Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy még mindig...

Normális, hogy még mindig kiszámíthatatlanok az éjszakáink?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos és a mai napig nincs kialakult ritmusunk éjszaka. Nappal minden ok, van napirendünk. Este is mindent ugyanúgy csinálunk, fürdés, kajcsi, elalvás stb. Viszont az eleje óta totál kiszámíthatatlan, hogy hányszor ébred, mikor akar csak cumit, mikor inni és mikor enni. Van, hogy átalussza az éjszakát és reggel 6-kor kel, van viszont, hogy 3-4 alkalommal felébred és akkor ki kell találni, hogy épp mire van szüksége. Mondjuk sokáig anyatejes volt és éjszaka is sokáig kérte a cicit, de végül csak egy hajnali szopizás maradt és most már az sincs. Az is kiszámíthatatlan, hogy mikor kéri a reggeli tápszert (valamikor már 5-kor, valamikor meg 8-kor). De ez normális, hogy ennyire nincs rendszer az éjszakákban? Sokan mondják, hogy átalussza a baba az éjszakát, de azok mindig? Vagy náluk is van kivétel? És akinek éjjel is kel enni a babája ennyi idősen, azt mindig ugyanolyan időpontokban teszi?
2009. jún. 21. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindig alusszák át mások sem az éjszakát! Mi még csak 4 hósak vagyunk de pl. eddig 2x kelt éjszaka 1 hete meg 3x. Nem hogy ritkulna, még gyakrabban kel.

A szomszéd 11 hós baba 3 hós kora óta átalussza az éjszakát de újabban előfordul, hogy csak hajnali 3-kor(!) alszik el.

Lehet, hogy foga jön vagy tanult valami újat amivel fel van spanolva és nem bír már aludni sem. Sok minden lehet.

2009. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is katasztrófa volt minden éjjel, és meguntam, cselekedtem.

Itt az én módszerem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
akik alszanak éjjel, azokat én picit irigylem, 15 honapos a babám, de még mindig felébred. Nala van általában valamiféle rendszer, ami néhány hetente változik, de legalább 2x mindig felébred.
2009. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos a kislányom, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Ami nála azt jelenti, hogy este 10től reggel 8ig alszik. Ez az általános, de ez ritkán megváltozik. Néha felkel 2kor, vagy 6 körül, ilyenkor csak értetlenül állok, hogy miért van fent, de később mindig rájövök, hogy oka van. Pl.: másnap kibújt a foga, benáthásodott reggelre, front volt éjjel stb.

Szóval néha kel éjjel, de legtöbbször nem.

Amúgy szerintem a belinkelt kérdés rátok nem vonatkozik.

2009. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!