Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik babakocsit bántad meg,...

Melyik babakocsit bántad meg, hogy megvetted és miért?

Figyelt kérdés

A márka és a típus is érdekelne.

Az a probléma, hogy előre kell megvenni, és utólag derül ki, hogy a gyakorlatban milyen kellene, hogy legyen. Ráadásul nem tudom előre, hogy majd a babával milyen lesz, hová fogunk járkálni, stb. :) Amúgy is nehezen választok, ebből meg annyi féle van.


2012. febr. 4. 00:05
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Majd összeírom,és úgy nézegetek.

2012. febr. 5. 20:58
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor jársz legjobban, ha pontosan leírod, milyen igényeid vannak egy babakocsival kapcsolatban, s ez alapján keresel.

Ha sokat fogtok babakocsizni, ha a bevásárlást is rendszeresen intézed gyalogosan, akkor hasznos, ha strapabíró, nagy kosaras kocsit választasz. Ha emeleten laktok lift nélkül, akkor számít a súly. Ha csak keveset babakocsiztok, viszont gyakran kell betenned pl. a kocsi csomagtartójába, akkor megint csak nem mindegy a súlya, illetve hogy mekkorára csukódik össze.

Mindenképp érdemes bolygókerekeset választani, de az egészen pici kerék nem való a magyar utakra, sem a városokban, sem vidéken.

Téli vagy nyári babó lesz? Nyáron jól jön, ha a kocsi hátulja hálósra nyitható, nagy melegben több a levegő a picinek. Jó, ha vagy a tolókar átfordítható, vagy a mózes, sportrész stb. két irányból is rátehető, érezni fogod, mennyire fontos ez.

Érdemes bemenni olyan boltokba, mint pl. a Brendon, nem feltétlenül kell ott vásárolni, de nagy a választéka és van lehetőséged kipróbálgatni a kocsikat. Tologasd két kézzel, fél kézzel, esetleg rakj bele egy kölcsöngyereket :-))) hogy kipróbáld, milyen tolni. Szedd szét, rakd össze, emeld meg, érezni fogod, mennyire esik kézre neked.

Ha inkább magasabbak vagytok a férjeddel, vélhetőleg a babó sem lesz pincurka, érdemes a méretet figyelni - már írtam, hogy imádtam volna a Pierre Cardin-t, csak nem akartak elférni benne a gyerekeim (fiam 4 kg-al, 58cm-rel született).

Én még azt is megcsináltam, hogy felhívtam a babakocsiszervízt, milyen babakocsikat javítanak, ők azt mondták, német fajtájú kocsit válasszak, főleg ABC Design, Hauck, illetve még a Babywelt-et javasolták, azt ugyan javítják, ha kell, de még nem kellett.

Mi tesókocsit vettünk Babywelt-et, amit az kapott, döbbenet, a nagyobbom még ugrált is benne, a bevásárlókosarát úgy teleraktam hetente többször, hogy egy autó csomagtartója is megirigyelhette volna, de még csak nyikorogni sem kezdett, olyan, mint az új, a huzata sem fakult ki a nyáron. Egyszemélyesben nem tudom, milyen, tesókocsiban nekünk nagyon bejött.

Jó válogatást!

2012. febr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!