Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szüljünk hát a Népesség...

Szüljünk hát a Népesség Csökkenés, az elöregedő társadalom ellen. Védekezésmentes Szex-re fel?

Figyelt kérdés

Most nézem a híreket,hát olyat mondtak,hogy hát uhhhh,belém jött egyből az ideg:@

A téma az volt,hogy öregedő a társadalmunk,drasztikusan csökken a népesség.Mi erre a szakértők tanácsa?Szüljenek már az egyetemisták is.Idióták.Nem légből kapottan beszélek,mert saját tapasztalatból mondom,hogy egyetem/főiskola mellett gyereket vállalni,nagy erőt és kitartást igényel és én még szerencsés is vagyok,mert csak levelezőn tanulok,így mellette tudok/tam/ dolgozni,de mégis már ne is haragudjanak,de,hogy képzelik,hogy szüljünk,mikor akkor még saját magunkat sem tudjuk eltartani rendesen,van eszük ezeknek?Nincs:@

Pattognak,hogy a mi hibánk,de adnak ők támogatást?A felsőoktatási intézmények,szerintetek mit segítenek?Semmit,de azt elvárják,hogy szüljünk nekik:@Húúúúú de ideges lettem most.nektek mi a véleményetek erről?


Ada és Abigél:))


2009. nov. 11. 18:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nehéz maga a gyed nekem sem olyan hú de sok,olyan 70 körül lesz(adójóváírással együtt)


De ne térjünk el a témától mert az egyetem alatt szülőkről bezsélünk:)

2009. nov. 11. 20:27
 12/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 22 éves gólya :) Hát ja, két éves gyerek mellett se egyszerű az egyetem, bár mondjuk így könnyebb, hogy már bölcsis, csak így meg állandó rohanásban vagyok, hogy odaérjek érte meg hasonlók, tanulás csak éjjel, stb. Ez már egyszer megbosszulta magát, most ismét... Olyan keveset alszom, hogy egy idő után, ha nem alszom ki magamat, akkor menthetetlenül beteg leszek. Na most konkrétan ez van. Amúgy én akkor is tanultam, amikor megszületett, mert két évem hiányzott az érettségihez, így amíg otthon voltam, azt csináltam. Az is durva volt néha. Én nem is értem, hogy tanácsolhatnak bárkinek is ilyet. Aki ilyet javasol, annak ajánlom, hogy szüljön tanulás mellett, aztán tanuljon egy újszülött, vagy kicsi gyerek mellett. Enyhén szólva nem könnyű. Nekem szerintem nem is lesz második gyerekem, pont ezek miatt. Mert ha idő szerint diplomázom, akkor az még 5 év, azaz 28 leszek, mire diplomát kapok. Oké, mondjuk én a mesterképzés alatt (ha oda is bejutok) már szeretnék dolgozni, akkor meg 26 leszek. De akkor meg el kéne kezdeni cefetül melózni, hiszen nem azért tanultam/tanulok, hogy utána kitehessem a diplomámat a falra. Akkor kéne elkezdenem gyűjteni saját lakásra, kocsira, stb. Leszek kb. harminc éves, mire minden úgy áll, ahogy szeretném. De 30 évesen én már nem akarom elölről kezdeni ezt az egészet. Oké, tudom, manapság már nem nagy kaland 30 évesen szülni, de én nem szeretnék. Persze lehet, hogy akkor máshogy fogom gondolni, de az tuti, hogy én suli alatt mégegy gyereket tuti nem szülök meg. Egy gyerek mellett se könnyű. Anyukámnak anno már megvoltunk mind a ketten öcsémmel, amikor a második diplomáját csinálta, ő még nálam is zombibb volt abban az időben, nagyon jól emlékszem rá. Én ezt nem szeretném.
2009. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, én is azon a véleményen vagyok, hogy a gyerek felneveléhez nem elég szeretet... Pénz is kell. Én nem vagyok annak a híve, hogy valaki úgy szüljön, hogy legalább az alapfeltételek nincsenek meg. És aki tanul az sokszor még a szüleivel lakik, nincs munkája stb. Lehet hogy még nincsenek is összeházasodva. És perzse nm utolsó az sem, hogy tanulás van, ami meg lehet csinálni gyerekkel is. De miért nem éehet mindent a maga idejében? Azt meg nem tartom igazságosnak, hogy valaki azért legyen kitűnő, mert nő a hasa.

Kövezzenek meg érte, de én nem akarok a hős lenni, aki megmenti az emberiséget és a magyarokat a kihalástól. Én csak a nyugis életemet akarom és ez előbbre van mint a társadalom. És még beszélnek, először az országot kéne felébreszteni...

2009. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem senki ne szüljön gyereket a népességcsökkenés miatt. Azért szüljön, mert ő ezt akarja. Mert ő szeretne gyereket stb.
2009. nov. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy kilógok a sorból, de nekem abból a szempontból szerencsém van, hogy most azt tanulom az egyetemen, amit már 5 éve dolgozok. Sokkal többet tudok róla, mint az évfolyamtársaim, és ezt teli szájjal hangsúlyoztam is tavaly, így minden vizsgámat vettem, volt, amelyiket úgy, hogy a tanár nem is ismert. Ebből a szempontból szerencsém volt. Én is dolgozok még november végéig, idén még felé sem néztem az egyetemnek. Decemberben fogok majd járni, aztán majd meglátjuk, hogy januárban még hogy bírom. Sajnos nem volt lehetőségem a suli befejezése után egyetemre menni, így most férjnél, munka mellett, pocaklakóval igyekszem diplomát szerezni.


De igazad van, nem ilyen kijelentésekkel kellene a családokat gyermekvállalásra ösztönözni, hanem először is nem kéne hagyni, hogy a nyugdíjasok elvegyék a pályakezdők helyét, kedvezőbb lakáshiteleket kellene biztosítani a fiatal pároknak, és nem kéne kekeckedni azzal, hogy mindenhol szakmai tapasztalatot kérnek, mert egy pályakezdőnek baromira nincs szakmai tapasztalata. De megtanulja. Én nem kéne ferde szemmel nézni a munkába visszatérő kismamának, mert akkor tutira elmegy a kedve a további gyerekszüléstől.

2009. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem lógsz ki szerencsére:DNekem is úgy volt,hogy gimnázium után nem vettek fel kommunikáció szakra és h csináljak valamit elmentem idegenvezetőnek.Ott jött a szerelem a rendezvényszervezéssel és a suli után rögtön fel is vettem egy céghez.Aztán kezdtem a sulit:)De nagyon jó,hogy egy csomót tudok már előtte,bár nekem nem fogadtak el egy tantárgymentesség kérelmet sem és mivel a május-júniusi vizgaidő kezdetén csak 1-2 hónapos voltam,így sok hasznát nem vettem a lányomnak:DMeg persze a csoportból legalább 2-3 csaj mindig terhes,én miért lógjak ki:PHát amúgy azt sajnálom,hogy erre a félévre már nemtudtam beiratkozni,kevesebb lenne a meló vele,de hát pont decemberben jön ez a kis punci és addig még előre hozott vizsgákkal sem tudtam volna befejezni mindent:S
2009. nov. 12. 09:55
 17/18 anonim ***** válasza:
Sziasztok!!! Hogy vagytok? Abigéllel minden rendben? Írj valamit magatokról, lécci!!!:) Akartam kérdést kiírni, hogy mi újság veletek, de a rendszer nem engedte!:(
2009. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen jól vagyunk köszi, 16án megszületett a lányunk ^^ Vörös a haja,zöld a szeme szép nagy baba:)Császárral született és azthiszem ennyi épp elég:)Gyönyörű mint én és lusta mint az apja ˘˘


Azért nem engedi mert személyes kérdés,én is láttam,hogy már nincs fent egy sem ami én:)


Mellesleg senki ne írjon már ki rólam,kértem,mert sokan utálnak ezért és nem akarok konfliktust:)

2009. dec. 28. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!