Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszereseknél miért lehet...

A tápszereseknél miért lehet 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást, és az anyatejeseknél miért nem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 11:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ott sem lehet,elméletileg,de hát mindenki mást mond!Ha szoptatsz is nyugodtan elkezdheted a kostolgatást!én is már elkezdtem
2009. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
az én babám még csak 3 hónapos, de 4 hónapos korában mindenképp elkezdem (anyatejes), csak azt nem értem, hogy mi a logika abban, hogy a tápszeresekkel már el lehet kezdeni, az anyatejesekkel meg még nem. erre vagyok kíváncsi, hátha valaki tud rá valamit mondani azon kívül, hogy ez így van mert azt mondja a WHO. a bélbolyhok nem válasz, mert a tápszeres gyerekeknek is vannak bélbolyhai.
2009. jún. 17. 11:10
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Mert az anyatej a legmegfelelőbb a baba számára és ha van, akkor miért kellene hozzátáplálni 4 hónaposan!?!
2009. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyatejes babáknál is el lehet kezdeni, csak nem "éri" meg. Az anyatej a legjobb táplálék egy ilyen pici babának, és minél tovább szopik annál jobb.
2009. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mi értelme van ezt korhoz kötni? Amikor vannak fél éves babák, akik alig 6 kilósak, meg vannak, akik már akár 8-9 kilósak is, akkor miért nem ehhez kötik? Annyira mások már ilyen korban a babák, hogy lehet kajákat életkorhoz kötni? Szerintem ez érettség kérdése. Az én 12 hetesem reggel 230 gramm anyatejet nyom be, valakinek ennyi mennyiséget még 4-5 hónaposan sem képes egyszerre, akkor miért korhoz van kötve? Az emésztőrendszer szerintem nem korfüggő. Nem kötekedni szeretnék, csak beszélgetni erről egy picit.
2009. jún. 17. 11:13
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
A tápszereseknél sem ajánlott elkezdeni! A babának 6 hós koráig (minimum) az anyatej, ennek hiányában a tápszer a legmegfelelőbb. Még a nagy bébiételgyártók honlapján is ez olvasható, annak ellenére, hogy vannak 4 hós kortól adható termékeik. Nézd meg a Hipp oldalát pl.
2009. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De miért korhoz van ez kötve? Olvastam egyszer egy cikket, amit egy Floridában élő írt a hozzátáplálásról, ott akkor kezdik el, ha a baba több tejet/tápszert kajál egy nap, mint 800-900 ml, vagy 8x eszik egy nap, vagy már elérte a 6 és fél kilót, és már mindenképp biztosan tarjta a fejét. Ez nem hangzik logikusabban, mint korhoz kötni a hozzátáplálást szerintetek?
2009. jún. 17. 11:15
 8/22 A kérdező kommentje:
engem nem az érdekel, hogy mit mond a Hipp, a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.
2009. jún. 17. 11:16
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mert a tápszer, akármennyire is hasonlít az anyatejre, nem az, hanem egy mesterségesen elöállított valami. (Egyébként sajna én is tápszert adok, tehát jó a találmány). Az anyatej a legegészségesebb, s ezt még a legjobb tápszer sem helyettesítheti!!!
2009. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok!az én picim 4 és fél hónapos több mint 8 kiló,és ha én ugy gondolom,hogy elkezdem hozzátáplálni akkor igy is teszek,nekem egy könyv se mondja már meg,hogy mit mikor csináljak elvégre az én gyerekem,és a rokonok is tiszta hülyének néznek hogy beakarom tartani a 6 hónapot,elvégre én már félévesen majdnem mindent ettem,és semmi emésztési zavarom nincs!!!Tégy ugy ahogy te jónak látod!
2009. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!