Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan egy éves kislányom...

Lassan egy éves kislányom nagyon keveset alszik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Reggel 6-kor, de van hogy fél 6-kor kel, és nappal is csak kétszer fél órát alszik. Közben meg tele van energiával, egész nap pörög, nem értem hogy csinálja, mikor éjszaka is 9 órát alszik, és nappal is keveset.
2010. júl. 2. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:

el kellene vinni valahová ahol kitombolhatja magát és elfáradhat akkor szerintem aludna rendesen. sokszor az a baj hogy nem fáradnak el és ezért nem alszik rendesen hiszen nem is volt igazán kifáradva.

pörög: nem kap sok édességet?????

ha reggel fél hatkor kel és kilenc órát alszik akkor este 10 kor alszik el !!!!! NONSZENSZ!!!!!

a gyereknek legkésőbb kilenckor ágyban a helye. tartsátok be és ne legyen belőle vita. max. negyed órával lépheti túl. de az a legjobb ha semennyivel

este lefekvéshez pedig legyen egy ritusotok egy esti mese a kedvenc alvós állatka v. bármi és semmi több.

2010. júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fárad el. Ne értsd félre, de nem vagy már elég neki ahhoz, hogy kimerüljön. Egyes gyerekek sokkal később, egyesek sokkal előbb eljutnak idáig. Kislányom dettó. Barátnőm lánya meg pont az ellenkezője, kis bamba. Szóval, minden gyerek más. Én is azt javaslom, hogy fáraszd le, vidd el sokfelé magaddal, bevásárlás, strand, gyerekek közé, emberek közé, olyan helyekre, ahol sok inger éri, meg még sorolhatnám. Persze, ez sem jön be minden nap, de próbálkozni kell. 17 hónapos lányom bölcsibe jár, na ez egy időre megoldotta a "kevés" alvás problémát. :-)
2010. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom pont ugyanígy viselkedett 1 évesen, 6kor kelt este 8kor ágyba, délelőtt 2x fél óra. ÉS NEM EVETT ÉDESSÉGET!!! És mindig mentem vele, hogy fárasszam. Kedves első válaszoló, akinek nem ilyen mentalitású a gyereke ne alkosson ítéletet! Most másfél éves, most se túl jó alvó, de mióta végre áttért a napi 1 alvásra megduplázódott az átaludt órák száma. Este 8 kor csicsis, de változatlanul 6 kor kel. Viszont nappal alszik dél körül 2-2 és fél órát. Ehhez az idegrendszer érése is kell. Hidd el idővel fog többet aludni, most van abban a korszakban amikor nagyon érdeklődő és nem tudod úgy lefárasztani, de szerintem túlfárasztani sem szabad mert akkor meg azért alszik majd keveset. Majd fog többet is aludni.
2010. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon odafigyelek rá, hogy ne nagyon kapjon édességet, és sokszor viszem magammal bevásárolni, játszótér stb. Lassan kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy ő ilyen.
2010. júl. 2. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:

szia, rengeteg az energiája, nem tudj levezetni. menjetek minden nap játszóra, most jó az idő, mi megyünk délelőtt és ddélután is.

nappal alszik 2 órát, este 8kor elalszik és reggel fél 7 körül ébred. már két hónapja nem kel éjjel.

18 és fél hós kislány

2010. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!