Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik a babam, mit tehetnek?

Nem eszik a babam, mit tehetnek?

Figyelt kérdés
8 hetes es eddig osszesen 1 kilot hizott, 4.15-rol 5.2 kg-ra. 3-6. het kozott szinte semmit nem hizott, plusz az elozo heten sem. Szoptatom, de a vedono tanacsara tappal is megkinalom eves utan. Borzaszto rossz evo, maximum 120 ml tejet/tapot iszik meg egyszerre, de inkabb a 40-60 ml a jellemzo. Reggel 2 orankent, delutan 2-3 orankent eszik, az ejszakat vegigalussza. Mar mindent kiprobaltunk, de ha nem akar enni, akkor oklendezik. Jart mar valaki hasonlo cipoben? Amugy orvos szerint egeszseges, jo husban van, egyelore nem akarja kivizsgaltatni.
2010. ápr. 28. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A nagyobb súlyú babák, kevésbé híznak hirtelen mint a kisebb súlyúak... Sztem erről van szó... Korának megfelelő súlyban van a babád!

Miért kínálod meg tápival is? Kevés a tejed? Nem próbáltad többször mellre tenni? Azt mondják az serkentő hatású...

Amíg van tejed, és legalább két órát kibír szopival, ne erőltesd a tápit!

Nekem legalábbis ez a véleményem.


Az éjszakának meg örülj, hogy nem kel fel. Tudsz pihenni Te is. Nekem 9 hetes, és kétszer kel...


Ha éhes úgyis enni fog, és felébred!


Ha kiegyensúlyozott, vidám baba, és nem sír egész nap, ne aggódj! Lehet hogy ő többször kevesebbet fog enni!


Jó babázást!

2010. ápr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem mértem ugyan, hogy mennyiket evett, de a kórházból úgy engedtek haza, hogy aznap reggel 10 ml. evett... gondolom ez még egy pár napig itthon is így volt. Nem egyformán híznak a babák, volt nekünk is, hogy nem hízott, aztán kiderült, hogy épp hosszra gyúrt a kicsi fiam. Azóta is van ilyen periódusunk.

Ja és volt, hogy egy nap csak 3-szor volt hajlandó enni, akkor is szerintem csak kortyolgatott.

Amíg az orvos nem aggódik, addig neked sem kell. Ne idegeskedj rajta, ha jókedvű egészséges a babád, akkor semmi gond sincs.

K.

2010. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors valaszokat! Sajnos nincs eleg tejem, hiaba teszem mellre allandoan, meg hiaba fejek, iszom a serkento teat... Hosszra biztos, hogy no, mert mar kinotte a 0-3 honapos tipegoit, de azert orulnek, ha a merlegen is produkalna. Hal' istennek kiegyensulyozott, nyugodt baba.
2010. ápr. 28. 23:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben van szerintem, ne aggódj miatta. Elég ritka fajta vagyok, nekem a tejserkentőtől majdnem elapadt a tejem... esetleg próbáld meg anélkül, napi min 2-3 l folyadékkal, és néhány olyan étellel, amit nagyon szeretsz. nekem ez vált be. :)
2010. ápr. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!