem is te hanem a hasad kapja a diplomát:S

2009. nov. 11. 19:09
 6/18 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, én is fehúzom magam az ilyeneken. Én 20 évesen szültem, és most 22 évesen kezdtem el az egyetemet. Nem egyszerű. Bár én jól elvagyok így, de az eddigi két év anyagilag maga volt a pokol. Dolgoztam előtte, de minimálbérről el lehet képzelni, mennyi gyed-em volt. Különben szerintem tök jó dolog fiatalon szülni, de sajnos a feltételek általában nem adottak hozzá.
2009. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekünk hál'istennek az anyagiak része nem gáz,mert volt saját lakásunk,mármint kettőnknek(hála egy jó vételnek),amit kiadunk most,így van azért plusz 50ezer jövedelmünk,meg én rendezvényszervező voltam,elég jól kerestem,párom meg recepciós,szóval tényleg nem panaszkodhatunk.Én még mindig 21 leszek amikor szülök:)))
2009. nov. 11. 19:29
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez szörnyű, ami a híradóban volt. néztem én is!

Én is szívesen szülnék még egyet, de hova és miből.

Egy két éves kisfiam van, de nagyon nehéz. Munka nincs, gyed és gyes kevesebb lett. Bölcsi iszonyat sok!

A kormánynak igazán el kéne gondolkodnia, hogy mit akar!

2009. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ugye?De nem is az,mert oké,ha szerencsés vagy és az anyagi nem gond,de mellette tényleg suli?Húúúú elég gáz:S

Emlékszem,mikor barátnőm szült,pont érettségiztünk,az írásbeli a szülése előtt egy hónappal volt.2 percenként néztem nem indult e be neki a stressztől,szóvelire meg csoda h tudott jönni,azért 2 hetes császáros hassam...:S

2009. nov. 11. 19:38
 10/18 anonim ***** válasza:
ha szerencsés lennék anyagi háttérben akkor már a másodikkal lennék terhes, de így. Lehet egyke marad a fiam, amit nagyon nem akarok. de azok az anyagiak. Gyed és a gyes írto kevés, ha minimálbéres vagy.
2009. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!