Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is túlzásnak tartja ezt...

Más is túlzásnak tartja ezt vagy csak én?

Figyelt kérdés
Itt volt a védőnő és közölte, hogy a kicsinek 3 éves koráig reggel és este tápot kell adni. Még az anya tejes babákat sem szoptatják eddig, nem hogy a tápos babákat tömjék addig táppal??? Az már nagy gyerek, akkor már rég mindent eszik. Nem értem.
2012. febr. 10. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiaim 1 éves korukig szoptak, utána már mindent megettek, amit főztem, soha egy falat tápszert nem kaptak, nagy, egészséges fiú lett belőlük:)

Szóval marhaságokat beszél a védőnőd!

2012. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Ettől én is kivagyok, főleg ha vki olyan elvetemülten vallja ezt a dolgot,hogy nem normálisnak nézi azt, aki nem eteti 3 éves korig tápszerrel a gyerekét. 1 éves korig oké, sőt fontos, de azt gondolom utána már nem muszáj, mki döntse el, ahogy akarja.
2012. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Ezt én sem értem. Legjobb tudásom szerint 8 hónapos koruktól kaphatnak tejterméket, 1 éves kortól pedig tejet. Nálunk mondjuk volt a családban tejérzékeny, így én a lányomnak csak 1 éves korától adtam tejterméket, tejet pedig olyan másfél-két éves korától. Nem lett tejérzékeny. Én sem tömném a picit tápszerrel 3 éves koráig, az biztos. DE nem vagyok szakember, így lehet, hogy én tudom rosszul!!!
2012. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez nagyon túlzás.Támogatja őt valami tápszergyártó cég talán???1 évesen nyugodtan adhatsz neki tejet,nem lesz tőle az égvilágon semmi baja,ha meg mégis akkor akkor is lenne ha 3 évesen kapna először.
2012. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

... ez még a jobbi k este másik véglet amikor hazajöttünk a szülésröl a kezembe nyomta a tápszert. rá 3 éhétre jött és mondta nme megfelelö a sulya gyermeknek és adjak tápszer

rá 2 hétre a cicicmtöl elfordul és atápit itta!! ÉLjen!!!!

Soha ezt a hibát nem követem el ugy vágom hozzá a tápszert hogy csak nyekken

2012. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A tápszer gyártó cégek által javasolt kor a 3 év.A védőnők-orvosok pedig le vannak velük szerződve,ezért mondják az anyukáknak ezt a hivatalos verziót.Vannak vérmes anyukák,akik ragaszkodnak ehhez(barátnőm pl. lenézett,mert másfél évtől már tejet ittunk),a gyógyszertárban pedig konkrétan beszóltak és piszkálódtak,amiért még mindig tápszert vettünk a gyereknek.A mai könyvek által megírt hivatalos álláspont az,hogy 3 éves korig várjunk a tehéntejjel.
2012. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 alaszka ***** válasza:
100%
Persze hogy túlzás....Kell?? Szerintem ezt bízza a védőnő az anyukára.
2012. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy 1 éves kortól mehet a tej. Sokan még adják a tápszert is (anyatej hiányában), hiszen a baba ahhoz szokott hozzá, sokszor átmenetben adják a kettőt, pl. reggel tej, kakaó, tejeskávé, karamella, este még tápszer.

Nem hiszem, hogy baj lenne a tápszer adásából, de ha nem allergiás a kicsi, nem indokolja semmi (nehezen hízik, beteges, nem issza meg a tejet), hogy ne kezdhetnéd el bevezetni a tehéntejet.

Én biztos nem hallgatnék rá ebben az esetben, főleg, ha a gyerek szívesen fogyasztja a tejet, tejterméket és nincs belőle problémája.

2012. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Se tápszert se anyatejet nem adnék a fiamnak 3 éves koráig!!!
2012. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy olyan sokáig nem adnám.
2012. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!