Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszereseknél miért lehet...

A tápszereseknél miért lehet 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást, és az anyatejeseknél miért nem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 11:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nade akkor 4 hónapos kor után így néz ki az egészségsorrend:


1, Anyatej

2, Bébiétel

3, Tápszer?


Most akkor vagy tegye egyenértékűvé a tápszert az anyatejjel hozzátáplálási szempontból, vagy mondja azt, hogy a tápszer annyira szar, hogy ne várj fél éves koráig, hanem 4 hónapos koráig csak. (viszonylag logikus lenne) Holott mindannyian tudjuk, a tápszer majdnem annyira jó, mint az anyatej, hiszen az alapján állították elő, a bébiételt meg nem. Nem értem sem a megkülönböztetést, sem azt, hogy miért korfüggő.

2009. jún. 17. 11:23
 12/22 anonim ***** válasza:
Szia! Megint a 11:20 -as vagyok. Nincs korhoz kötve, mert legalábbis a mienken az áll, hogy 4 hónapos kortól adható!!!! S ha a tied betöltötte a 4. hót, akkor is te döntöd el, hogy adod-e vagy sem. Illetve lehet, hogy a babád fog nemet mondani, mert számára még nem érkezett el az idö.
2009. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
én azt gondolom, h akkor kell más a babáknak, amikor őket már érdekli. a fiam 3 hónaposan majdnem megveszett a mi kajánkért, így 4 és fél hónaposan adtam neki kóstolót, almát, tápszeres baba. ma 13 hónapos, de még mindig lightosabb kaját eszik mint mi. szerintem a babára kell figyelni és nem a könyvekre.
2009. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

11:20, teljesen egyetértek veled. Te tudod, hogy mikor érett meg rá a babád.

De akkor miért van ez a nagy kampány? Elsőre azt hihetné az ember, hogy a tápszergyártók lobbija. Mégis két hónappal kevesebb ideig javasolják, mint a tejet. Logikátlan.

Ha tömeghez vagy elfogyasztott mennyiséghez lenne kötve, akkor az úgy már logikusabb lenne (ideje tovább lépni, mert a gyerek már nem lakik jól a tejjel/tápszerrel.


Nem beszélve arról, hogy már 3 hónapos korban kinézi a számból a kaját (teszem hozzá, jóllakottan), és evést imitál. Vajon ha odaraknék elé egy tál répapürét, akkor magától elkezdene kézzel belemászni, és nyomni bele az arcába? És ha igen, akkor ezek után elhiggyem, hogy nem érett meg rá? Esküszöm, ki kéne próbálni. :)

2009. jún. 17. 11:28
 15/22 A kérdező kommentje:
11:26, igen , pont ezt írtam :) de akkor mégis miért ragaszkodnak ennyire a védőnők ehhez a fél évhez? és az a vicc, hogy az orvosok nem, de a védőnők (who-tanoncok) meg igen.
2009. jún. 17. 11:29
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

11:26os vagyok. a who most azt mondja, szoptass 2 évig, majdnem azt, h kizárólag szoptass addig. most ez a trendi, hozzáteszem röhej... persze, jó az anyatej, de azért ne essünk túlzásokba...

azok a babák, akik nem akarják elfogadni a kaját és inkább szopnak, tegyék. akit érdekel, az meg csak egyen:)))

persze nem azt mondom, h pár hónaposan, de 4 hónap után simán.

elméletileg a bélbolyhok miatt javasolt a 6 hónap, mert a babák emésztőrendzsere elméletileg ekkor érett meg az egyéb táplálék befogadására... a who szerint. nincs igazuk, az én véleményem szerint, de most ez folyik a csapból is...

2009. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
szerintem sincs igazuk. dehát nekik is kell valamivel foglalkozni. mondjuk tény, hogy kevesebb tápszer fogyna el a világban, ha 3 hónapos kortól javasolnák a hozzátáplálást, mint régen...
2009. jún. 17. 11:37
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
6 hósan a piciknek kifogy a vas raktáraik és csak a husi pótolja,tehát 6hósra el kellene jutni a húsig.de egyből a legelején nem adhatod a husit mert szokatni kell az új ízekhet és a fokozatosságot is szem elött kell tartani.Én minkét anyatejes babámnál elkeztem a gyümik bevezetését 4 hós korukban.Férjemnek 4 hós korában már tehéntejet adtak nekem meg 6 hósan kakaót ittam anyum szerint.De a gondnokunk azt mondta nem vicc és nem írom el 6 hetesen adta a parikás krumplit.Ja és egészségesek vagyunk semmi allergia.Bár a tehéntejet 2 éves korukig én nem adtam.Mindenki úgy csinálja ahogy neki és babájának megfelelő.
2009. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
azért jó látni, hogy más sem ragaszkodik azért annyira mereven ahhoz a fél évhez. nekem nem nyűg a szoptatás, mert 10-15 perc alatt végez a babám, ráadásul az éjszakát is átalussza este 10től reggel 9ig, hiába csak 3 hónapos; mégis egyre inkább csilingel valami, hogy lassan itt az ideje, mert már a szoptatás sem köti le annyira, mint régen. szerencsére nem cicifüggő, nem is volt cél, hogy az legyen. már felfedezte a kezeit is, egyre jobban érdekli a dolog, szerintem nem fogok várni fél éves koráig. szerintem sokkal érettebb a gyomra, mint sok más 3 hónaposnak, én így érzem. különben nem is tudna ennyit egyhuzamban kaja nélkül aludni.
2009. jún. 17. 11:46
 20/22 anonim ***** válasza:

Mert a legjobb ilyenkor(4 hónaposan)számukra az anyatej.

Könnyen emészthető,a bélfalon megtapadva egy csomó baktériumtól védi meg a babát,amely védőréteget ha hozzátáplálsz lemosod(nemrég olvastam).

Szerintem nem világvége betartani azt a 6 hónapot,de ha négy hónaposan csak kóstoltatsz akkor sem lesz semmi baja.

2009. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!