Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megöl a büntudat? De annyira...

Megöl a büntudat? De annyira kiborultam!?

Figyelt kérdés

A babám 16 hónapos és már jó pár napja elalvás huzodik akár másfél órásra is..

eddig ugy altattam hogy ültem mellette kezem bedugtam a rácson, ő tornázott ben 10-15percet aztán elaludt..

Most egy ideje folyamatosan kidobálja a cumit én meg a sötétbe tapogatozva keresgélem hol lehet..ez van hogy másfél órán át tart mire kidől..ha nem adom vissza egyrészt esély nincs rá hogy elalszik cumi nélkül de ami a legnagyobb baj hogyha ugy csinálok mintha nem adnám vissza feláll,tépi a hajam,mar,csip

Ha vissza adom ujra kihajitja (ma számoltam 123szor dobta ki)!!!!

pont a 100adik dobásnál ismét ugy tettem mint aki nem akarja vissza adni ő elkapta a hajam tépte az egyik kezével a másikkal meg megkarmolta az arcom..

Erre annyira ideges lettem hogy elorditottam magamat(szó szerint orditottam) és ráütöttem egyet a kezére..hál'Istennek az orditásnál kiszállt a legtöbb harag igy nem ütöttem nagyot már de annyira haragudtam rá amiért ezt teszi velem!

Annyira megijedt hogy hirtelen sirni se tudott..nagyon félek hogy traumát okoztam neki ezzel..és attól is flek hogy milesz holnap este..

Kérlek segitsetek..hogyan kezeljem ezt a helyzetet anélkül hogy ilyesmi történjen még 1szer..nem gondoltam volna ezt magamról!és félek hogy megint "leszáll a köd" és megteszem!


2012. jún. 3. 22:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Még annyit gondolj át, hogy esetleg nem akar-e változtatni a napirendjén, nem sok-e neki az alvás? Mert akkor szórakozik a fiam is, ha nem elég fáradt alváshoz.
2012. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
22%

Mindig elszőrnyedve látom ezt a sok alvásra tanító anyukát. Persze ne hagyd, hogy szórakozzon veled, de azzal, hogy sírni hagyod nem aludni tanul meg, hanem azt tanulja meg, hogy ne szóljon semmiért mert úgyis rá csukod az ajtót. Az alvást nem lehet tanulni!

De mindenki csinálja ahogy akarja csak kedves kérdező nézz utána, ha gondolod az alvás fiziológiájának.

2012. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
utolsó az hogy 5 percet sír nem hinném,hogy azt jelenti hogy bezárom a szobájába hagy sírjon órákig amíg el nem alszik,és szükséges volt megtanítani ugyanis 2 héten keresztül,nappal nem aludt éjjel 1 óránként fel kelt mind 3an kimerültünk,előtte csak babakocsiban aludt el vagy ringatva,de utána már sehogyan sem,és igenis ebben semmi kínzás nem volt,és igenis meg lehet tanítani aludni, a gyerekek nagyon értelmesek de sokan nem hiszik el róluk,hogy mindent megértenek,kicsit tiltakoznak,hogy nem úgy ugrál anya ahogyan ők szeretnék,de ne haragudj már 5 perc sírás után megtanult szépen aludni,mindig elmagyaráztam,hogy alvás van és most már tudja,de utolsó nyugodtan csináld ahogy akarod,de ne kritizáld a másik módszert
2012. jún. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
34%
12-es, "de mindenki csinálja ahogy akarja", de azért osztod a minuszt annak, aki szerint egyedül kellene már aludnia egy ekkora babának...
2012. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Azoknak akik lepontozták a válaszolókat üzenem hogy a saját kérdéseiknél osszák a minuszokat én minden választ hasznosnak tartok attól függetlenül is hogy én nem gondoltam még rá vagy eddig másképp csináltam..ezért irtam ki a kérdést..hogy más szemszögből is megvilágitsanak nekem dolgokat..nem szentirásként fogom kezelni a válaszokat de igenis mind hasznos!!!.a válaszolóknak köszönöm szépen majd megirom hogy alakult az esti elalvás:)
2012. jún. 4. 13:58
 16/19 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Én úgy altatom este, hogy az ölembe veszem a kedvenc kutyájával, le van kapcsolva a villany és nézem a tv-t. Max. 10 perc és alszik. Mindig ugyanazt a kísérő szöveget mondom, megpuszilom. Várok kb. 20 percet, és utána viszem fel lerakni. Már 23 hós a kislányom, de így altatom kb. 15 hós korától.
2012. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A következőt csináltam tegnap délbe,tegnap este meg ma délben:

Bevittem a szobájába,be az ágyba, utánna megkapta a tápit,megitta..aztán kb 3 perc mulva felállt és kidobta a cumiját..elsőre rögtön vissza adtam neki..viszont eljöttem az ágya mellől,az ajtóba leültem..kb 1 perc mulvamegint kidobta,de nem adtam neki vissza..vártam 2percet(stopperral a kezembe ültem:)) nem nagyon tetszett neki de nem sirt,megütni bántani nem tudott mert messze voltam az ágytól..aztán mikor letelt a 2 perc vissza adtam..akkor már elv olta cumival..kb 5 perc mulva ismét kidobta,vártam 3percet és visszakapta(nem vártam meg hogy sirjon) aztán el volt megint a cumijával..tornázott bulizott a kiságyba és 5 perc mulva megint kidobta vártam 5 percet és visszaadtam neki ekkor már kezdett sirdogálni(egy életnek tünt az az 5 perccumi nélkül sztem:)) aztán mikor megkapta lefeküdt dünnyögött egy kicsit és elaludt..este ugyanez ma délbe ugyanez csak annyi különbséggel hogy este már az ajtón kivülre ültem de látott, ma délbe pedig még messzebbde még mindig látó távolságban maradtam..azt szeretném szép lassan elérni hogy el is tudjak jönni ugy hogy ne is lásson,vagy ha azt nem is sikerül akkor legalább a cumidobálásról leszokjon és akkor ott maradok vele mig el nem alszik..amugyma délbe csak2szer hajitotta ki már..ugyhogy ugy érzem jó uton haladunk:) köszönöm a válaszokat mindenkinek! Szép babázós napot!

2012. jún. 5. 12:28
 18/19 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy így tovább gratula!:)
2012. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ugyi vagy, jol csinalod, hamar tul lesztek ezen.
2012. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!