Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma meddig nem ciki nappal is...

Ma meddig nem ciki nappal is rugdalózóba öltöztetni a babát?

Figyelt kérdés
Mi a családban a 80-as években voltunk babák, és látom a képeken, hogy sok hónapos korunkig rugdalózóban voltunk. Fél évesen még biztos. Most meg, (első baba jön) néztem a ruhákat, és látom, hogy a legkisebb méretekben is pulóver-nadrág-szoknya kombinációt árulnak, meg alá body-t, és láttam webshopban, hogy a rugdalózó alá meg a pizsi címke volt rakva, tehát akkor ezt már csak alvásra használjátok? Hogy van ez? Had tanuljak!!! Nem akarom "beégetni" a babám, hanem azt szeretném, ha "trendi" szerkója lenne....:-) köszi
2012. febr. 22. 08:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én kaptam sok nadrágot kis pólóval, de nem találtam őket praktikusnak. A rugdalódzó szerintem tökéletes amíg nem kúszik és kezd el felállni a baba, utána akadályozza őt. Én sokszor abba vittem őt közösségbe is, vannak olyanok amik nem annyira pizsamás kinézetűek, míg mások igen. Mindenképpen inkább kertésznadrágot, vagy olyan rugit aminek nincs talpa ajánlok, az akár trendi is lehet, ha ez számít, bár nekem fontosabb volt hogy mindig melegen tudjam a babát. A póló mindig felcsúszik és ez nem annyira szerencsés főleg télen..
2012. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Engem annyira nem érdekel a divat, ha a babámról van szó, inkább a kényelem és a praktikum. Kb. 9 hónapos koráig adtam a kisfiamra rugdalózót. Nyári baba volt, januárban volt féléves. Télen a rugi fölé nadrágot, mellényt vagy pulcsit adtam, tehát sokszor alig látszott, hogy rugdalózó van rajta. Aztán ahogy tavasz lett és melegebb lett az idő, elmaradt a rugi, néha még otthon volt rajta, és éjszaka még a nyári melegek előtt.

A rugdalózó nagyon kényelmes, van belőle tiszta pamut is, jól szellőzik, nem szorít sehol, ezért nagyon jó viselet a babának, mi tulképpen harisnya helyett is használtuk. Nekem nem jutott volna eszembe, a sógornőm mondta, hogy ők is így csinálták.

Nekem onnantól furcsa a rugdalózó egy babán, amikor már jár. De pizsamának még azután is jó.

2012. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Bocs, hogy visszakérdezek...

Neked mi a fontosabb?

1. A gyereked trendi legyen?

2. Kényelmes, praktikus cuccokban aludjon?


Ugyanis az első néhány hét arról szól, hogy evés-alvás. Ehhez a legpraktikusabb a rugdalózó! Úgyis nap nagy részét a kiságyban fogja tölteni pár hétig, arra szerintem teljesen megfelelő a rugi.


De ha igazán trendi akarsz lenni, akkor már a kórházból kis farmerban és vagány pólóban hozod haza, lehetőleg nike vagy adidas cipővel, és menő baba-baseballsapkával!


Az én fiam abszolút nem volt "trendi" az első pár hónapjában. Én ugyanis előbbre tartottam a kényelmet, praktikusságot, és puha plüss rugdalózókat adtam rá. Trendi nem volt, de csinos igen! Lehet rugiból is nagyon szépeket kapni.

Aztán elkezdtem én is ráadni a kis nadrágokat-pólókat. Azokban is nagyon csini, és most már talán kezd trendi is lenni.

Éjszakára viszont a mai napig (2 éves elmúlt) rugdalózót adok rá. Pedig kapni már rá két részes pizsit, de számomra még mindig fontosabb, hogy forgolódás közben ne gyűrődjön fel a póló a hónaljába, ne húzódjon fel a nadrág szára a combjáig, hanem egyrészes kényelmes meleg cuccban aludjon, amiben biztos nem fázik meg akkor sem, ha kitakarózik.

2012. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én addig rugit adtam rá, amíg fel nem állt. Akkor már a lába mindig beakadt.

Szerintem manapság annyira jó rugikat lehet kapni.

Annyira cukik.

Nem kell retrost ráadni.

2012. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9-10 hós koráig volt rugija. Kivéve nyáron, akkor csak body volt rajta, vagy póló és rövid nadrág. Aludni, míg pelenkás volt lábfej nélküli rugiban aludt. Bodyt szintén szobatisztaságig használtam. Nem divatolni kell, az a lényeg, hogy kényelmes legyen a gyerkőcnek:-)
2012. febr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

köszi a tanulságos válaszokat, megtudtam, amit akartam: tehát amíg nem jár, nyugodtan ráadhatom a rugdalózót, mert abszolút elfogadott dolog ez ma is, ahogy régen.

Köszi, ennyit akartam hallani.


3. válaszoló: megtapsollak, nagyon nagyon jó anyuka vagy,taps, taps, taps.

Igen igazad, van, csak nem kell a másikról mindjárt rosszat feltételezni, a lényeg annyi volt, hogy NEM VOLTAM KÉPBEN, HOGY A MAI GYEREKEKET HOGY ÖLTÖZTETIK. Ennyi!

2012. febr. 22. 08:48
 7/22 anonim ***** válasza:

Én 3 hetes koráig adtam a lányomra rugit. Nem azért, mert ciki volt. Azért, mert kihúzta belőle a lábat, meg ratekeredett a szára. Aztán kapott hosszú ujjú bodyt pamut nacival, és akkor jöttem rá, mennyivel egyszerűbb egy pelenkazas. :) Arra figyeltem mindig a naciknal, hogy ne legyen szoros a dereka, ne nyomja. Ruhát csak azóta adok rá, amióta jár, előtte nem tudott volna mászni benne.

Amúgy 9 honaposan vettem neki legközelebb rugit, és pizsinek használjuk. Előtte mindig lehúzta ejjel a zoknijat, és fazott a lába.

2012. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kisfiam április végén született.Rugiba+bodyba volt,abban is aludt.Mikor jött az a nagy meleg vagy csak bodyba vagy kis póló,rövid nadrágba vagy csak pelusba volt.Kb 4 hónapos korába itthon rugiba volt,ugye a nagy meleg kivételével,kintre mindig felöltöztettem.De főleg azért,mert kényelmesebbnek tartottam pólóra,vagy bodyra tenni a pulcsit,nadrágot,mint a rugira.Nekem egyszerűbb,így kb 5-6 hónapos kora óta csak pizsamának használom,mióta kúszik,és másik,a rugi mindig akadályozta.Szóval nálam főleg az volt a szempont,hogy neki kényelmes legyen,tudjon mozogni,ne fázzon,ne legyen melege,az már más kérdés,hogy mennyire helyes a pólókban,ingekben,nadrágokban.
2012. febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
*mászik
2012. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
majd ha megszületik úgy is látni fogom, mi kényelmes és még a pelenkázás is könnyű vele. itthonra tipegőben volt, orvoshoz meg ha mentünk valahova inget farmert, pulóvert.
2012. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!