Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik rendesen?...

Miért nem eszik rendesen? Másnak is csinálja ezt a 3,5 hós babája?

Figyelt kérdés
Hozzápótlok tápszerrel,mert reggelre összesen 60ml tejem lesz, már a fejenállást is próbáltam,nem lesz több ez van,de most nem is ezzel lenne a probléma.3 napja a babókám nem eszik rendesen cumisüvegből,pedig ,már régóta tud enni belőle.Az történik hogy eljön az etetés ideje ugyanúgy megy minden éhes látom és amikor a szájába teszek a cumit elkezd üvöltve sírni.közel 5perces harc után úgy megy minden mint a mesében ill. régen szépen eszik,büfög elégedett.Aztán amikor eljön a következő etetés ugyanez és már kikészülünk ez egyikünknek sem jó..A cumit ismeri,nem meleg,nem hideg,nem váltottam tápszert és éhes látom rajta.Akkor mi lehet ez?!:(((
2012. jan. 30. 23:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
az enyem tapszeres 6 hetes koratol,es ugyanugy ezt csinalja,mint a tied,de nem mindennap,idonkent...mar emlitettem vedo noknek,nem mondtak ra semmit
2012. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
ja,elfelejtettem,hogy olvastam,amiatt is sirhat kozben,ha stresszel,pl.tul nagy/pici a lyuk a cumin
2012. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia! Az én 3,5 hós babám is pont ezt csinálja. Pedig ő anyatejes. De én is üvegből etetem. És ugyan ez van éhes, szájába teszem a cumisüveget és üvölt, nem akarja elfogadni. Nálunk is megy a harc, hogy egyen valamennyicskét. Én is aggódom miatta.....

Segíteni nem tudtam de engem is érdekel a téma, mivel ugyan ez a szitu.

2012. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Azért legalább "összejöttünk" a problémánkkal:)

Ma voltunk a védőnőnél, nagyon kedves volt azt mondta,hogy 3 dolog lehet:

1.unja a tápszert,ill az ízét ha gondolom próbáljak ki egy másik fajtát és váltogassam időnként

2.már "nagy" baba és nem 3 óránként hanem 4-4,5 óránként akar enni, azaz ahogy ő szeretne enni látni fogom rajta ne erőltessem

3.az is előfordulhat hogy a jól megszokott tápi izével van a gond,mert állítólag 2 doboz ugyanolyan között is van ízkülönbség nekik és megérzik.

Na hát jelentem, nekünk valószínűleg az van hogy nem 3 óránként akar enni én meg ugye,"megszoktam" hogy menetrendszerűen így kéri,de most vált:)

Ma már csak 2x volt hiszti,de én kifejlesztetem egy cselt:

nem nézem az órát,hanem amikor látom hogy kezd éhes lenni akkor cicire teszem,de hát ugye alig van benne,viszont így le tudom szűrni hogy valóban éhes vagy fáradt és nem "tömöm" időre.Cicizik amennyit akar,de megcsinálom neki a tápszert is.Eddig bevált:)

2012. febr. 1. 17:56
 5/22 A kérdező kommentje:
Jaj lemaradt hogy a foga miatt is sírhat,mert hozzáér az ínyéhez a cumisüveg,de azért ez elgondolkodtató hogy általában 3,5 hós babákkal van ez?
2012. febr. 1. 17:57
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta ezt a kicsi, gondoltam kiéheztetem, hátha, de akkor észrevettük hogy a víz és a tea jól megy, a torka volt piros. 2 hét telt az míg kilábaltunk belőle úgy, hogy aztán evett normálisan.
2012. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
az én babám anyatejes 3.5 hónapos. majdnem 2 hónapja nem nagyon akart szopni, volt hogy 6-7 óra után volt hajlandó enni nagyon nehezen. a héten derült ki, hogy refluxos. én is szóltam a doktornőnek, vedőnönek h nézze meg van e szájpenésze, mert nem akar enni. már odájig jutottunk hogy 2 percre nem tudtam etenni, és látszott rajta hogy nagyon fáj valamije. 3 napja kapja a sűrítőt és azóta szépen szopik, ma már le is tudtam tenni. minden étkezésnél szépen eszik. remélem nem lesz visszaesés. szerintem kérjetek beutalót hasi ultrahangra vagy szoljatok hogy erre gondoltok hogy refluxos. nállunk se jött ki sürün áltaslában vissza is nyelte, volt hogy mintha tiszta víz jött volna ki a szájából. remélem nállatok is javul a helyzet, mert tudom hogy ez elég rossz.
2012. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. hátodik válaszoló a te babád szopis? mert cumisüvegből enyém is megette a 160at, ahhoz még nem kötötte a rossz érzést csak a szopihoz.
2012. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Akár meg is fogadhatnám hogy nem szólok el semmit...ennyit a híres cselemről estére elmaradt a csoda és a vacsora is...nem akart enni.

A refluxra nem gondoltam.de ahogy írod, nekünk is jött vissza vizes és olyan "túrós", de legtöbbször visszanyeli ő is.Amikor megemlítettem akkor azt mondták,hogy természetes jelenség.?!?!?!?!a refluxot egy hasi uh val ki lehet deríteni? Most hogy így mondod, ha a kezembe veszem és hanyatt akarom fektetni a kezemben ordít és sokszor 2 etetés között is bukik vissza.

Holnap doki!Köszönöm!!!

2012. febr. 1. 23:21
 10/22 anonim ***** válasza:
utólsó vagyok megint, ugyanugy volt ahogy leírtad nállunk is,hasi ultrahangra küldtek azzal nézik meg zár e a gyomorszája. de igazábol csak arra jó h legyen rolla papírom, és vissza tudjanak hívni később változott e a helyzet. minket vérvételre is küldtem , mert nem hízott már csa 130grot 1 hónapba.én se gondoltam rá addig amíg hízott és le lehetett tenni. ott mondta a nő hogy valami nyelésproba is van azzal is ki lehet deríteni szerintem orvosa válogatja hova küld el. remélem javulni fog a helyzet és a te babád is szépen fog enni. majd írd meg hogy alakul.
2012. febr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!