Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is ad pénzt a védőnőnek?...

Más is ad pénzt a védőnőnek? Szerintetek ez nem döbbenetes?

Figyelt kérdés

Nem mintha annyira hiányozna (most már), de lassan 6 hónapos babámhoz utoljára 2 hetes korában jött ki a védőnő.

Az oltásokkor találkoztunk pár percre, amikor elmentünk a rendelőbe.Tegnap a szomszéd anyuka mondja nekem, hogy ugye milyen rendes a védőnő?(ugyebár ugyanaz mind2nknek).

Hát, mondom, igen, főleg ha ki is járna. És ő ezen teljesen megdöbbent, mert hozzájuk járt így az első hónapokban. Aztán közben kiderült, hogy, ja ő adott neki pénzt. NA, gondoltam, most már akkor azért sem adnék neki, és ne is jöjjön ki, eddig is megoldottam a dolgokat valahogy.Én óvónő vagyok, és köztudott, hogy azoknak is a béka feneke alatt van a fizetésük, de nekünk sem adnak pénzt az anyukák pluszban, azért, hogy figyeljek a gyerekére és foglalkozzam vele. Ti ezt hogy gondoljátok?


2012. febr. 23. 09:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos igazad van, kedves első. Magyar mentalitás, akármennyire is csóró, de ad, hogy foglalkozzanak vele.
2012. febr. 23. 10:01
 12/26 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg az más, ha nagyon lelkiismeretes, az ember egy idő után ad neki valami kis ajándékot (mi is szoktunk kapni...ÉV VÉGÉN), de nem az első alkalommal, és akkor többet nem is jön, ha nem adtál pénzt.
2012. febr. 23. 10:04
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajna vannak ilyenek. Az én védőnőm is ilyen. Aki fizet neki, azzal mosolygós, segítőkész, kijár hozzá (még akkor is, ha elméletileg nem az ő körzetébe tartozik, de a pénz nagy úr). Mi nem fizettünk, nem jön, nem segít. Pedig első babám, nagyon jó lett volna a segítség. Látszik rajta, hogy fáj neki segíteni, csak azt nem értem, az ilyen miért lesz védőnő....
2012. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én soha egy Ft-ot nem adtam neki. 8 hónapos a fiam, összesen 3* volt kint nála, 2 hós koráig, az óta semmi, mondjuk nem is hiányzik... De én telefonon sem érem el, SOHA! Nem hív vissza, még csak meg sem csörget, ha meg hívom, akkor nem veszi fel... Legszívesebben kirúgatnám, hiszen akkor minek dolgozik ott, ha nem végzi rendesen a dolgát. Szomszédnál is ugyan ez a helyzet, nem jár ki, nem lehet elérni...
2012. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Eüs vagyok és nekem ég a képem az ilyentől. Hozzánk kb. 3-6 havonta járnak rendszeresen a kis betegek, mindet ismerem, mégsem fogadok el senkitől semmit. Vagyis nem igaz, hazudok. Egyszer fogadtam el pénzt, saját rokonaim(!) jöttek vizsgálatra, ők nyomtak a folyosón a kezembe borítékot, azt a kellemetlen érzést nem kívánom senkinek. Egy másik kisfiú alkalmakra hoz rendszeresen valamit (virág, maga hajtogatta madárka, tea), először visszautasítottam, de elsírta magát, hogy dehát ő szívesen adja. Azóta elfogadom tőle. Egy másik kislány gyöngyből fűz nekem rendszeresen karkötőt. Az egyik kis kedvenc betegem karácsonyra adott egy kis porcelán angyalkát, nagyon örült neki, mikor elküldtem a fényképet, hogy az angyalkát feltettük otthon a karácsonyfára. Illetve egyszer fogadtam el talán 2 doboz bonbont, mert a kislány itt hagyta nálunk a könyvtári könyvét és saját költségen kipostáztam neki. Anya szemmel hogy látjátok: ezek még beleférnek a dologba? Vagy jogosan érzem ilyenkor is kellemetlenül magam?
2012. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Bár minden eües ilyen lenne mint Te, és ilyen szeretettel írna a gyerekekről. Sajnálom, hogy nekem nem ilyen a védőnőm és a gyerekorvosom. :-(
2012. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Szerintem más kis ajándékokat elfogadni, és más rendszeresen pénzt elfogadni...előre!!

Én magánoviban dolgoztam, ahol a szülők havonta rengeteget fizettek a tulajnak. Egyszer akart nekem egy anyuka 10.000 ft-ot adni(ez 7 éve volt, akkor nagyobb pénznek számított), és emlékszem annyira rosszul éreztem magam abban a szituban, komolyan megalázó volt. Mert ez olyan, mintha csak azért foglalkoztam volna annyit a kislányával (tényleg nehéz eset volt a kislány, 1-2 hónap volt, mire beszokott), hogy pénzt adjon. Szóval azok a szülők ünnepekkor adtak drágább csokikat, meg nagy csokor virágokat, de szerintem az más(főleg, hogy ezek a szülők 20 milliós autókkal jártak).

2012. febr. 23. 10:49
 18/26 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem gyerekkel dolgozónak pénzt elfogadni minden körülmények között gáz. Az ne menjen arra a pályára.
2012. febr. 23. 10:52
 19/26 anonim ***** válasza:

Hozzánk minden hónapban jön a védőnő, most is várjuk. Nagyon rendes és jó végzi a dolgát, ha kell segít. A párom mondta hogy adni kellene neki "hálapénzt", én meg mondtam neki, hogy felesleges, hiszen ez a munkája, meg szerintem el sem fogadná. Nekem fogadott dokim sem volt, mégis nagyon kedvesen bántak velem, más aki meg fizetett annak meg be sem ment a szülésre...

De azért durva, hogy lassan ott tartunk mindenkit le kell fizetni, mert különben fél munkát végez az illető...!

2012. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Mifelénk ez nem szokás. Sajnos a mi védőnőnk nem azért nem jár ki,mert nem adunk pénzt,hanem mert meg van róla győződve,hogy jól teszem a dolgom. Igényes,tiszta,rendes embereknek tart minket,meg is mondta,hogy ne haragudjak,de annyi a problémás eset,h nincs ideje hozzánk,és még más családokhoz sem eljárni. Régóta ismerjük,még az én védőnőm is ő volt annak idején. Durva,de sajnos az adatok felírásán kívül semmit nem tud csinálni,pedig sokszor lenne szükségem tanácsra,első babásként. Ilyenkor hívom a gyerekorvost,meg a tapasztalt barátnőket és a gyakorit! :) Szóval nagyon ritkán hívom fel, bár érdemben nem sokat segít. Sosem adnék pénzt azért,h kijöjjön, munkakörébe tartozik,és munkaidőben teszi. Amikor 2 hetes volt a lánykám, begyulladt a mellem, fogalma nem volt,hogyan kell kimasszírozni, egy szakápoló barátnőm segített. Hát ennyit a védőnőkről. :) :(
2012. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!