Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a könnycsatorna átmosás?

Milyen a könnycsatorna átmosás?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki nem ússzuk meg, pedig mindent megpróbáltunk. Sajnos eddig csak "rémhíreket" hallottam róla, úgyhogy nagyon féltem a babámat. Tényleg nagyon fájdalmas beavatkozás?
2008. márc. 31. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ugyanez volt a helyzet a lányomnál.6 hónapos koráig vártak, hátha addig magától helyrejön, de sajnos nem. Így utólag nem is értem, hogy miért kellett nekünk ennyit várni, mert sok probléma volt a pici szemével, mindig csípás volt, összeragadt és nagyon könnyezett.

Az átmosás: ketten megfogják a babát (én csak a lábijánál lehettem), a doki meg az aszisztens és a belső szemzugától lefelé a nozikája felé egy steril vékony kis kanült átvezetnek, miközben steril sóoldattal átmossák. A lányom nagyon sírt, ám utána már híre-hamva sem volt a szemecske problémáinak. Sem krémezni sem borogatni nem kellett semmivel sem.

Biztos, hogy ez a beavatkozás nem fájdalom mentes, de egy kicsi baba már akkor megrémül, ha idegenek veszik körül, pláne, ha még le is fogják. Velünk Apa nem jött be, jobb is, mert elég volt, hogy ő kint idegeskedett.

Nekünk a SOTE Szemészeti Klinikáján (gyermek)1083 Bp. Tömő utca 25-29-ben csinálták, van más ismerősöm is, akinek itt csinálták és nekik is rendben ment minden. Ügyes, megbízható szakemberek dolgoznak itt.

A telefonjuk: 210-0280.

Remélem, kicsit tudtam segíteni. A legjobbakat!

2008. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én erről a címről olvastam egy cikket és pont azt írták nem érdemes vele várni sokáig ,csak a babának kellemetlen.Amúgy azt írták ez nem fáj csak kellemetlen és azért ordítanak a babák is,mert idegenek erőszakkal lefogják és megijjed,minden esetre nem lehet jó,de ha muszáj menni kell.
2008. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk a Heim Pál kórházban csinálta egy nagyon kedves doktor nő, állítólag nem fáj a babának, csak az kellemetlen neki, hogy lefogják. Egy vékony szondát levezetnek a könnycsatornájába, ezáltal tisztítják ki. Engem kiküldtek a szobából, mondván, nem anyukának való látvány. Mikor visszamentem, szegény babám tiszta víz volt a sírástól. Beleizzadt. Kb. 3 perces eljárás, utána szerencsére semmi gondunk nem volt vele. ja, 1 hétig csepegtetni kellett a szemébe. Szerintem ne féltsd a babádat, legyetek rajta túl minél hamarabb.

2008. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk is a doktor nénink azt mondta, hogy kicsit szűk a könnycsatorna, nem kell menni vele sehová, csak masszírozzam és a szemcsepp. 6 hónaposan mondták, hogy így nem jön rendbe, menyjünk a szemészetre. Pár hete járunk (Miskolci szemészet), de igen sokat szenvedünk vele és még mindig nincs rendbe a kicsi szeme :( már az is megviseli, ha csak kitisztítom a szemét.
2012. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!