Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ha a babát hagyjuk álomba...

Jó ha a babát hagyjuk álomba sírni?

Figyelt kérdés
Nem értek egyet ezzel, bár néha elbizonytalanodom, mikor sokan mondják hogy leteszik a gyereket akkor magától elalszik mert ehhez lett szoktatva, ha meg sír akkor álomba sírja magár. Én mai napig ringatom a 11 hónapos kisfiamat, aminek nem örülök, nem tudom hogy szoktathatnám rá arra hogy magától elaludjon. Nem szeretem, ha sír, olyankor kiveszem, mert megsajnálom.
2009. jún. 9. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem, mert akkor nyugtalanul alszik.

Én úgy szoktattam rá az önálló alvásra 3 hónapos korában, hogy mindig amikor sírt, kivettem megnyugtattam és újra betettem az ágyába. Ha megint sírt újra... volt, hogy 15-ször kellett kivennem és megnyugtatnom, de pár nap alatt sikerrel jártam. Így 3 hónapos kora óta teljesen egyedül alszik el a kiságyában a kislányom.

Próbáld ki, hátha sikerrel jársz! :-)


13 hós kislány anyukája

2009. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Próbáld ki a felvesz-letesz módszert.Ezzel nem hagyod magára sírni, megtanulja hogy aludni kell,de mégis ott vagy mellette.Leteszed,ha sír felvesed,megnyugszik,aztán leteszed,stb...Ismerősöm csinálta,igaz több napig tartott,de megérte,mer most tényleg csak lerakja a kislányát és már alszik is.Ne add fel.Suttogóban olvasta e módszert.Jobb mint a teljesen magára hagyott gyerek.
2009. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

persze, hogy megsajnalod, de mashogy nem tud elaludni egyedül... Kislanyom 10 honapos, ö gond nelkül alszik mar egyedül, egy hangja nincs (mondjuk vannak dolok, amire odafigyelek: kisagyban csak alvas van, nem rakok be neki oda jatekokat, meg ilyesmik). A fiu 2,5 eves, es meg mindig nem alszik egyedül... persze elsö gyerek :) de nala nem voltam következetes.

Van egy könyv, az a cime, hogy Aludj velem! Egy magyar orvos szerzöparos irta, es nekem minden betüröl-betüre bejött a kislanynal, amit irtak. Ezen a nyaron megprobalom a nagyot is leszoktatni az együttalvasrol.

A könyveb az az van, hogy minden gyereknek meg kell tanulnia egyedül aludni, es erre csak te tudod megtanitani. Pl az is benne van, ha sir, akkor ne vedd ki. Ez nem azt jelenti, hogy ne vegyel tudomast arrol, hogy sir, rendszeres idöközönkent menj be, nyugtasd meg, nehogy azt higyje, hogy egyedül maradt. Persze meg igy is a szived fog megszakadni erte, de a kislany egy het alatt megtanult egyedül aludni.

Szoval en mindenkepp ajanlom a könyvet, ha le szeretned szoktatni, hogy csak a jelenletedben aludjon...

2009. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

persze, hogy megsajnalod, de mashogy nem tud elaludni egyedül... Kislanyom 10 honapos, ö gond nelkül alszik mar egyedül, egy hangja nincs (mondjuk vannak dolok, amire odafigyelek: kisagyban csak alvas van, nem rakok be neki oda jatekokat, meg ilyesmik). A fiu 2,5 eves, es meg mindig nem alszik egyedül... persze elsö gyerek :) de nala nem voltam következetes.

Van egy könyv, az a cime, hogy Aludj velem! Egy magyar orvos szerzöparos irta, es nekem minden betüröl-betüre bejött a kislanynal, amit irtak. Ezen a nyaron megprobalom a nagyot is leszoktatni az együttalvasrol.

A könyvben az az van, hogy minden gyereknek meg kell tanulnia egyedül aludni, es erre csak te tudod megtanitani. Pl az is benne van, ha sir, akkor ne vedd ki. Ez nem azt jelenti, hogy ne vegyel tudomast arrol, hogy sir, rendszeres idöközönkent menj be, nyugtasd meg, nehogy azt higyje, hogy egyedül maradt. Persze meg igy is a szived fog megszakadni erte, de a kislany egy het alatt megtanult egyedül aludni.

Szoval en mindenkepp ajanlom a könyvet, ha le szeretned szoktatni, hogy csak a jelenletedben aludjon...

2009. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindhárom gyerekemet az első naptól fogva a saját ágyában altatom,és egyedül alszanak el bármilyen hihetetlen is.Mert én így látom jónak,és szerintem ez főleg a gyerekek érdeke,és persze az egész családé,hogy nyugodtak legyenek az éjszakák ezért szoktattam így őket.Én a 3 gyerekemmel nem éjszakáztam ennek köszönhetően összesen 3 hónapot.Azt is csak azért,mert 2 nagyon hasfájós volt,és 3 hóig szopiztak éjjel.Aztán már mindhárom átaludta az éjszakát mégpedig azért,mert egyedül alszanak el nem altatva.Az alvási fázisok során többször is megébrednek a gyerekek is,ahogy mi is,és egyértelműen azt az állapotot keresik ahogyan elaludtak.Ezért van az,hogy az altatott ringatott gyerek az anyját,aki meg maga alszik el az azt,és fel sem ébred teljesen.Mi magunk is nagyrészt nem is emlékezünk ébren ezekre az állapotokra.De sírni sosem hagynám őket,mert én is sajnálnám.Egyébként tényleg nehéz a ringatásról leszoktatni,én akaratlanul szoktattam meg velük mikor a hasuk fájt,de leszoktattam amint elmúlt.Amelyik pedig nem volt hasfájós,Ő egy teljesen problémamentes kis angyalka,Őt könnyű volt a jóra szoktatni.Ha ringatáshoz szoktattad persze ,hogy nem akar egyedül elaludni.Pedig nem csak a szülő,de a gyerek nyugalma is ezt kívánná szerintem.Én a helyedben az ágyába szoktatnám.Lehet,hogy már nem megy sírás nélkül,de akkor is.Sokáig nem hagynám sírni,de szépen játékosan belekezdenék a szoktatásba.Neki már magyarázhatsz is,sokmindent megért 11 hósan,bár hangsúlyozom nem hagynám sokat sírni.(az én legkisebbem is ennyi idős pont)

Sok sikert hozzá.

2009. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy megsajnalod, de mashogy nem tud elaludni egyedül... Kislanyom 10 honapos, ö gond nelkül alszik mar egyedül, egy hangja nincs (mondjuk vannak dolok, amire odafigyelek: kisagyban csak alvas van, nem rakok be neki oda jatekokat, meg ilyesmik). A fiu 2,5 eves, es meg mindig nem alszik egyedül... persze elsö gyerek :) de nala nem voltam következetes.

Van egy könyv, az a cime, hogy Aludj velem! Egy magyar orvos szerzöparos irta, es nek

2009. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Szia.Az én kisfiam egy éves,s sosem alkalmaztam bármiféle felvesz letesz módszert.Mindig addig volt a kezemben,s addig voltam mellette míg igényelte.Pedig voltak esetek,mikor órákat sétáltam vele mire elaludt.Szerintem ahogy nőnek,okosodnak kialakul náluk az önállóan elalvás.Nálunk legalább is így lett.Örülj amíg ringathatod.A csecsemőkor olyan gyorsan elszáll.Szüksége van rád,sokkal kiegyensúlyozottabb lesz,ha nem hagyod magára,ha nem tud elaludni.De ez csak az én tapasztalatom.
2009. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem bevált, hogy nem vettem ki, de ott voltam, simogattam, és énekeltem neki. Eleinte volt, hogy 10-15 percig, kellett, de mostmár Hála Istennek csak berakom, és elalszik magától. Ha felsír, odamegyek, és csak simogatom. Persze, ha nagyon keservesen kezd sírni, és nem megy a simogatós éneklős dolog, én i kiveszem, de annak akkor mindig oka van. Mondjuk berottyantott, vagy melege van...
2009. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam most volt egy éves még cicizik.Ennek köszönhetően sokáig aludt/alszik el mellettem cici közben.De van olyan,hogy csak ülök mellette és magától elalszik,néha énekelek neki.Lassan elkezdjük a meséket is.

Szerintem a legtöbb gyerkőc magától átszokik az egyedüli elalvásra!Én szerintem nem jó,ha a gyerek álomba sírja magát én nem tartom jó dolognak,hogy sírva aludjon el!

Próbáld meg,hogy nem ringatod de ott vagy mellette és mondjuk énekelsz neki!

2009. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megértelek,hasonlóan vagyok,ringatom.Nekünk volt egy 1,5 hónap amikor egyedül elaludt,de aztán visszaszokott a ringatásra,azóta sem tudom letenni.Próbálkozom mindennap,de nem megy.Sír,ott áll az ágyban és inkább sír ,minthogy lefeküdne,ha lefektetem,felkel,újra meg újra.

Most azt próbálom,hogy nem járkálok vele ,hanem leülök,úgy dúdolok,simogatom,és sokszor ez is jó neki.Talán egyszer megengedi hogy lerakjam:-)

Nagyon nehéz ez.Az elején kellett volna nekem is,de megfogadtam a 2.nál ha lesz,úgy lesz.

2009. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!