Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kellene házhoz jönnie a...

Nem kellene házhoz jönnie a védőnőnek?

Figyelt kérdés
Eddig 6 hetes koráig jött 6x, azóta csak akkor láttuk, amikor oltásra mentünk. Szerdánként van tanácsadás nála, és nekem meg problémám van. De a szél nagyon fúj, így nem akarom kivinni a picit, aki 5 hónapos.
2012. jan. 25. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel és kérdezd meg ami érdekel. Sajnos elég nagyok a körzetek, egy védőnőhöz nagyon sokan tartoznak. Így bár igazság szerint havonta 1 alkalommal ki kéne mennie, de ez nem mindig megoldható, így ők is inkább azokhoz járnak sűrűbben, ahol problémák vannak.
2012. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hozzánk minden hónapban jött 8 hónapos korig. Amúgy azt hiszem nekünk kellett volna mennünk, de nekem ikreim vannak és nehézkes lett volna eljutnom hozzá, ezért ő jött. Amúgy meg bármi problémám volt, felhívhattam.
2012. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első 6 hétben hetente jön, utána havonta talákozik a gyerekkel. Ez lehet úgy, hogy te mész tanácsadásra, vagy pedig ő jön ki. Általában te viszed tanácsadásra az oltások miatt, és meg is van a havi látogatás. Ha ezenkívül gondod van , akkor van védőnői fogadónap minden héten és elmész oda, vagy felhívod telefonon.
2012. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hozzánk még annyit sem jött mint hozzátok,szerintem látja ő,hogy minden rendben és inkább ha valahol valami problémát észlel oda jár többet de ettől függetlenül mindig elmondja,hogy ha valami problémám lenne hívjam nyugodtan.Szerencsére még nem kellett.

Egyébként nem tudom milyen messze laktok a rendelőtől de egy 5 hónapos babát azért mert fúj a szél ki lehet vinni.Nekünk van lábzsák és esővédő is a babakocsihoz és ha nagyon rossz az idő felrakom mindkettőt.

Sógornőméknél 3 gyerek van a két nagyobbik ovis minden reggel viszi őket az oviba a legkisebbel együtt aki még csak most lesz 5 hós de ettől függetlenül ha esik ha fúj vinnie kell mert a férje dolgozik.

2012. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
eleinte hozzánk is gyakrabban jött. majd ha erre járt mindig bejött. Telefonon mindig elérhető volt, sokat hívtam én is. Hívd fel őt nyugodtan :)
2012. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy a négyes is írja, nálunk is minden reggel kint van a baba pedig csak 2 hónapos, mert a testvérét oviba kell hordani ha fúj a szél ha nem. Nyugodtan elviheted, a gyereknek semmi baja nem lesz.
2012. jan. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
babánk születése óta 3 városban is laktunk,ahol született(szülővárosom,szüleim is ott élnek)ott nagyon rendes jó fej a doki,meg a védőnő is megbeszéltük mikor jön akkor jött,nem zaklatott,nem csak úgy ránk tört,aztán átköltünk ideiglenes a férjem szülővárosába, na az a védőnő kikészített, 2 hetes volt a kisfiam,ahogy odaköltöztünk másnap már megjelent,de a leglehetetlenebb időpontban,de tudtam muszáj így nem volt bajom vele,aztán után a fiam 3 hónapos koráig minden héten beállított valamelyik nap, a legrosszabbkor,úgy éreztem magam minth rajta akarna valamin kapni,,ez még semmi 1 teljes hónapig küzdöttem,de nem tudtuk visszahozni a tejet,mondtam neki hogy mindent megpróbáltam muszáj tápszert adni mert nem akarom hogy éhezzen,folyton azzal jött,hogy fejjem le és tegyem a hűtőbe,és összegyűlik,sose fogta fel hogy nincs mit,a doki meg csak Milupa tápszert volt hajlandó írni amitől fájt a babám hasa,így az előző dokitól kapott Beba receptet váltottam ki és azzal nem volt baj,de a doki azután sem akart felírni azt,a vége az lett hogy a védőnővel közöltem,hogy békén lehet hagyni,mert semmit nem segít,nem is figyel rám az orvossal együtt nem érnek semmit,utána többet nem jött,szerencsére elköltöztünk,és az itteni doki és védőnő is rendes,normális,nem zaklat feleslegesen,azt mondta kijön ha szólok,vagy elviszem,de már nem tartja szükségesnek, a fiam 9 hónapos,ha ott maradunk abban kis városban lehet a mai napig jönne a védőnő,mert annyira unatkozik,ugyanis kevés baba születik,kedves kérdező sztem ha felhívod,akkor elmegy,vagy jól bebugyolálod a babát és akkor nem éri a szél
2012. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kerria ***** válasza:

Nem tudom milyen messze laksz a rendelőtől, így nehéz azt mondani menj el vele nyugodtan.


A kislányom most lesz 2 hónapos, és szeles időben is kiviszem egy fél órára levegőzni.


Egyébként ki kéne jönni szerintem legalább havonta egyszer, ilyen korú babához.

Viszont tényleg hívd fel nyugodtan, és kérdezd meg "mikor jár felétek,mert örülnél ha meglátogatna".


Hozzánk is szokott jönni, van hogy telefonál, máskor meg csak beugrik, mert erre járt, meg ha tanácsadásra megyünk akkor is találkozunk.

2012. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amíg Bp-n laktunk, addig az akkori védőnőnk mindig kijött házhoz előre megbeszélt időpontban, egy nagyon aranyos normális nő volt. 6 hónapos koráig jött. Nekem sose kellett mennem, ráadásul a doktornő is kijött! Igaz, abban a kerületben nagyon kevés a gyerek.

De mi is a párom szülővárosában lakunk most és itt esze ágában nem volt a védőnőnek kijönni pedig gyalog 30 percre lakunk és nem egy álom az útvonal amerre menni kell. Persze nem baj, ennyi séta még kell is, de eddig azért jóval kényelmesebb volt ráadásul ez az új védőnő kevésbé szimpi.

2012. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1x jött ki a védőnő miután hazahoztuk a lányomat a kórházból. 2 és fél éves soha nem jött ki mindig én vittem. Most született meg a fiam hozzá is kijött, de szerintem miatta sem fog többször jönni.
2012. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!