Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! 4. napja nem eszik!...

S. O. S.! 4. napja nem eszik! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szerdán jöttünk haza a kórházból, de ott még normálisan evett. Alkalmanként 180-200 ml-t. Viszont hazahoztunk egy vírust, csütörtökön egyszer hányt és egyszer ment a hasa. Viszont délutántól másnap hajnalig hőemelkedése ill. láza volt. Azóta az sincs. Meg étvágya sem. :(

A napi 5-6 étkezés lecsökkent 3-ra, és akkor sem eszi meg az adagját. Ma kb. 500 ml-t evett összesen. Az utolsó étkezése délután 4 után volt. Vizet, teát sem fogad el.

Mit tegyek? Nem fog így kiszáradni? Hogy hozhatnám vissza az étvágyát?


2012. jan. 8. 19:29
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meg vagyok. Most vezetek egy táblázatot, hogy mennyit eszik-alszik, pisil-kakil.. Eddig ma már megette a tegnapi folyadék felét, remélem délután is jobban eszik majd, és akkor este kb. 800-900 ml között leszünk.

Felhívtam egyébként a védőnőnket, de kb. a falnak is beszélhettem volna. Annyi értelmeset tudott mondani, hogy 600 ml-től nem szárad ki, de nem is fog gyarapodni sem. Holnap elviszem a doktornőhöz, megnézetem. Ma már nem rendel, máshoz meg nem akarom vinni, mert azzal eddig mindíg csak szívtunk.

Ma reggelre mondjuk kijött rajta pár kiütés, a kis szája körül, és a szemhéján 1-1. Nagyon megijedtem, mert mi a vére miatt voltunk a kórházban, bevérzések voltak a testén, és kiderült, hogy a vérlemezke száma 100 ezer helyett 5 ezer. Azt hittem megint a bevérzések jöttek ki, de szerencsére nem. Ezek rózsaszínes kiütések, kb. úgy néz ki, mint mikor az anyatej miatt volt kiütéses anno. Nem tudjátok, mitől lehet? Talán a táp? Most váltottunk ugye Beba HA Start-ról sima Beba Pro 1-re..

2012. jan. 9. 11:30
 22/24 anonim ***** válasza:

Nézd, én nagyon nem vagyok már paramami, mert állandóan hazaküldenek mindennel, hogy majd elmúlik, de ezzel már tuti lemennék dokihoz, láza is volt, étvágytalan volt, most meg kiütések, előtte kórházi kezelés, inkább egy doki nézze meg azokat a kiütéseket.

(Ha csak a szája körül lenne, azt mondanám, nyálkiütés, vagy ha újat kapott, allergia lehet, de hogy a szemén is van, ez furcsa.)

2012. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp megnézetem! Csak nem viszem el ma a másik orvoshoz, mert mikor belázasodtunk és bevittem, hogy milyen lázcsillapítót kaphat, ami nem trombocita-aggregáció gátló, felírta a Cataflamot.. Amit elvileg csak 1 éves kortól lehetne, de egyébként gátolja a thrombociták szaporodását. Más alkalommal is mikor voltunk ennél az orvosnál, semmit nem csinált. Ha szaporodnának a kiütései vagy nagyon nyűgös lenne, azonnal vinném, de mivel múlni kezdtek, és ma úgy néz ki jobban van sokkal, így nem rohanok, mert inkább kivárom ezt a napot hogy a saját orvosa nézhesse meg, és ne kapjunk el más bacit a váróteremben, ha nem muszáj.
2012. jan. 9. 12:22
 24/24 anonim ***** válasza:
vírusfertőzés általában kiütésekkel zárul
2012. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!