Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós kérdés,2hós a babám,...

Edus83 kérdése:

Anyós kérdés,2hós a babám, tejszínt akartak adni neki kiborultam mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mielőtt nem volt babám,a kis kutyám zabáltatták tele állandóan,most meg a kicsimnek nyomta a szája felé tejszínes kanalat,még jó,hogy be léptem a szobába,utána apósom nyomkodott almát a szájához,hogy ízlelje meg,majdnem agyvérzést kaptam,mikor rájuk szóltam bezzeg a mi időnkbe stb,ő persze egy percig nem szoptatott én igen és még sokáig szeretnék.
2010. ápr. 10. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A te babád, te tudod, mit engedsz. ha szoptatni szeretnél, kereken mondd meg nekik, hogy nem adhatnak neki semmit! Persze, jönnek majd a jól ismert szöveggel, de te meg mondd, hogy az akkor volt, most más a helyzet... Esetleg dugd az orra alá a kapott válaszokat :)))
2010. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Folyamatosan mondom nekik,de komolyan a kis kutyámat is elkezdték tömni,napi színten vesztem velük össze,de most a kislányom miatt nsgyon kiborultam,még jó,hogy ott voltam.
2010. ápr. 10. 18:52
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Persze, érthető, hogy kiborulsz, hiszen még nem neki való. De azért ez nem volt olyan rémes dolog, nem lett volna az ég világon semmi baja. Ezzel nem védeni akarom őket, de vigyázz, hogy ennyire ne borulj ki, mert az anyósékkal sosem szerencsés háborúzni. Mondd meg nekik egyszerűen, hogy nem engeded ezt, mert még sokáig szeretnél szoptatni. El lehet intézni idegeskedés meg veszekedés nélkül is.
2010. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se borulj ki,hanem légy határozott.gondolom szeretik a babád,én pl ha valamit meg akartam értetni anyámmal akkor mindig másra hivatkoztam,pl a védőnőre.pl a védőnő szerint komoly problémája lehet ha olyan ételeket eszik ami nem neki való.nem baj ha kicsit túl spirázod,csak legyen hihető.én azért találtam ki ezt mert ha én mondtam valamit csak legyintett és nem vette komolyan mondván hisztizek csak,vagy felfújom a dolgot.Valahogy értesd meg velük hogy ezt nem lehet mert még csak 2 hónapos mi lesz amíg megnő??
2010. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
95%
jesszus. ha mindent ilyen jól tudnak apósodék, úgyse hallgatnak rád, szerintem meg kellene kérni a védőnődet, hogy beszélgessen el velük, hogy az, hogy ők már 2 hónapos gyereket hozzátápláltak, nem azt jelenti, hogy mindenképpen az a jó, és hogy mára bebizonyosodott, hogy fél éves korig csak anyatej kell egy csecsemő számára. talán akkor belátják, hogy nem szabad ezt csinálniuk a gyerekkel. egyébként elborzasztó... lehet, hogy épp a te babád nem hajlamos se allergiára, se a bélrendszere nem sínyli meg, de sose tudni. figyelj oda nagyon rájuk, ne nagyon hagyd velük a babát :o(
2010. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
előző vagyok, lehet, hogy ők túlsúlyosak, te pedig nem? és a saját képükre akarják formálni az unokájukat is, nehogy olyan "gebe" legyen, mint te? na, ezen is a védőnő segíthet, ha elsorolja nekik a gyerekkori kövérség szövődményeit...
2010. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ne túlsúlyosak,csak azt hoszik ha etetnék attól szeretik,mert nluk állandóan a kaja a téma,pedig tök vékonyak.Soha nem hagyok rájuk a gyereket mert ki tudja mit adnának neki.
2010. ápr. 10. 20:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tök mindegy kinek van igaza (amúgy én veled értek egyet, 2 hós babának baromi veszélyes tejszínt adni...), a lényeg, hogy TE vagy az anyja a babának, és te mondod meg, hogy hogyan és miként szeretnéd táplálni/nevelni. Ezt egyszer s mindenkorra meg kell,hogy értsék, különben még rengeteg bajotok lesz velük... szerintem nem érdemes finomkodni, határozottan meg kell nekik mondani, hogy mit lehet és mit nem, attól függetlenül, hogy ők mit gondolnak, azt csinálhatják csak, amit TE megengedsz. Ha ezt nem tartják be, nincs unokázás. kész. Szerintem jobb egy sértődés, mint évekig tartó udvariaskodás és idegeskedés a részedről.
2010. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Szegényem... gondolom, a férjed nem akar beleavatkozni, de jó lenne, ha véleményt nyilvánítana az ügyben ő is. Ha melléd áll, rá biztos jobban hallgatnának a szülei.

De esetleg próbáld meg elterelni a figyelmüket az etetésről, talán ha rájönnek, hogy mondjuk rázzák a csörgőt a babának, és az rájuk vigyorog, az nagyobb öröm nekik, mintha mindenféle vackot dugnak le a torkán...

2010. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
jajj,nálam ugyanez a téma ha enni ad szeretni kell a mamit áááááááááááá!Kiborito!Van egy yorki és egy egy éves kisfiam!Mikor a kutyát tömték titokban és nem hatott a szo mikor a kutya beteg lett hányt fosott otthagytam nekik ez bevált leszoktak rola !A gyerektémával még mindig küzdünk de ha tul etetik vagfy hasonlo addig maradunk náluk amig a fiam nyügös hagy szenvedjenek csak ne én miattuk!Viszont ha valami olyat akarnak neki adni ami szerinted gáz sajna rájuk kell szolni nincs mese!KITARTÁS!
2010. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!