Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babám kb.4-5 napja...

11 hónapos babám kb.4-5 napja semmilyen kanalas ételt nem eszik meg. Már nagyon kivagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Azelőtt annyira jó evő volt, simán megevett 3 dl főzeléket. Most meg ha meglátja a kanalat, már fordítja el a fejét. Sehogyse tudom megetetni vele, teljesen összezárja az ínyét is. A foga most bújt ki, másik pedig nem jön. Valaki adjon valami jó ötletet, mert ez nem állapot.
2010. aug. 21. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs a szájában afta? Az tud fájni nagyon, talán azért nem akar.

Ha semmi ilyesmi dolog nincs, akkor esetleg próbáld meg, hogy adsz a ő kezébe is kanalat, és ő maszatoljon bele azzal az ételbe. Akkor talán nyitja a száját, és be tudod csempészni egy másikkal az ételt.

2010. aug. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az én kisfiam nemrég múlt egy éves és ő sem eszi meg a kanalas kajákat, pedig jó evő volt. Csak gyümölcsöt, és tápszert eszik.Én sem tudom miért.
2010. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na akkor jól meg vagyunk áldva. Az az érdekes, hogy az előbb ettünk banánt, felét összetörtem villával és megette szépen kanállal, a másik felét pedig ő egyedül majszolta el. Tényleg nem értem, hogy a főzeléket meg miért nem eszi meg. Afta sincs a szájában, 1 hónapja volt, akkor nem is erőltettem az evést. Dehát az se megoldás, hogy csak tápszeren éljünk.
2010. aug. 21. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt. szájpenész volt a garatján,amit alig vettünk észre.helyre jött a dolog
2010. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 11 hónapos lányomnál is volt hasonló, annyi különbséggel, hogy ő bevette ugyan a szájába, de aztán kiköpdöste a kaját. Rá kellett jönnöm, hogy ráunt a bébikajákra, sem a saját készítésűt, sem az üvegeset nem fogadta el. Bezzeg a mi szánkból meg kinézte a falatot. Úgyhogy most már 1-2 hete egyre többet kap a mi felnőtt kajáinkból, (amit a kora szerint kaphat, gyakorlatilag már csak tejet meg tojást (fehérjét) nem eszik).

Próbáld meg Te is, hogy megkínálod NEM bébikajával. Lehet, hogy már igényelné az erősebb, változatosabb ízeket!

2010. aug. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is már sok mindent adok a mi kajánkból, de darálva, mert még egy hete sincs, hogy áttört az első foga. Sokszor kinézi a mi szánkból is a kaját, de csak pár falatkát eszik így meg. Egy darab krumplit is egy óráig majszolgat.


A szájpenész el fog múlni magától, vagy kell rá valami? Gondolom a garat részt nem tudtátok ecsetelni?


Köszönöm mindenkinek a választ.

2010. aug. 23. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!