Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit fizettek az orvosnak/v...

Mennyit fizettek az orvosnak/védőnőnek, ha házhoz jön?

Figyelt kérdés

Érdeklődtem ismerősöknél, hogy ez mégis hogy működik és döbbenten hallgattam, hogyha kihívjuk az orvost, mert mondjuk nem szeretnénk egy pici babát a beteg gyerekek közé levinni, akkor általában 3000-5000 ezer forint a tarifájuk. A védőnők nagyrésze nem fogad el pénzt, de ha elvárjuk, hogy az otthonunkban látogasson meg és nem mi megyünk az egészséges rendelésre (ahol amúgy rengetegen vannak), akkor illik néha ajándékcsomagot adni neki.

Ki hogy van ezzel?


2010. okt. 7. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Védőnőnek soha nem adtam semmit. Neki az a dolga, hogy meglátogassa a babákat. A doki kihívása pedig mindenhol fix díjas, ált. 3000Ft.
2010. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a dokinak is van egészséges rendelése, így ha nem beteg a fiam, akkor oda jelentkezünk be. Ha beteg, akkor pedig muszáj a rendelésre menni, ahol lehet más beteg gyerek is. Háznál csak akkor volt, mikor hazajöttünk a kh-ból. Akkor 4000-et adtunk neki.


A védőnőnek egyszer adtunk csak egy jelképes összeget, 2000 ft-ot. Azt is alig akarta elfogadni. Azóta is rendszeresen jár, és nem mi várjuk el, hogy jöjjön, inkább ő szereti, ha kijöhet hozzánk. Itthon jobban látja, hogy hogy fejlődik, mozog a babám, mintha beviszem a rendelőbe, és a pelenkázóra fektetem. Szóval a védőnőnek nem szoktam pénzt adni. Ja és nálunk oda is be kell jelentkezni, úgyhogy nem szokott nála tömegnyomor lenni.

2010. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 2000-et adok a dokinak, de neki nincsen "tarifája". Ha hívom, mindig jön, sosem adok neki többet.

A védőnőnk tündéri, majd a névnapjára fogok valami ajándékot venni, mert nagyon szeretjük. Remélem azt el fogja fogadni:)

2010. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit, a doktornő pedig ingyen kijön. Ő azok közé a kevesek közé tartozik, hogy megsértődik ha pénzt adna neki valaki, főleg ha egy beteg gyerekről van szó, mert a gyógyszer is pénzbe kerül.
2010. okt. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam. Pedig tudom, hogy létezik a hálapénz, de azt hittem, hogy a gyerekorvosokat még nem fertőzte meg. A védőnő meg eleve "hivatalból" is kijön havonta 1X, szóval nehogymár még én fizessek neki. Amúgy imádom én is a védőnőnket, ajándékcsomagot már kapott, azt is alig fogadta el.
2010. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sose fizettem egyiknek sem semmit.

nálunk havonta 1x kell menni tanácsadásra, ahol jelen van a doki is, megnézik-megmérik a gyerkőcöket a védőnővel közösen. néha viszek nekik egy-egy tálca sütit, vagy egy doboz bonbont, pl. névnapjuk környékén, de a nyáron vittem gyümölcsöt is. ezeket is alig akarják elfogadni.

2010. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Orvosnak nálunk is fix tarifája van 2-3 ezer Ft, pontosan nem tudom, de a rendelőben ki van függesztve. A védőnőnek viszont tényleg az dolga, hogy házhoz jöjjön. Én soha nem adtam neki semmit, nem is vitte túlzásba a látogatást, de nem is hiányoltam.
2010. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A védőnő ugye jön hivatalból. A doki nálunk tegnap este kinn volt, 2000-et akartam adni, de gondoltam, előtte megkérdezem, mivel tartozok, erre közölte, hogy 2500 Ft. Meglepődtem...
2010. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Védőnő vagyok. Nagyon meglepődtem amikor a kérdést megláttam. Mi nem azért megyünk a családokhoz, h pénzt kapjunk, nekünk ez a hivatásunk és ezért vagyunk, h a babákat az otthoni környezetükben is lássuk, ez is a munkánk része.8,5 hós kislány anyukája
2010. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!