Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul teszem hogy sírni hagyom?

Rosszul teszem hogy sírni hagyom?

Figyelt kérdés
16 napos babám nagyon rá szokott hogy mindig mellkasra tettük vagy ha épp csitítgattuk. Most leszoktattuk de nem tetszik neki folyton visít. Az szokott lenni hogy olvasunk neki de ilyenkor se hagyja abba mindig. Most azt csináljuk hogy hagyjuk had visítson. Elszokott egy idő után aludni. Rosszul teszem hogy hagyom visítani? Na de akkor hogy lehetne elaltatni megnyugtatni anélkül hogy mellkasra tennénk sétálnánk vele és csitítgatnánk?
2012. febr. 1. 22:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sem helyes... Ha eddig nem, de 16 naposan csak fol kellett ebrednie benned egy kis anyai osztonnek...

En nem hagytam, es most 1 evesen sem hagyom sirni. Szuksege van a babanak az anyjara a babanak, a kozelsegere, foleg ennyire az elejen.

"Visit" a gyereked?? Erdekesen fogalmazol, de mindegy. Te tudod, mit csinalsz a sajat gyerekeddel, de biztos, hogy nem azert "visit", mert annyira jol erzi magat. En nem hagynam magara. En magam melle vettem, vele alszom, nekem igy konnyebb,egyreszt nem sir, masreszt, nem kell folkelnem hozza ejszaka sokszor es visszaaltatni szoptatas utan, igy egyszerubb. Es persze csodalatos dolog. Egyebkent, volt, hogy sikerrel is altattuk kulon, volt, hogy nem. Megbeszeltuk, hogy picit hagyjuk sirni (nem egyedul, apja mellette ult, simogatta), en par percig birtam, osszeszorult bennem minden, en nem birtam, berohantam es kivettem a gyereket. Nem tudom szavakkal leirni, de azt hittem, egyik anyai sziv sem birja, ha a gyereke sir. Ugy latszik, tevedtem.

2012. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%
Te hogy éreznél ha álomba sírnád magad ? Az ok teljesen mindegy . Ha csak annyi hogy magányos az is ugyan olyan rossz. Biztos hatásos de milyen áron?Hogy éreznél ha valaki ennyi boldogtalanságot okozna a gyermekednek?Csak mert Te döntesz felette megteheted.Szerintem ez nagyon szomorú.
2012. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
folytatom, ha végkép nem akarod az eddigi módszert ,tedd az ágyába ,simogasd és beszélj hozzá halkan megnyugtatóan. De egy ölelés többet ér. De azt ugye nem akarod.Én magam mellé veszem és ha elaludt beteszem az ágyába.Van hogy apa sétál vele.Szerintem fontos érzelmi kötődés.
2012. febr. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"Csak mert Te döntesz felette megteheted."


hú, ez milyen igaz! jól megfogalmaztad! és tényleg szomorú :(

kár, hogy az anyai ösztönt nem lehet elsajátítani egy tanfolyamon vagy mit tudom én :(

2012. febr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Ő még nagyon pici! Azért sír, mert szüksége van RÁD!

Az én lányom szokott bizony visítani, amikor valamit elveszek tőle. De ő már 1 éves, kezd ráérezni, milyen a hiszti, és mire megy vele. :)

De a te kicsikéd még csak 2 hetes. Ő nem azért sír, hogy téged bosszantson, vagy hogy ne tudj aludni. Neki kell az, hogy a közelében vagy.

A lányom 11 hónaposan kezdte, hogy néha úgy ébred, hogy hangosan zokog. Ilyenkor ki kell venni, leülni vele a fotelbe, és megnyugtatni. Előtte sosem vettük ki éjjel (tápszeres volt). Ha megébredt, és már nem éhségből, akkor csak simogattuk, dúdoltunk neki. Most ilyen időszaka van. Lehet, hogy rosszat álmodik, de lehet, hogy csak kell neki anya vagy apa. Nem tudom, de nem is firtatom az okát. Ha sír, bemegyek, és megpróbálom megvigasztalni. Ha épp az kell, hogy felvegyem, és ölelgessem, akkor ezt teszem. És szívesen teszem. Mert imádom, amikor az arcomba szuszog. :)


Majd ha már nagyobb lesz a babád, akkor szoktathatod az egyedül alvásra. De akkor sem az "addig hagyom visítani, amíg elalszik módszerrel". Hanem a Suttogóval, vagy hasonlóval. Attól függ, neki mi jön be. Az én lányom pl. rühellte a "felvesz-letesz" módszert.

2012. febr. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Adelita ***** válasza:
Szia! Ha nem haragszol, én nem cseszlek le :) Azt hiszem anyaként nagyon sok tanácsot hall az ember, sokszor az alapján dönt az elején, hogy melyikből hall többet. Beszélhetünk anyai ösztönről, de aki egy kicsit is bizonytalanabb, az hamar elhiszi magáról, hogy nincs semmilyen ösztöne. Neked is van anyai ösztönöd, mivel érzed, hogy nem jó ez így ahogy van, sírni hagyni nem akarod, de megijedhettél attól, hogy most már akkor mindig tőled függ a baba. Őszintén szólva körülöttem nem volt egy bébi sem míg meg nem született a sajátom, ráadásul egy nagyon kis ordítós csomagot kaptam, aki három hónapos koráig rám volt kötve (kendővel). Voltak pontok, amikor bármennyire is elvárták, hogy szeressem, legszívesebben felmondtam volna. De nem tettem és ma két éves kisfiam van, akivel imádjuk egymást, bennem bízik a világon a legjobban (talán kicsit túl anyás is) és van mellette egy pici lánykánk is. Szóval nem vagy rossz anya. Az én tanácsom pedig emellett szintén az, hogy ne hagyd sírni. Ilyen baba, emberi melegre van szüksége. DE ha Te így tudod megoldani az életedet, akkor szoktasd rá az egyedüli alvásra, szeretet rengeteg módon lehet kifejezni. Persze ilyen pici babánál a testkontaktus a legfontosabb, de bevallom nehéz meghúzni a határt, hogy meddig bírja az ember. Tapasztaljátok ki egymást, s ha tanácsolhatom, ne nagyon kérj tanácsot, vagy ha "leszidnak", ne vedd magadra, különböző emberek vagyunk :) Szép anyaságot kívánok. (na, ez egy litánia lett)
2012. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Valószínűleg anyukádtól, anyóstól, bárkitől rossz tanácsot hallottál... Ettől még nem vagy rossz anya, csak nem meséltek más módszerekről.

A kicsid még nagyon pici, ő nem tud hisztizni, nem tud manipulálni (ó, a rafkós, hisztis korszak is eljön majd!), ő még ösztönlény. Az olvasás ilyenkor szart se ér, már bocsika. A 10 hónapos fiamat se köti le, ha olvasunk neki, a tied csak hallja, hogy ott van anya, de nem vesz fel, nem szeret.

Próbáld meg kideríteni, mi a baj.

Pocakfájás? Hideg az ágya? Az én fiam kis fagyosszent volt, a lepedőre plédet terítettünk, annak melegebb érzete volt. Vagy puha pléddel bepólyáztam lazán. Imádta.

Eleget eszik, szépen szopizik? Van-e cumija?

Próbáljatok rendszert vinni az esti dolgokba. Mikor fürdetitek? Fürdés előtt a meleg szobában lehet picit átsimogatni, szeretgetni, babusgatni.

A fiam sokszor az ölünkben alszik el, majd szépen letesszük az ágyikójába és este 8-tól, reggel 7-ig alszik. Pedig eleinte nálunk is a mellkasunkon, ringatva, ölelgetve aludt el.

2012. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megijedtél. De ne félj, nem lesz ez mindig így, de most szüksége van rád! Még szoknotok kell egymást. De majd beáll minden, csak legyél türelmes! Neki még nem olyan fejlett az agya, hogy tudatosan cselekedjen, neki szükségletei vannak csak, szopi, alvás, kaki, pisi, ölelés, szeretet. Ha sír, azt okkal teszi, szüksége van valamire. Mindig erre gondolj! És csakis TE, az édesanyja az egyetlen számára, aki ezt megoldhatja! RÁD van szüksége. Szeresd őt nagyon és ő meghálálja!
2012. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Irtó pici, még szegény az első sokkban van, hogy éri a mindenféle inger: hang, fény, illat, miegyéb. Eddig a hasadban megszokta a nyugalmat, kényelmet, melegséget, a szíved handjáát. 16 nap kevés arra, hogy hozzászokjon ehhez az óriási változáshoz. Nekem nem jutna eszembe sírni hagyni, inkább fognám egész nap. Most még ezt igényli. Ahogy kitárul előtte a világ, megnyugszik, akkor már tudsz neki olvasni, beszélni hozzá. Semmiképp ne hagyd sírni, ez olyan mély nyomot hagy benne, ami a felnőtt életére is hatással lesz majd. A szeretetedre, a böröd illatára, melegére és a szíved dobbanására van most szüksége, add meg neki. Majd eljön az az idő is, amikor Te is pihenhetsz, ez most elsősorban nem rólad kell, hogy szóljon. Kitartás.
2012. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
80%

Most komolyan 16 nap alatt már eleged lett belőle, hogy a mellkasodon aludjon???? Ne már.

Igen, rosszul teszed hogy sírni hagyod mert baja van, gondja van, vagy csak oda akar bújni és te meg nem engeded. Ne csodálkozz ha később nem lesz jó a kapcsolatod vele, nem fog megbízni benned.

2012. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!