Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 14 hónapos lesz de még...

Babám 14 hónapos lesz de még nem eszik darabosat!?

Figyelt kérdés
bébi kajákból igen, ha vágok fel neki kiflit vagy kenyeret azt egyáltalán nem akarja meg enni! Még mindíg turmixolom neki az ebédet és avacsit is, reggelire tejpépet kap. Darabosan a gyümölcsöt sem eszi. Nem akarok eröltetni semmit csak AGGÓDOM. Tanács?
2011. aug. 18. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy vannak olyan babák akik nagyom nehezen fogadják el a darabos ételt, főleg ha sokáig lett nekik turmixolva. Tanácsot sajna nem tudok adni mert mi még nem tartunk ott az evésben!
2011. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad már,hogy nem kockára vagy kis szeletekre vágod a kaját,hanem mondjuk odaadsz neki egy egész kiflit,vagy egy felet? Egy almát?Nem tudom miért,de sok gyereknél működik

Másik opcio,hogy egyre több darabosat hagysz a pépesben,de ez öklendezést,hányást szokott kiváltani.Viszont lehet,hogy a te babád vevő lesz rá.

Harmadik ötletem,hogy probálj szines gyümiket,falatkákat izlésesen,játékosan elhelyezni

vagy esetleg ültesd magad mellé mikor te ebédelsz,de elé ne rakj semmit,hátha megkivánja a tiedet:)Amúgy ez kegyetlenül hangzik,de ha nem adsz neki pépeset,akkor max egy fél nap után ha éhes lesz megkostolja a darabosat is,nem fog éhenhalni.Szóval akár "erőltetheted" is kicsit ilyen módon,megtömni persze nem szabad mert csak megutálja az evést,de már érdemes terelgetni a felnőttkaja felé,mert sajnos láttam már olyan 3 évest is aki turmixokon élt amig a szülei meg nem unták és egyszerüen nem adtak neki többet,a gyerek hibátlanul rászokott 1 nap éhségsztrájk me ghiszti után a normális kajára.

Ehhez képest nálatok egyáltalán nem súlyos a helyzet,szóval nem kell aggódnod.

2011. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hónaposan majdnem ugyanez. Ő mondjuk a kenyeret, fasírtot, halat megeszi darabokban, meg ha kicsit darabos a főzeléke az nem zavarja, vagy a rizs sok szósszal, de a gyümölcsöt, zöldséget, kekszet, húst, stb...ő sem eszi meg darabosan, csak beveszi a szájába, és kilökdösi a nyelvével.

Tanácsot maximum annyit tudok adni, hogy a főzelékét próbáld meg mindig kicsit darabosabbra hagyni, kevésbé homogén állagúra turmixolni. Kenyeret meg esetleg próbálj egy szelettel a kezébe adni, hátha úgy elrágcsálná, vagy egy zsömlét így. Lehet, hogy először csak szétmarcangolja, de egy idő után fog enni belőle.

És még azt is megpróbálhatod, hogy adsz mondjuk egy darab főtt krumplit vagy répát a kezébe, miközben a pépessel eteted, hogy ismerkedjen vele, esetleg kóstolgassa, hátha egyszercsak megeszi.

Ezen kívül még a köles golyót, kukót (puffasztott kukorica), bulátát is szokták szeretni rágcsálni a babák, és hátha ettől rákap a darabos ételekre.

2011. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk.Nálunk az a helyzet,hogy mindent a szájába vesz,szó szerint mindent,műanyagot,papírt,egész álló nap rágcsál,szaggat a fogával,és iszonyatosan erős benne a nyelési reflex gátja,vagyis tudja,hogy nem szabad lenyelnie azt,ami darab a szájában van,mert akkor esetleg megfulladhat.Ugyanez van a kajával is,nem érti hogy a hamit le lehet nyelni,mást viszont nem.Nem lehet h nálatok is emiatt van?
2011. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én a barátnőmtől kaptam egy jó tanácsot a darabos ételek bevezetéséhez,(neki 5 hónappal idősebb a fia)és ez alapján kezdtem el a fiamat szoktatni a darabosabb kajákhoz.Az a lényege hogy fokozatosan kell darabosra csinálni neki a kaját.Tehát először a negyedét majd a felét háromnegyedét végül az egészet.Persze pár hónap eltelik míg elfogadja teljesen darabosan.A fiam 13hónapos és már csak össze kell neki törni villával a kaját.Sőt ő a pépeset már el se fogadja.De az elején ő is öklendezett tőle.Meg kenyérhéjával és kiflivel is szoktattam ,úgy hogy kezébe adtam hagy majszolja,nem vágtam fel neki előre,csak most mióta már egyedül eszik.De ez egy hosszú folyamat volt.Vagy próbáld meg banán falatkákkal etetni,vagy más puha gyümölccsel pl.barack,málna.
2011. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat.Olyan 10 hónpos kora körül vagy még elöb én már adtam neki kiflit is meg kenyér héjat simán megette...most már azt is eldobja.Mindent csináltam amit leírtatok mindíg eléteszem a gyümölcsöt meg a pufitól kezdve stb..de csak megfogja és eldobja:((
2011. aug. 19. 16:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem eszi a darabosat, mert turmixolsz neki. Ez egyértelmű. Inkább nyomkodd szét villával, ha nagyon muszáj, úgy azért lesz egy kis struktúra benne, mégis könnyen ehető. Az a baj a turmixolt kaját evő gyerekekkel, hogy nem tanulják meg a nyelvüket használni a kaja továbbításához, megforgatásához, és ezért nem szeretnek rágni sem.


Ha kiskanállal adsz neki, mit csinál, kiköpi a falatot, ha nem elég pürés?


De én is azt mondom, nagyon itt lenne már az ideje hogy normális állagú kaját egyen, szép fokozatosan, minden nap egy kicsit nagyobb arányban hagyj a kajájában egyre nagyobb falatokat, a mixert meg dugd el a szekrény mélyére.

2011. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én még várnék, nem láttam még 18 évest, aki még turmixolva eszik, ehhez képest még van ideje. :-) Szintén 14 hónaposom van, ő eszegeti a főtt zöldséget, harapja a kenyeret, de javarészt turmixolva kapja a kaját, mert úgy látom, hogy az még jobban esik neki. Nem írtad, vagy lehet nem olvastam, hány foga van? Az enyémnek 6, ezzel még szerintem nem olyan könnyű rendes kajával boldogulni.
2011. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!