Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Integetést csak egyik kezükkel...

Integetést csak egyik kezükkel szokták a babák? És ha tapsolást is úgy csinálja, hogy egyik kezét csak tartja, és a másikkal üti?

Figyelt kérdés
Szóval fog, nyúl a bal kezével is, de szinte mindent jobbal csinál, már 8 hónaposan kialakulna a jobb-balkezesség, és így látszik?
2011. nov. 19. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
az enyém néha két kézzel integet, és két kézzel is tapsol
2011. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt egy kis feszesség a hátában, amire azt mondta gyógytornász, ki fogja mozogni magától. Ezért gondolkodtam el ezen.
2011. nov. 19. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában 3 éves korra alakul ki a jobb/bal kezesség. Még kicsi és nem tudja koordinálni a mozgását, azért csinál sok mindent egy kézzel. Az én fiam is ezt csinálta, most 14 hós és 2 kézzel integet (vagyis csapkod :D) illetve összeüti a tenyereit.
2011. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém egy kezével integet és az egyik kezét tartva a másikkal tapsol bele.:)10 hós
2011. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy pl. a karikákat próbálkozik bal kézzel is feltenni, de nem igazán megy, jobbal viszont mindig fel tudja tenni.

Szerintetek kéne "edzenem", gyakoroltatnom a bal kezét is, vagy majd magától alakul?

2011. nov. 19. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, sokáig előtérbe helyezik az egyik kezüket. De ilyenkor még nem alakul ki, hogy milyen kezes lesz.

Fiam 8 hónapos - havonta váltogatja a dominanciát a kezei között. :)

Ő tapsol, mindkét kezét mozdítja egymás felé. Integetés még nincs.

2011. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ő is jobbal dob tárgyakat a dobozba. Ha a bal kezében van, akkor átteszi a jobba, és azzal teszi a kívánt helyre.
2011. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oh, köszi, megnyugtattatok. :)
2011. nov. 19. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad erőltetni egyik kezét sem,mert ezt a jobb ill. a bal agyfélteke szabályozza.Ha elkezded az egyiket erőltetni neki akkor a másik oldal háttérbe szorul és az nem jó.
2011. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!