Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! 4. napja nem eszik!...

S. O. S.! 4. napja nem eszik! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szerdán jöttünk haza a kórházból, de ott még normálisan evett. Alkalmanként 180-200 ml-t. Viszont hazahoztunk egy vírust, csütörtökön egyszer hányt és egyszer ment a hasa. Viszont délutántól másnap hajnalig hőemelkedése ill. láza volt. Azóta az sincs. Meg étvágya sem. :(

A napi 5-6 étkezés lecsökkent 3-ra, és akkor sem eszi meg az adagját. Ma kb. 500 ml-t evett összesen. Az utolsó étkezése délután 4 után volt. Vizet, teát sem fogad el.

Mit tegyek? Nem fog így kiszáradni? Hogy hozhatnám vissza az étvágyát?


2012. jan. 8. 19:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én is a fogra gondoltam, mert nálunk is hasonló volt a dolog. Holnap mindenképpen vidd le orvoshoz, majd ő mond valami okosat. Ha megevett 500ml tápszert, kiszáradni nem fog, ha már nem megy a hasa, és nem is hányt, akkor nem fog kiszáradni. Holnapig tuti nem.

Próbáld reggel hígabbra hagyni a tápszert, hogy több folyadékot vigyen be a szervezetébe, és próbálj valami édesebb pépeset adni neki tízóraira, hátha azt szívesebben eszi kanállal. Ha lázas, akkor meg csillapítsd neki.

Majd azért írj, hogy van a picid!

2012. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

az a lényeg,h igyon. vizet, teát, mindegy mit, csak igyon.

Az étvágya is vissza fog jönni szép lassan.

a kiszáradásnak vannak jelei, pl.

szagos pisi vagy sötét, zavaros pisi, kevés pisi

aluszékonyság


nyugodtan keltsd fel és itasd meg. adhatsz neki hipp gyümölcsleveket is.

2012. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, közben olvastam a válaszod.

Ne keltsd fel, ha alszik, hagyd nyugodtan aludni.

Az én lányom is Beba 1-et eszik 3 hónapos kora óta. 9 hónapos és még mindig csak 150ml-t eszik egyszerre belőle. Mondjuk ő már 3 étkezést kiváltott, de a tápszer nem megy neki nagyon.

Dokink erre azt mondta, hogy amíg hízik, nincs vele baj. Ez egy viszonylag "masszív" tápszer. Át kell állnia rá. Másabb, mint a HA-s, lehet ez is közre játszik.

Én a fogzásra tippelek még emellett.

Nyugi, ne parázz be, 600ml azért nem olyan kevés ám. :) Legalább vacsizott már szépen.

2012. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Bocsi, közben írtak, így utolsó előtti. :)
2012. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hát ez elég kevés,de szerintem ha holnap elkezd enni avgy inni legalább akkor nem lesz gond. Orvoshoz azért vidd mindenképp.4 hónapos kortól adhato gyumileveket nem probaltal adni neki?
2012. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Próbálj más tápszert adni. De egy ismerősünk babája sem evett egy időben rendesen (kb 4-5-6 hónapos korban), igaz betegség nélkül.

Sokat itasd, ha nem is eszik legalább igyon (vizet, vagy ha jobban issza, teát-én hipp-et adtam)

Ne aggódj, majd visszajön az étvágya, de igyon sokat.

2012. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
írta a kérdező, hogy nem fogad el semmi folyadékot, akkor nem fogja tudni itatni sem.
2012. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

6 hónapos koráig csak tápszeres fiam nem fogadott el semmilyen folyadékot. Minden nap volt két adag, amit több vízzel csináltam, mert tényleg csak néhány korty volt, amit ivott. A 650 tápszer jó, de ha kel éjszaka, mindenképp próbálkozz vízzel is.


Nekem tegnap a 9 hósom megevett 140 tápszert reggel, 200 főzit ebédre és 200 tápszert vacsira, három kanál pépet előtte sikerült lenyelnie. Még él. :) Ma kibújt még egy foga. De hosszútávon tényleg nem jó ez az étvágytalanság, kérdezd meg holnap a dokidat, de én nem vinném ügyeletre.

2012. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Holnap utánra van időpontunk az háziorvoshoz, de holnap kihívom hozzá a védőnőt, hogy nézze meg. Ha azt mondja, hogy nincs nagy baj, nem viszem be rendelésre, nehogy összeszedjen még valamit.

A Hipp teákkal próbálkoztam tegnap-tegnapelőtt, végülis ivott belőle valamennyit. Most főztem neki Babamosoly teát, tettem bele egy csipet sót is, hogy megelőzzük a kiszáradást. Az én régi gyermekorvosom javasolta.


Remélem nem kerülünk vissza a kórházba, és hamar helyrejön. :(


Majd jelzek, hogy mi a helyzet! Köszönöm mégegyszer!

2012. jan. 8. 21:35
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kórházban az alapbetegséget kezelik, de közben másokat meg beszerez a gyermek. A mi kicsink is most feküdt bent 3 napig kiszáradás jelei miatt. Aceton szagú volt a vizelete. Tömték volna bele a vizet, de nem akarnak ezek a kicsik inni. Én megittam előtte egy litert, hogy kedvet csináljak a "tündérek gyűjtötte" vízhez, de neki 2-3 korty elég volt.Se tea, se gyümölcslé - s ha nem kell, akkor nem enged. Kész cirkusz vele.

Reméljük túl vagy az aggodalmakon?!

2012. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!