Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel lázas volt a 3 éves...

Éjjel lázas volt a 3 éves kislányom, elvigyem ügyeletre?

Figyelt kérdés
Tavaly sokszor volt tüszős mandulagyulladása és k.fülgyulladása, ami nagyon magas lázzal járt. Pár napja már folyt az orra, de mivel láza nem volt, így nem vittem orvoshoz, de ez a láz most megijesztett. A háziorvosunk hétfőn csak délután rendel, addig nem lenne baj ha látná orvos és adna gyógyszert, mert úgy látom megint a mandulája gennyes. Szerintetek elhajtanak az ügyeletről ha elviszem a lányomat? Vidékről költöztünk nemrég Bp-re, ott nem volt gond ha ilyennel az ügyeletre vittem, de a neten olvastam nemrég, hogy ügyeletre csak súlyos esetben vigyük a gyereket. Tanácstalan vagyok.
2011. okt. 8. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

És felelőtlen is!

Ha úgy érzed, hogy látnia kell orvosnak (mi nem azok vagyunk és ha mégis, akkor sem látjuk), akkor vidd el a gyereket orvoshoz!

Ha elhajt az orvos, hogy vidd vissza hétfőn a házidokihoz, akkor legalább anyit megtudsz, hogy ez nem súlyos eset.


Ne játsz a gyerek egészségével!

2011. okt. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Én ha aggódok a gyerekem miatt:


- Beülök az autóba és elviszem a gyerekemet az ügyeletre.

- Baromira nem érdekel, hogy ki mit gondol ott.

- Azért vannak, hogyha a szülő úgy látja/érzi, hogy valami nem stimmel és nem várhat x óráig, akkor el lássák a gyermeket az ügyeleten.


Véleményem:


Olyan nincs, hogy csak akkor viheted a gyereket ügyeletre, ha súlyos a betegsége... Ha elhajtanak, akkor meg feljelented és kész. Az a DOLGUK, hogy megvizsgálják azokat, akik bemennek.

Esetleg ha nem annyira súlyos, hogy 7főig ne bírná ki, adnak tanácsot. Esetleg gyógyszert.

Legyél magabiztos és határozott!

2011. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

07:44-es vagyok.


Majd írd meg légy szíves, hogy mi volt! És, hogy melyik kerületben! Köszönöm :)

2011. okt. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen én elvinném! Még csak szombat reggel van!!!
2011. okt. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ahol eddig laktunk ott sosem vívódtam az ügyeleten. Ha éppen nem rendelt a dokink, vittem oda. Csak most mikor elkezdtem utána nézni, hogy egyáltalán hová tudom elvinni, akkor találtam egy cikket egy orvostól, hogy milyen esetekben vigyük a gyereket ügyeletre. Na, és a mienk pont nem ilyen esetnek tűnik. Hát ezért bizonytalanodtam el, és ettől még engem felelőtlennek titulálni egyáltalán nem helytálló (kedves első válaszoló!!).
2011. okt. 8. 07:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg lázas gyereket megvizsgálják!!!!

Ez nem egy egyszerű nátha!

Vidd nyugodtan!

2011. okt. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tévedsz!!!


Nem tituláltalak felelőtlennek, mert ha az lennél, akkor ez a kérdés meg se született volna vagy esetleg meg se fordult volna a fejedben, hogy elvigyed a gyermeket orvoshoz.


Pont az ellenkezőjét próbáltam sugallni neked! Hogy cselekedj úgy, ahogy te azt jónak látod! Hiszen a te gyereked, te tudod, hogyha volt már ilyen betegsége, akkor az mivel jár, ha súlyosabb lesz!


Ezért mondtam, hogy légy magabiztos és határozott! Ne érdekeljen, hogy ki mit mond!

2011. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

De te a második voltál és én, mint első válaszoló, valóban azt írtam, hogy felelőtlen!

Ha a gyerekem lázas beteg, akkor ahogy a második válaszban is olvasható, beülök a kocsimba és elviszem a gyereket orvoshoz (és nem a gyk-n írogatok, ahol esetlegesen, csak órák múlva kapok választ és az sem biztos, hogy jó!)

2011. okt. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Nem értem miért kell valakit felelőtlennek titulálni egy ilyen eset miatt. Nyilván adott a kérdező a gyereknek éjjel lázcsillapítót és az is lehet, hogy reggel fél 8-kor még alszik a kicsi! Nemrég tértem át a kisgyerekek kérdésekre a babáktól és az a tapasztalatom,hogy nagyon sok "gonoszkodós" válasz van. Miért van erre szükség? Miért nem lehet normálisan válaszolni, vagy ha úgy nem megy, akkor sehogy!!!


Bocs, kedves kérdező, csak totál kiakasztott ez a hozzáállás. Amúgy szerintem nyugodtan vidd el ügyeletre a gyerkőcöt, ne várjatok hétfő délutánig és kicsit se foglalkozz vele mit gondolnak, mondanak az ügyeleten, nekik ez a dolguk, hogy a betegeket megvizsgálják! Jobbulást és minden jót Nektek!

2011. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, bizony az első válaszoló kijelentése miatt nyílt ki a bicska a zsebemben! Mi jogon nevez engem felelőtlennek?! Ááááá, de mit is várok, az ilyen gonosz emberek itt élik ki magukat. Névtelenül annyira-de annyira bátrak az emberek...ennyi! Egyébként pedig valóban úgy volt ahogy az egyik kedves válaszoló is írta: hajnalban adtam neki lázcsillapítót és mikor kiírtam a kérdésem a kicsim még bőven aludt. No de mindegy.
2011. okt. 8. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!