Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Semmi darabosat nem eszik?...

Semmi darabosat nem eszik? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
6 hós a babám. 3 hete kezdtük a hozzátáplálást, de ha valamin érzi, hogy minimálisan is, de darabos, már nem hajlandó megenni. Meg fog ez változni? Mit csináljak? Nem tudok mindent folyósra pépesíteni, de nem akarok neki mindig babakaját adni...
2011. nov. 30. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

6 hósan teljesen normális, hogy csak sima ételt akar enni. majd 8 hótól próbálgass kis darabosat.


szerintem mindent lehet teljesen püréssé tenni, csak több folyadék kell hozzá esetleg (vagy lédúsabb gyümölcs/zöldség).

2011. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónapig nem evett darabosat. Ha próbálkoztam, rögtön öklendezett.

Utána viszont magától kérte pl. a kenyérhéjat, kiflit.

1 éves koráig még sokszor szenvedett a darabos étellel, de most 14 hónaposan meg mindig rágni akar és a pépeset nem akarja megenni.

Szóval ne aggódj, 6 hónaposan még normális, hogy nem eszik darabosat.


Amúgy turmixgéppel, mixerrel szinte mindent össze lehet pépesíteni.

S tényleg légy türelemmel!

2011. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajna valahogy nem sikerül teljesen folyósra. :( De majd akkor több folyadékkal megpróbálom!
2011. nov. 30. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Adj neki babakekszet, kenyérhéjat a kezébe, majd rájön h mire való.Ha van már foga az csak előny, de gondolom van neki:)

Rájön majd, hogy mire valók és elkezd majd rágni.Addig türelem.

2011. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! Szerintem kicsit gyors neki a tempó amit diktálsz.Ha kinézi a szátokból az ételt,az jó jel,érdeklődik,én ekkor adnék neki egy fél babapiskótát,vagy tálcán kölesgolyókat.Amúgy mindenhez botmixer,ráérsz krumplitörőzni 8-9hósan.Szóval nincs semmi baj és nem is marad így,ne aggódj:)
2011. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!