Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvigyem emiatt az ügyeletre?...

Elvigyem emiatt az ügyeletre? Fejreesés, bövebben lent!

Figyelt kérdés

Szomszédba indultunk, kötöttem a kisfiam cipöjét, közben a 8 hós lányom mellettünk egy székben várt. (már ül magától természetesen.)miközben a fiam cipöjét figyeltem kb 2 mp.-ként néztem a lányomra, szoval egy pillanat alatt valahogy letornászta magát és fejreesett. Már csak az esés pillanatát láttam, de sajnos annyira gyorsan történt, hogy nem tudtam érte nyúlni. Azthiszem a kutacsát üthette meg aztán arccal a föld felé esett. Egyböl felkapta a fejét és sirni kezdett, szoval nem maradt a földön.semmilyen duzzanatot vagy foltot nem látok rajta, ha ovatosan hozzáérek nem fájlalja, eszik-iszik, játszik. kb 5 percet sirt, de meg tudtam nyugtatni elég könnyen. Történt hasonlo nálatok? Lehet vmi baja?

(nem vagyok kíváncsi a fejmosásra, bunko kommentek miatt is elég rosszul érzem magam emiatt, az irjon legyen szives aki tud segiteni, köszönöm)


2010. júl. 11. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hányt, nem sápadt, ha semmi szokatlan nincs a viselkedésében, akkor nem kell orvoshoz vinni. A kisfiúk elég elevenek, szerintem nincs olyan anyuka, aki megúszta a gyerekével ilyen apróbb balesetek nélkül. Unokatesóm kisfia az orrunk előtt tud pillanat alatt olyan akciókat keresztülvinni, hogy megvagyunk győződve, ha sikeresen felnő, az őrangyala nyugdíjaztatja magát, mert ehhez a kölyökhöz nem kis erőfeszítés kell.
2010. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell,ha már nem sír,eszik ,iszik,játszik azt írod! Nem olyan sokszor az esés, amilyennek mi "láááátjuuuk!!!" Sokszor jön rám is a frász,de ügyeletre nem vittem ha fejre esett,mert mindig abbahagyta a sírást .Azt szoktam figyelni egyenesen jár-e nem-e szédül,akkor vinném! Szerintem nyugodj meg,nálunk is sok az esés de szerencsére még nem volt baj ,:) Három gyerkőcöm van:):):)
2010. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.nekem is volt hasonlo,csak nekem a fürdetőkádbol,állványosról esett ki a 7 honapos lányom.1 pillanatra néztem félre és már a padlon volt.:(Nagyon mgilyedtem,mert nagyon sirt meg én is.Rohantunk vele a korházba,röntgent csináltak,de hála istennek semmi baj nem történt.azóta 3és fél éves.:)))))
2010. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat, sajnos még nem tud jarni, igy azt nemtudom figyelni, most ebed utan elaludt, de semmi szokatlant nem tapasztalok rajta, ha holnap látok valamit elviszem az orvoshoz, de remelem nem lesz szükseg ra. Rosszul erzem magam emiatt. Valahogy olyan erzes, hogy nem figyelek elegge, butasag tudom de akkor is. a Fiam odabujt es megkerdezte, hogy "anya miert sirsz a Nininek már nem faj":)
2010. júl. 11. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, ki bunkózna ezen?

Az enyém is esett le ágyról... Akkor kezdett el forogni ...Igaz, vagy 10 percig hozzám se lehetett szólni, mert tiszta ideg voltam.

Ami fontos, hogy eszméleténél maradjon, sírás után megnyugodjon, ne legyen aluszékonyabb. Minden más (Eszméletvesztés, aluszékonyság, vérzés, folyamatos visszatérő sírás) jelezhet gondot.

De hogy megnyugodj, vidd be , nézzék meg azért. Sajnos bármennyire is szeretnénk "szuperanyuk" lenni, 1-2 malőr "becsúszik". (tapasztalat)

2010. júl. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a agyobbik lányommal voltunk így,ő el is ájult,rohamkocsi vitt be minket,mikor beértünk,akkor hányt,na ha ez a kettő akár külön,akár együtt meg van,akkor kell sürgösen doki!! Ezt a doki mondta,hogyha ezek nem lettek volna akkor hazaengedtek volna,a hányás agyrázkódásra utal,az ájulás agyi sérülésre,szerencse nálunk "csak" kisebb agyrázkódás volt. Fiigyeld még ma,és ha nem tapasztalsz,hányást,kedvtelenséget,gubasztást,akkor nincs okod aggódni! Hidd el,ettől Te még nagyon is jó anyuci vagy! Ha nem lennél,akkor nem is kérdeztél volna erről! :)

Ada

2010. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocsi,nem a kérdésre válaszolok csak azt szeretném megkérdezni,h hogy hívják a lányod csak mert az én Hugomat Ninettnek hívják és mi is Ninizzük őt!
2010. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!