Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma meddig nem ciki nappal is...

Ma meddig nem ciki nappal is rugdalózóba öltöztetni a babát?

Figyelt kérdés
Mi a családban a 80-as években voltunk babák, és látom a képeken, hogy sok hónapos korunkig rugdalózóban voltunk. Fél évesen még biztos. Most meg, (első baba jön) néztem a ruhákat, és látom, hogy a legkisebb méretekben is pulóver-nadrág-szoknya kombinációt árulnak, meg alá body-t, és láttam webshopban, hogy a rugdalózó alá meg a pizsi címke volt rakva, tehát akkor ezt már csak alvásra használjátok? Hogy van ez? Had tanuljak!!! Nem akarom "beégetni" a babám, hanem azt szeretném, ha "trendi" szerkója lenne....:-) köszi
2012. febr. 22. 08:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Amíg a baba egészen picike, és szinte csak feküdni, hemperegni tud, addig egyáltalán nem kényelmes neki az olyan ruházat, ami fel-le tud csúszkálni rajta. A nap nagy részét átalussza, és pelenkázáskor sem mindegy, hogy a nadrágot kell fel-le cibálni rajta, vagy néhány patent kibontása után máris át lehet őt csomagolni. :)


Az sem igaz, hogy egy rugdalózó nem tud "trendi" lenni. Nagyon szuper, több részes rugikat lehet kapni, a hozzájuk való bodyval, kiskabáttal. A fiamnak sok olyan együttese volt, amiket a mai napig elszoruló szívvel veszek elő, mert hihetetlenül aranyosak, szépek, és még "pasisak" is... Ráadásul kényelmesek, mert pamutból készültek, és csak ott van rajtuk varrás, patent, ahol feltétlenül szükséges.


Ha megfelelő méretet veszel, akkor a rugiból a baba nem tud kibújni, és ha már állni, járni tanul, akkor is adhatsz rá olyan rugit, ami lábfej nélküli. Főleg télen jó ez, amikor előny, hogy nincs ki a baba dereka, de nyárra is létezik "trendi" rugdalózó, napozónak hívják, és body is, meg rugi is, egyben.


Ezzel nem azt mondom, hogy ünnepi alkalmakra ne lehetne az egészen pici babára is "nagylányos-nagyfiús" öltözéket adni. Arra azonban hamar rá fogsz jönni, ha már gyakorló anyuka leszel, hogy hiába szép a ruha, semmit sem ér, ha a baba folyamatosan sír, mert nem érzi jól magát benne.


Én akkor tettem el az utolsó egybe-ruha kombinációt a ruhazsák mélyére, amikor elkezdődött a szobatisztaságra nevelés. Akkor ugyanis hátránnyá válik az "egyberészesség", hiszen a gyerkőc nem tudja egyedül kicsomagolni magát. ;)

2012. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én kb.3hónapos koráig adtam a lányomra nappalra is rugit.Sokkal kényelmesebb akkor még,pelenkázás szempontjából is.Utána nappalra nadrág-pulcsi-body kombináció ill. télen még kiegészült harisnyával is,mert a zoknit azt eltávolította magáról. :)

De éjszaka még mindig rugiban+hálózsákban alszik.Most 6 és fél hónapos.

2012. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!