Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megöl a büntudat? De annyira...

Megöl a büntudat? De annyira kiborultam!?

Figyelt kérdés

A babám 16 hónapos és már jó pár napja elalvás huzodik akár másfél órásra is..

eddig ugy altattam hogy ültem mellette kezem bedugtam a rácson, ő tornázott ben 10-15percet aztán elaludt..

Most egy ideje folyamatosan kidobálja a cumit én meg a sötétbe tapogatozva keresgélem hol lehet..ez van hogy másfél órán át tart mire kidől..ha nem adom vissza egyrészt esély nincs rá hogy elalszik cumi nélkül de ami a legnagyobb baj hogyha ugy csinálok mintha nem adnám vissza feláll,tépi a hajam,mar,csip

Ha vissza adom ujra kihajitja (ma számoltam 123szor dobta ki)!!!!

pont a 100adik dobásnál ismét ugy tettem mint aki nem akarja vissza adni ő elkapta a hajam tépte az egyik kezével a másikkal meg megkarmolta az arcom..

Erre annyira ideges lettem hogy elorditottam magamat(szó szerint orditottam) és ráütöttem egyet a kezére..hál'Istennek az orditásnál kiszállt a legtöbb harag igy nem ütöttem nagyot már de annyira haragudtam rá amiért ezt teszi velem!

Annyira megijedt hogy hirtelen sirni se tudott..nagyon félek hogy traumát okoztam neki ezzel..és attól is flek hogy milesz holnap este..

Kérlek segitsetek..hogyan kezeljem ezt a helyzetet anélkül hogy ilyesmi történjen még 1szer..nem gondoltam volna ezt magamról!és félek hogy megint "leszáll a köd" és megteszem!


2012. jún. 3. 22:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

felesleges ezért emésztened magad,semmi baja nem lesz a kézre csapástól,és teljesen érthető volt,milyen dolog hogy tépi a hajad,nem olyan kicsi már,hogy ne értse,rá szóltál nem hallgatott rád,te vagy az anyja igenis simán belefér,nem lesz lelkibeteg,nem okoz neki traumát.

Szerintem tanítsd meg rendesen elaludni másképpen,mert szerintem ez nem vezet jóra, ha kidobálja ne add vissza ha hisztizik akkor hagyd ott és menj vissza 5 perc múlva.Majd megtanulja,hogy este aludni kell nem játszani,és nem tépni az anyukáját.

2012. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Nyugi!Ez mindenkivel előfordul,szakad a cErna.Nekem 18 hónapos kisfiam van,néha a világból kitudnék szaladni olyan hisztis,akaratos.Nálam az vált be,hogy ha nagyon felhùzza az agyamat,nem bántom hanem inkább csinálok pár fekvőtámaszt-ez lehiggaszt.Pròbáld ki,az a baj hogy csak otthon tudom alkalmazni;-)Lehet már kicsi neki a rácsoságy,nálunk azóta nincs gond az altatással amiòta vettünk neki egy 160*200-as matracot,melléfekszem és kb.5perc és qlszik
2012. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Elsőnek igaza van.


Helyedben holnap elbeszélgetnék vele, hogy most fürdünk, vacsorázunk, te is alszol, és anya is alszik. Anya kimegy, és aludni fog, nem jön vissza.


És így is teszel. Leteszed aludni, kicsit megfogod a kezét, simogatod, puszi, elbúcsúzol, és már nem mész oda hozzá. Ha kidobja a cumit, akkor kidobja. (Ha kell neki alváshoz, le fog szokni róla, most azért dobálja, mert van, aki visszaadja. Jó kutya! :D )

Lehet, hogy első pár napban másfél órát fog ordítani. Előbb-utóbb el fog aludni.

Meg fogja tanulni, hogy elaltassa magát, mert nincs társasága.

2012. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem próbáld máshogy elaltatni. Az, h ez történt azt jelenti, h emberek vagyunk nem robotok és kicsit túllőttél a célon ez persze nem jó, de szerintem, ha nem ismétlődik sűrűn(mondjuk soha) akkor nem lesz trauma élménye később, de ha állandóan ordítassz vele az biztos nyomot hagy benne.

Pici még segíteni kell az elalvasban mi felnőttek sem tudunk mindig elaudni, mint pl én sem most csak mi tudunk pl netezni vagy egyéb dolgot amit ők nem.

Légy vele türelmes, de persze azt ne engedd, h tépjen, marjon.

Az enyém 15 hós ő ölben alszik el és éneklek neki eddig ez vált be, de csak akkor alszik el, ha álmos előtte hiába altatom.

2012. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Ne legyen bűntudatod! Nálam 2 éves. Velünk aludt. Aztán most 2 hónapja megszületett kistesó azóta vele alszik. De az,hogy most kiabáltál vele meg rácsaptál a kezére abban nincs semmi. Nekem is van olyan,hogy besokallok és vagy kiabálok,vagy kirohanok a szobából,becsapom az ajtót és hagyom ordítani. Az meg,hogy picit ráütsz a kezére abban nincs semmi. :)
2012. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát egészen jól elszórakozik veled a babád.És ha hagyod nem is fogja abbahagyni.Nem hogy 123-szor nem adtam volna vissza(irtó nagy a türelmed)de hogy hajam tépje és egyebek....Azzal hogy ordítottál,és ráütöttél nem tettél jót,de traumát nem okoztál neki.Meglepődhetett hogy anyu ezt eddig hagyta milyen jó játék most mi baja lett.Először is leszoktatnám sürgősen az altatásról,esti rituálé legyen,aztán lekapcsolni a villanyt és kijönni.Ott ülsz mellette és rájött hogy játszhat is minek aludjon.Ha kidobja cumit vissza,és kijönni.Biztos hogy nem lesz egyszerű,de a fejedre fog nőni ha ezt hagyod.És ne attól félj hogy mekkora trauma érte,mert ha ez így lesz továbbra akkor attól félj mi lesz később.Te vagy a főnök ezt is mutasd neki,ne félelmet,bizonytalanságot mert megérzi.Legyél nyugodt és határozottan beszélj,ne kérleld.Biztos nem megy ordítás nélkül,de ki kell bírni.Mindent magyarázz el neki,érti ő már hidd el.Elalváshoz adjál neki valami kedvencet(a fiam a kisautóival alszik el,aztán kiszedem tőle)és mond neki hogy elmész fürödni,ő pedig aludjon.Egyébként előbb-utóbb rájön hogy nem adod vissza ha kidobja a cumit,akkor nem dobja ki(nem mész bele a játékába)és hidd el elalszik 1x csak anélkül is.
2012. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Szia szia! De aktuális ez a kérdés nálunk is... :( Én nagyon kézre csapkodás ellenes vagyok de már csak olvasva a történetet is elképzeltem milyen lehetett a szitutok... Ezt én írom neked komolyan aki ez ellen van.... NE EMÉSZD MAGAD! Tényleg elkanászosodott a babó egy kicsit... 123??? Fuh... még szerencse hogy tűrted addig... Én tuti az 50.-nél kijöttem volna...! Szóval ne aggódj...! És hát holnap tedd ezt amit írtam, számold egy ideig és utána hagyd ott :( Így csak rá jön a kismanó hogy ha kidobja nincs cumika!!!
2012. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm mindenkinek..kicsit jobb is..a 100.-ik dobásnál akadtam ki de nem is azon hogy kidobta hanem azon hogy "nekem esett" mostanában mindenre igy reagál ami nem tetszik..pedig se erőszakot se kiabálást nem láthatott senkitől..nem is értem..

ViszontÉn meg olyan kis siros lelkileg gyenge vagyok..anya mondta hogy ő másfél éves koromtól hagyott sirni mikor"tanitott" egyedül elaludni..én mindig mondom neki hogy tutiettől lettem ilyen:) és szó szerint nem merem sirni hagyni a gyerekem..jól a fejemre nőtt b@sszus..én meg azthittem hogy türelemmel megszép beszéddel meg az állandó "ha nem figyelek rá majd megunja" módszerrel majd olyan jól nevelt fiam lesz mint még soha..

De most tényleg nem kiabáltam hanem orditottam!! ezért emészt a lelkifurka..

2012. jún. 3. 22:29
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

1. vagyok,kisfiam 6 hónaposan tanult meg a következőképpen aludni.Nekünk bejött,nagyon jól alszunk mindannyian.

Szokásos rituálé ugye fürdés vacsi,berakod az ágyba elmondod,hogy este van aludni kell,anya,apa is fáradt Ők is mennek aludni,megölelgeted,elbúcsúzol,egy oylan mondattal amit továbbra is használni fogsz pl Jó éjt Kicsi,aludj jól! Majd kijössz,5perc múlva bemész újra elmondod,hogy aludni kell,betakargatod,megigazítod,elbúcsúzol kijössz,ezt addig amíg el nem alszik, ha ezt 3 napig csinálod meg tanul majd aludni.Kisfiam az első nap 45 perc alatt aludt el,ebből 5 percet ordított,20 percet nyafogott,kiabált utána csöndben volt.2. nap 5 perc alatt aludt el,semmi sírás,3.nap már akkor aludt mikor betettem az ágyba,után megtanulta ezt nappali alvásnál is.Próbáld ki! És ne feledd te vagy az anyukája,nem rabszolga vagy hogy visszaadd neki a cumit 100szer mert Ő éjjel játszani szeretne.

2012. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Velem is előfordult sajnos hasonló szitu. Tényleg ne emészd magad, emberek vagyunk.

Viszont a cumi dobálás is azt jelzi, már elég érett egyedül elaludni, erre tanítsd meg. Ha ott vagy, játék vagy, szórakozik veled. Én fiam is ilyen. Eltartott egy ideig, ki-bemászkálással, és ezerszer elmondtam, hogy ez a te kis szobácskád, ahol egyedül alszol (a fiam a rongyijával). Kimentem, két nyöszörgésre nem mentem be, de sírni sosem hagytam. Hamar megtanulta.

Megjegyzem már egyedül aludt el, amikor ugyanezt a szórakozást elkezdte a rongyijával. Kidobta, és visított, hogy adjam vissza. Jó fogyókúra volt nekem, mert kétszintes házban lakunk, én már lejöttem a dolgomra gondolván, ő majd elalszik, ahogy szokott. Néhány napig minden alkalommal el kellett mondanom, ha még egyszer kidobja, nincs, nem lesz. Volt, hogy kijöttem a rongyival a szobából, mondtam neki, ha neked már nem kell, majd jön velem. Okosak, megértik, hidd el. Persze nagyon sírt utána, és rögtön vissza is vittem, de komolyan elmagyaráztam, hogy ha még egyszer kidobja, nincs, nem lesz.

Hidd el, sokszor el fog szakadni még a cérna, de amióta nálam ilyen volt, azóta jobban odafigyelek, és még nem ismétlődött meg. Gondolj arra, hogy hol van még az igazi dackorszak, akkor mit kapunk majd. :)

2012. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!