Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon keveset eszik a babám,...

Nagyon keveset eszik a babám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Négy és fél hónapos a babám, anyatejet is kap még, de nagyobbrészt már tápszert. Azt olvastam (itt is), hogy a babáknak testsúlykilogrammonként 120-150 ml-t kellene meginniuk naponta. A kisfiam 6300 gramm (3330 grammal született) de mostanában kb. napi 700 ml-t iszik meg, ami még a 120 ml/testsúlykilogrammot sem éri el. Mit tegyek??? Egyébként hízik, az első 3 hónapban 800 grammot havonta, a múlt hónapban 600 grammot (de közben beteg is volt), és a heti 120-140 gramm mostanában is megvan. Lehet-e valahogy rávenni az evésre, vagy jó ez így, ahogy van? Mik a tapasztalatok?
2011. márc. 22. 21:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy kiegyensúlyozott, mosolygós baba, éjjel max. 1-szer kel enni, így nem hiszem, hogy nagyon éhes maradna.
2011. márc. 22. 21:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem evett túl sokat.Mondjuk ő spec tápszert kapott tejallergia miatt.Mindegyik doki azt mondta, hogy a lényeg a hízás.Volt olyan hét, hogy csak 70 grammot hízott.Egyik orvosunk sem mondta, hogy aggódnom kéne.Elvégre nem lehet beletölteni azt, amit nem kér.

Kis vékonyka volt egy éves koráig.Na, azóta bepótolta a dolgokat.

Majd eszik a babád, ha éhes lesz.Hozzátáplálásnál tudod variálni a dolgokat.Azt adod neki, amit jobban szeret.Figyeld csak meg, jobb lesz az étvágya.

2011. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. A fiamat még vékonykának sem mondanám, a 6300 grammjához 65 cm, szerintem arányos. Csak az aggaszt, hogy ilyen "kis étvágyú".
2011. márc. 22. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is szinte annyikat evett, mint egy újszülött, de kutya baja. Kevesebbet gyarapodott, de annyit mindig is, hogy szépen hozta a formáját minden hónapban. Ő ilyen, ne stesszeld magad.
2011. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor nem aggódom.
2011. márc. 22. 21:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen a kisfiam kb. 800 ml-t evett (tápszer), kb. 7,5 kg volt akkoriban, tehát nálunk sem volt meg a 120 ml/testkg. Ehhez képest féléves koráig havi átlag 1 kg-ot hízott. Én is aggódtam eleinte, hogy nem eszik eleget, de később megtudtam, hogy ez az optimális napi adag csak annyiban érdekes, hogy a tápszeres babáknál nagyjából meg lehessen saccolni, hogy mennyi tápszert készítsen az ember lánya egy evésre. Ha szépen gyarapszik a baba, semmi ok az aggódásra.
2011. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom 3 hós, tápszeres és napi adagja 5-ször 120, és nem szokott mindig 0-ra elfogyni, van olyan, hogy 20-30 marad. Amúgy 5,9 kiló. Engem nem érdekel, hogy kevesebbet eszik. Jól hasznosít. Mi se ugyanannyi kajától lakunk jól, miért működne ez máshogy a babáknál
2011. márc. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4,5 hós, és napi 600-700 ml eszik, régebben én is aggódtam, de ma már nem érdekel. Most 6,2 kg és 64cm. Havonta meghízza a 400g-ot és akkor nincs ond, amúgy tök jó erőben van, fordul mindkét irányba és mindig ülő helyzetbe húzza magát ölben.
2011. márc. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. Az én picurom is forog már mindkét irányban, és nyugodt,mozgékony, elégedett babának tűnik. Akkor tényleg nem aggódom. Mindenkinek jó babázást kívánok!
2011. márc. 23. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!