Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól eszik/evett a babád...

Mikortól eszik/evett a babád darabosat? Sosem fulladozott?

Figyelt kérdés
1 hét múlva lesz 8 hónapos a lányom, de még nem adtam neki darabosat. Kap már néha kiflit, kenyérhêjat, zsemlét a kezébe, azt majszolgatja...de tegnap pl egy falat zsemle a torkán akadt, úgy ütöttem ki belőle..meg is ijesztett nagyon...babakekszből is lemajszol egy darabot, aztàn pedig fulladozik a darabkàtól..ilyen is többször előfordult. Mással is? Mostmár félek is daabosat adni... Foga még nincs, de ha lenne is elöl az sem rágófog....
2012. febr. 29. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lányom 1 éves koráig volt ilyen kis fuldoklós, de aztán ügyesebb lett, több foga is lett, úgyhogy onnantól jobban ment neki.

8 hónaposan még szerintem nem kell aggódnod, hogy nem tudja teljesen jól elnyammogni az ételt, mert ilyenkor még előfordulhat. De ne félj azért darabosat adni neki, csak hát figyelni kell. Meg fogja ő is tanulni, hogyan kell ügyesen megrágni/összenyomni az ételt, hogy ne akadjon a torkán, csak meg kell rá érnie.

2012. febr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Az én lányom is 1 hét múlva lesz 8 hónapos, de még nem mertem neki darabosat adni :( Bár foga sincs még...
2012. febr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam holnap lesz 9hós, kifli, kenyérhéj amiket már kapott, és minden rendben volt! Szerintem a lényeg, hogy mindig ott legyél mikor eszi,akkor meglátod ha nagy darab kerülne a szájába! Sok sikert! Ja, és fiamnak 3 foga van!
2012. febr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
8 hónaposan már adtam apróra vágott húst, tört krumplit -nem pürét, darabosat- töltött-paprikából húst krumplival, stb. a lányaimnak, 3-4 foguk már volt, és soha nem fulladoztak. Kenyeret, zsömlét már olyan 6 hónapos koruktól majszolgatták, rágták.
2012. febr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7 hótól, de figyelni kell ha már felázott a zsemle, kifli, le kell szedni ami lötyög rajta. Nálunk már 4 fog is van. Azóta pláne nem nagyon adom oda neki egyben, szerintem te is tépkedj mindent 1-1,5 centis darabokra.
2012. febr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
nekem is 8 hós a fiam,6 hós korától adok neki darabos dolgokat,7 hósan adtam folyamatosan a 8 hósaknak való babakaját,az darabos. 1 hétig végig öklendett szegény,de márnagyon ügyes.banánt,kenyeret,rakott karfiolt,spagettit összevágva nagyon apró darabokra , így adom neki.leveseket is.egy hét volt,ami nagyon gáz volt.de már n agyon ügyesen eszik.tízóraira már mwgeszik kb 1 kisebb karéj sajtkrémes kenyeret,na de azért idő,mire összecsipegetem neki.de mi azért járunk itt,mert 6 hósan már próbáltam bevezetni nagyon lassan.(nincs még foga,csak 2 fél)én akkor is darabosat adtam neki,ha öklendezett tőle.nem hagytam abba,és egy hétig tartott kb,mire már szépen evett.de azt mondják ennyi kell,hogy rájöjjenek és sajnos ez öklendezéssel jár.most nem a kenyérre gondolok,hanem a krumplifőzelék..meg ilyesmikre.levesek..ilyesmik.
2012. febr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Mi volt a baj a válaszommal? Máglyára velem, mert nem merek neki adni... :(
2012. febr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
ez akkora hülyeség ez a pontozás..nem értem én sem a lepontozást..én ha pontozok,max fel szoktam...(6)
2012. febr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11 honaposan egyik napról a másikra döntött úgy, hogy neki darabos kaja kell. Vagyis jobban fogalmazva akkor döntött úgy, hogy csak azt eszi, amit mi. Kenyeret, felvágottat, kalácsot, húsokat, tésztákat. És mindent nagy falatokban. Előtte meg a 8 hónapos kortól adható bébi ételt is Le kellett neki puresiteni
2012. febr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hopp, elküldtem. Szóval addig meg semmit nem evett meg, amiben darab volt. Oklendezett tőle. Ma meg pl. Zoldbab főzeléket evett, és a zoldbabokat csak félbe vágtam neki.

Egy eves a kislányom.

2012. febr. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!