Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvigyem őket ügyeletre?

Elvigyem őket ügyeletre?

Figyelt kérdés

2 éves lányom tegnapelőtt este óta folyton lázasodik.Kap nurofen szuszpenziót és le megy tőle,de aztán 1 órával később megint lázas.Mellette nagyon köhög,tegnapelőtt éjszaka alig aludt amiatt.Elvittem tegnap orvoshoz,aki azt mondta,hogy a tüdeje tiszta és a torka sem piros és hazaküldött.Estére megint lázas lett és éjszaka is és már alig van hangja,annyira be van rekedve és a náthától is alig lát.Ma is folyton lázas és már a 4,5 hónapos fiam is lázasodott ma és ő is csúnyán köhög.

Szerintetek mit tegyek?

Az ügyelet mennyire tud bababarát lenni ez ügyben?


2012. febr. 4. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi a lázuk?
2012. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lányomnak 38 és 39,5 között mozog,a fiamnak 38 volt.
2012. febr. 4. 16:36
 3/15 anonim ***** válasza:

ha tegnap voltatok orvosnál akkor nem kell. ha csak a nagyot nézte meg a doki akkor menjetek.


de azon ne csodálkozz, hogy a nurofen nem viszi le a lázát, az inkább fájdalmocsillapító. vényköteles kúpot adj neki, a picinek germicidet, a nagynak azt amit legutóbb felírtak, ezeket 8 óránként, a kettő között add a nurofent, tehát így 4 óránként csillapítsd a lázát. stodalt mindkettőnek adhatod köhögésre, calcimust is add, napi 2xfelet

2012. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A hűtőfürdőt próbáld meg a lányodnál,ha 39 fölé megy a láz.
2012. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A doki a 2 év alatt egyszer sem írt fel semmilyen gyógyszert.Itthon nurofen kúp volt,de attól nem ment le a láza,így vettünk szuszpenziót.Valamelyik nap meg Algoflex Babyt adtak a patikában,mert úgy gondoltam,hogy jobb,ha van itthon lázcsillapítóból kettő is.

A többi gyógyszerről,amit írtál,nem hallottam még.Most először ilyen beteg a lányom. :(

Tehát nem tartok ezekből itthon.

2012. febr. 4. 16:49
 6/15 alaszka ***** válasza:
Lázcsillapító kúpot sem írt fel soha az orvosod? Az azért durva, azokat mindig kell készenlétben tartani otthon, de ezt az orvos tőlünk mindig meg is kérdezi, hogy kell-e írni. A Nurofenből is jobb a kúp, azt adnak vény nélkül is. Az ügyelet nem sok mindent fog mondani ez ügyben, az tuti, max felírathatsz velük legalább kúpot, gyógyszert biztosan nem fognak felírni szerintem. Hurutosan köhögnek? 38-ig nem kell adni semmit, 38,1 fölött add a szirupot, meg hűtőfürdőzd, ha nem megy lejjebb. A kiskádba ültesd be 37 fok körüli vízbe, és szépen lassan öntve bele langyos vizet hűtsd ki a vizét 32-33 fokra, kb. tíz percig üljön benne, és legalább a mellkasáig érjen a víz, különben nem használ sokat.
2012. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 timike26 ***** válasza:
èn mindig elvittem.nem èrdekel ki mit gondol.o az orvos ès kotelesège megvizsgàlni.ès azèrt èn is nyugodtabb vagyok hogy làtta egy orvos.nem hiszem hogy szàmit hogy bababaràt e,gondolom a gyerekugyeletre viszed.ott meg mindennapos eset az ilyen.èn pesten laktam,addig mindig a hein pàl-ba vittem,a vègèn màr tudtàk a nevunket,de nem èrdekelt.nehogymàr èn azèrt kapjak szivrohamot mert ok esetleg huzzàk a szàjukat.amugy nekem mindig azt mondtàk,inkàbb hozzam kètszer a semmièr,mint egyszer ne hozzam amikor viszont kellett volna.
2012. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 alaszka ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ha az egyik ibuprophen tartalmú, a másik meg paracetamol, akkor lehet egyszer ezt egyszer azt adni 3 óránként. De nekünk a kúp mindig jobban hat.
2012. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

igen, akkor minél előbb induljatok az ügyeletre és addig el se gyertek míg nem kaptok lázcsillapító kúpot!

és szerintem cseréljetek orvost :O

amikor mrgszületik a baba, kapsz egy nagy köteg vényt, azok között kellett volna lennie. de 2x nem hibázhat eyg orvos, ez tényleg durva!

2012. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát nem semmi a dokitok.

Azért lázcsillapító kúpot írhatott volna. Ha 39 fölé megy a lázuk azt már folyamatosan csillapítani kell. Mi most voltunk túl rajta mindkettővel. 2 óránként kaptak lázcsillapítót, ha már nagyon végük volt, Elsőnek Noramin kúpot, utána Nurofen szirup, végül Panadol szirup.

A lényeg, hogy 6 órán belül nem kaphatnak ugyanolyan hatóanyagú lázcsillapítót, tehát Nurofen kúp után eszedbe ne jusson , nurofen szirupot adni min 6 órán belül.


Ügyeletre nem mennék, ha 3 napon túl is lázasak, akkor vissza a dokihoz, mert akkor már valószínű gyógyszer kell. Lehet egy egyszerű vírus, amiből gyorsan kilábalnak, főleg ha kicsi is ilyen gyorsan megkapta, akkor több, mint valószínű, hogy vírus, ha nem lesz szövődménye, nem kell gyógyszer, de lázcsillapítás mindenképp.


Jobbulást!

2012. febr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!