Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is túlzásnak tartja ezt...

Más is túlzásnak tartja ezt vagy csak én?

Figyelt kérdés
Itt volt a védőnő és közölte, hogy a kicsinek 3 éves koráig reggel és este tápot kell adni. Még az anya tejes babákat sem szoptatják eddig, nem hogy a tápos babákat tömjék addig táppal??? Az már nagy gyerek, akkor már rég mindent eszik. Nem értem.
2012. febr. 10. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én kóstoltam azokat a tápszereket amiket ilyen korban adnak nekik. Kint külföldön éltem ahol még az 5 évesek is ezt reggelizik. Teljesen olyan mint a porrá darált kukoricapehely. ott babáknak való tejporral és babáknak való vízzel keverik fel. Tele van sok vitaminnal. Én biztosan adni fogok ilyet majd a lányomnak (NEM TEJPÉP). 1 éves kor után már ezt adják nekik. Ízesítve is van és maga a por is fini:D Ráadásúl tényleg sok olyan vitamin van benne ami számukra egésszéges és kiegészíti a napi tápanyagokat. Illetve ami nekem még nagyon tetszett, hogy minden étkezés után kapnak joghurtot. (1 éves kor után) Én is átvettem sok sok szokást és tényleg sokkal egésszégesebben táplálkozok azóta. Arról nem is beszélve, hogy teljesen átformálta az alakomat, pedig nem voltam túlsúlyos és sose agyok éhes sőt...

Szóval én mindenképpen fogom adni. Persze nem ezt a büdöset...:D Nagyobb gyarakaknek (3 éves kor után) már gyerekeknek való kész tejjel is adják ami attól különbözik, hogy több köze van a tejhez mint a ,,reggeli ital-nak" és egésszégesebb.

Nem hiszem, hogy a védőnőd erre a büdi tápszerre gondolt, ezt egyébként is fél éves koráig lehet adni. Később folyton változik és ami vitaminokkal van tele az ahoz hasonló mint ahogyan mi napivitamint szedünk. Ez a gyerekek igényeihez igazodik.

2012. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó mi az hogy büdös a tápszer?Az én kislányom nem tudott szopni mert nem volt tejem,ezért elejétől fogva tápszert kapott.Semmi baja nem lett tőle,és még sok más gyereknek is megfelel ez a "büdös"tápszer.Nem nekünk kell ízlenie,hanem a gyerekeknek.És 1éves kora óta bolti tejet kap.Hülyeség 2-3éves gyereknek tápszert/tejitalt adni.Szegény gyerek bekerül az óvodába és azt se tudja mi az a tej mikor elé teszik.
2012. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy más az izlésük, de egy 3 éves ezt biztos nem fogja megenni. Amúgy HA tápszert eszik a gyerekem és legtöbbször a hippoallergén táplálkozás miatt ezt írják fel, hogy elkerüljék a tejallergiát. És nincs jó íze. Próbáld meg megetetni egy 3 vagy akár 5 évessel... ezért büdös. és igen. A SZAGA IS BÜDÖS!!! Hatalmas különbség van a későbbi és a mostani között. Ezért írtam. Később csak olyan mintha napivitamint + kukoricapelyhet adnál neki...teljesen más lesz a ,,tápszer".
2012. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Miért ne ihatna egyébként tejet 1 éves kora után??? Nem értem hogyan függ össze a kettő.
2012. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13-nak!

12.vagyok

Miért kéne egy 3évesnek de főleg egy 5évesnek tápszer?

Az én kislányom is HA-st kapott egy darabig,tudom milyen.Nem olyan szőrnyű,ha annyira rossz lenne a gyerekek se ennék meg.De mindegy ez az én véleményem.

2012. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem mondhat akármit a védőnő vagy az orvos akit lefizetett egy tápszer gyártó cég,de 1 éves kor után nem fogok tápszert adnia fiamnak,még anyatejet sem adnék ha tudnék.' évesen 98%ban ehet mindent,már most 9 hónaposan is a tejfölön,tejszínen,és a tejen kívül,minden tejterméket eszik.Ez nagy hülyeség,meg sem enné a fiam így is utálja,amúgy is egészségesebb a zöldség,gyümölcs,hús,tejtermék, ez megint valami új baromság.
2012. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én csak arra akartam rámutatni, hogy a védőnő nem ,,igazi" tápszert akarna a gyerekeddel etetni. Ez olyan mintha azt mondaná, hogy egyen reggelente gabonapelyhet amibe sok kiegszítő vitamin van. Ugyan olyan az íze és finomított formában ugyan az is van benne. Persze kihagyva belőle a túl sok szénhidrátot. Már írtam, hogy a kislányom is tápszeren él. Az a tápszer amit később 1 éve kora után fog kapni az nem ilyen tápszer lesz. Mind összetételében, ízvilágában. Szóval igazából nem tápszert kell majd adnod neki hanem egy másféle úgymond táplálékkiegészítőt. Ez nem hízlalja vagy hasonló. Egyszerűen azzal a célzattal van, hogy a gyerek minden féle aznapi számára szükséges vitamint biztosan megegyen. Gondolom nem fogof kiszámolni minden egyes nap hogy x joghurtot és x ilyen és x olyen gyümölcsöt és aztán x ilyen és olyan zöldséget kelljen megennie hogy fedezze minden téren a napi bevitelt. Vagy minden nap ugyan azt fogja enni??? Én magam is szedek napivitamint (kapszulában) évek óta. Azóta nem hullik a hajam, egésszéges a bőröm és saját magamon érzem mennyi energiám van. Sokan úgy gondolják 1 éves kora után a gyerek eheti azt amit egy felnőtt. Ez tévedés. Sőt! Meg is vannak győződve erről az anyukák, hogy így jó nekik. Adj amit akarsz a gyerekednek! Ha nem akarsz egy vitaminokkal teli összedarált gabonapelyhet adni neki tejjel amit még meg is fog enni...teljesen a te dolgod. A védőnő csak rámutat, de te felelsz érte. A mi családunknak fontos az egészséges étkezés, az ételek minősége és eredete (bio). Engem nem az érdekel, hogy egy termék mennyibe kerül, hanem hogy mit tartalmaz. Én szeretném megelőzni azokat a betegségeket amik szoros összefüggésben állnak táplálkozásunkkal. Egy fejlődő szervezetnek pedig baromira szüksége van arra, hogy az összes számára szükséges anyagokat megkapja. Én oda fogok figyelni később is a táplálkozására és igen is adni fogok neki olyan tejbegríz állagú darált kukoricapehelyhet tejjel amiben mind ez megtalálható azon kívül, hogy egésszéges ételekkel fogom ,,tömni". Ha számodra ebben akkora a misztikum, hogy ekkora ügyet csinálsz belőle akkor ne foglalkozz vele. Senki nem kötelez rá. Élhet a gyereked halászlén is, az is rád van bízva.

Hiába mondom el ezerszer, hogy nem arra a tápszerre kell gondolnod amit csecsemő korától adsz neki és tömni se kell mert a gyerekek ezt imádják, meg hogy ez étrendkiegészítő a napi vitaminok miatt... aki ad ad, aki nem nem. Ez csak egy plusz védelem lenne amit adhatnál neki, de nem kötelező.

2012. febr. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó,már megbocsáss,de attól,hogy a gyerek nem kap tápszert 1 éves kora után,még mindig egészséges,tápláló ételt fog enni,érdekes hogy 20 éve úgy hogy engem már 2 hónaposan hozzátápláltak,1 éves korig szopiztam is," normális" ételek mellett is egészséges felnőtt lett belőlem,mindenféle tápszer nélkül. Majd iszik tejet,majd kap egyszer-kétszer még tejpépet,eszik joghurtot,túrót,rengeteg gyümölcsöt,zöldséget,változatos egészséges étrendje lesz.Nem hiszem,hogy a sok mű kajától majd egészségesebb lesz a gyerek,1 éves kor után igenis szinte mindent ehet,füstölt húsok kivételével,nagyon fűszeres ételek kivételével.Az én fiam 9,5 hónapos de alig van olyan étel amit még nem eszik(tej,méz,füstölt húsok,hal,sertés,marha,tojásfehérje,fűszeres,zsíros ételek,apró magvasok kivéve a kiwit,azt eszik mag nélkül,tejföl,tejszín) 4 hónapos korától 3szor kapott naponta tápszert,6 hónapos kora óta 2szer kap egy nap,mégis egyszer volt megfázva,változatos étrendje van,én előbbre tartom a természetes ételeket,mint a mesterségesen előállított tápszereket,egyebeket.
2012. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Az én kislányom csak 8,5 hónapos, de kiköpi a tápszert. De úgy döntöttem, nem fogok kísérletezni más fajtákkal, már minek. Szinte mindent eszik. Kap még tejpépet ( aminek 38 %-a táp) és babáknak való joghurt italt is, így szerintem nem gáz. De ha egyszer már nem kell neki, minek erőltessem???
2012. febr. 11. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!