Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul teszem hogy sírni hagyom?

Rosszul teszem hogy sírni hagyom?

Figyelt kérdés
16 napos babám nagyon rá szokott hogy mindig mellkasra tettük vagy ha épp csitítgattuk. Most leszoktattuk de nem tetszik neki folyton visít. Az szokott lenni hogy olvasunk neki de ilyenkor se hagyja abba mindig. Most azt csináljuk hogy hagyjuk had visítson. Elszokott egy idő után aludni. Rosszul teszem hogy hagyom visítani? Na de akkor hogy lehetne elaltatni megnyugtatni anélkül hogy mellkasra tennénk sétálnánk vele és csitítgatnánk?
2012. febr. 1. 22:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy nem értek hozzá, de én szívesen ölelgetném a saját gyerekem addig, ameddig szeretné.
2012. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Szia!Szerintem rosszul teszitek.Ő még nagyon pici és bizony neki arra van szüksége,hogy mindig érezzen titeket.Majd ha nagyobb lesz lehet szoktatni meg ilyenek.Különben meg élvezd ki,hogy ilyen ragaszkodó,mert olyan hamar felnőnek!:DÉn visszasírom ezt az időszakot pedig még csak 20 hós a kisebbik lányom,de én úgy szerettem amikor ilyen picike volt és babusgathattam.Persze most is szoktam,de már van,hogy nem engedi,mert inkább "dolgozik",mint,hogy én babázzak vele!:))
2012. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
És még annyi,hogy neked se esne jól ha sírva kellene elaludnod igaz?Szeretgessétek Ő még csak erre vágyik és ezt nektek meg kell adnotok hiszen semmi más nem lehet fontosabb a kisbabádnál!:)))
2012. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Azért szoktattuk le mert ha egyből leraktuk akkor egyből felkelt és így nem bírtunk aludni sokszor már majdnem bealudtam szoptatás közben.
2012. febr. 1. 22:51
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

A 3,5 évesem az éjjel 2× visítva ébredt (nagyon rossz alvó születése óta) de eszembe nem jutott volna úgy hagyni. Az 1 éves fiam ma este 1 teljes órán át nyűglődött az elalvással, és végig mellette voltam. Lehet velem van a baj, egyiket sem hagytam álomba sírni magát, a nagy 14 hónapos koráig azt igényelte, hogy rázzam a seggét, leszokott róla, a kicsit 10 hónapos koráig ugyanezt játszotta, szintén leszokott róla!


Azért sír mert kicsi és szüksége van segítségre az elalváshoz, ami ebben az életkorban természetesnek mondható. Ha ezt folytatjátok könnyen eljuthattok odáig, hogy a is ágy láttán is oltári hisztiben fog kitörni, mert hamar rájön, hogy ez az a hely, ahol anya egyedül hagy és esze ágában sem lesz ott maradni, megutálja és sokáig szenvedhettek vele, hogy megszeresse, ha egyáltalán újra meg lehet vele szerettetni.


Ülj mellé, énekelj neki, simogasd, ringasd és csak a legvégső esetben tedd a mellkasodra. Talán így kíméletesebb a leszoktatás, mint az ordítani hagyás.

2012. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Értem!Ez nálunk is sokszor gond volt,de olyan 10-12 hónapos korára minden megváltozott.Tudom hosszú idő,de semmi képen ne hagyd sírva elaludni!Én mindig énekeltem neki.Próbálkozni kell aztán valami csak fog tetszeni a manónak!:))Kitartás:D
2012. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Az ének meg a cumi nekem segítség volt. Nem hagytam sírni! Ha csak hisztizett azt igen. (ez a hiszti ez később volt nem néhány naposan...ami azt jelenti hogy ö-betűket hallatott akaratos hangon és olyan rosszúl szimulálta a sírást hogy közben összeráncolt szemöldökkel mosolygott:S) Én amíg szoptattam volt, hogy külön ágyon lefeküdtem oldalra és őt is lefektettem és úgy szoptattam félálomban...elaludt...volt hogy apa is befészkelte magát közénk és úgy aludtunk. Ennek ellenére már 6 hetes korától teljesen magától végigalussza az éjszakát kiságyban. Nem kel fel enni, nem kell ringatni(de ha látom, hogy álmos én szeretem ringatni)...semmi...ha felkel akkor a sok kiságyra rögzített játékaival csenben játszik amíg el nem alszik. Már a cumit vissza tudja tenni ha kiköpi így azért sem fúj riadót. Én sokszor délután mégis mellkasomra fektetem és úgy csucsulok vele, mert imádom az illatát és a szuszogását. Az elején igyekeztünk átcsempészni a kiságyába, mert a légzésfigyelővel nagyobb biztonságban éreztem, de a szükség így hozta. Ha hagyod hogy visítson a pár napos babádat akkor csak azt tudatosítod benne, hogy hiába kér tőled segítséget te nem jössz... Így fogod szépen lassan az ehez hasonló tevékenységekkel leszoktatni magadról... Én imádom hogy a gyerekem ha nem itthon vagyunk akkor csak az én ölemben szeret lenni és ha más jön hozzánk akkor is látnia kell különben cirkuszt csinál. Ezt akkor szeretem nagyon főleg amikor az anyósom jön:D:D::D Egész nap vele vagyok. Vele tornázok (ő a súlyzóm-imádja az emelgetést), szinte mindig az ölemben van és bennem kapaszkodik és az ölemben is alszik el. Ha főzök vagy fürödnimegyek akkor is szépen eljátszik a jtszószőnyegén vagy járókában csak ott kell lennie ahol lát. Egyáltalán nem érzem koloncnak vagy fáradozásnak a vele töltött időt. Ha sír valami miatt (pl szilveszterkor megijedt a tüzijáték hangjától) egyből az ölembeveszem és teljesen belémbújik. Néhány másodperc alatt összepuszilgatom és már nevet is. 5 hónapos! Ha óránként kellene kelnem miatta azt is ugyan ilyen lelkesedéssel tenném...
2012. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Én mindig felveszem, annyira imádom ölelgetni, még ha fáradt vagyok, akkor is, :)
2012. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

most vagy nagyon elírtad vagy nagyon... hú, le se írom mit gondolok rólad!


16 NAPOS?????

kemény 16 nap alatt rászoktattad, hogy a mellkasodon alszik el, majd le is szoktattad gyorsan róla? meséltek neki, hogy ne visítson? ne haragudj de mi vagy te, gestapo?

16 napja bújt ki belőled az a kis csöppség, 9 hónapig a pocakodban volt, jó, hogy azt akarja, hogy ölelgesd.

gondolod jó dolgában visít? Úristen, én kipattantam az ágyból abban a pillanatban, hogy felsírt, 16 naposan még azt se tudtam milyen az mikor visít, te meg azért hagyod mert nem tudsz pihenni? nem mondta senki, hogy az anyaság ilyen? van neked szíved?

2012. febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul teszed. De szerintem érzed te magad is. 16 napos!!!! Én még egy évesen se hagytam sírni soha, mindig felvettem, ölelgettem, ha sírt. Mostanra mindjárt 4 éves kiegyensúlyozott gyerkőc.
2012. febr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!