Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosás milyen?...

Könnycsatorna átmosás milyen? Most 3 honapos a kislányom, és ugy néz ki, hogy ezt kell vele csinálni.

Figyelt kérdés
Köszönöm ha válaszoltok.
2010. ápr. 20. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez lesz. 4 hós múlt a lányom. Elvileg kicsit fáj, hisz tűt belevezetik a könnycsatorna nyílásába és befecskendeznek antibiotikumos folyadékot. Az unokaöcsémnek volt ilyen többször is. Neki nem oldotta meg egy a kérdést. Túl lesznek rajta és remélem helyrejön a kislányom szemikéje.
2010. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tűt,hanem szondát,és iszonyatosan fáj

nem antibiotikumot,hanem sóoldatot,mint a könny

én nem engedném,ez életkori sajátosság,akkor szebad csak hagyni,ha 1 éves kor után is fennáll

2010. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, akkor a valóság:

A gyerek érzéstelenítő szemcseppet kap, tehát NEM FÁJ. Viszont lefogják, ezért ordít, de nagyon.

Egy hosszú tűt vezetnek be a könnycsatornába, és fiziológiás soóldattal átmossák, kitisztítják a csatornát.

ÉLETKORI SAJÁTOSSÁG????????

Ha nem csinálják meg időben, olyan nagyon elzáródhat, hogy csak műtéttel lehet helyreállítani, ráadásul soha nem lesz egészséges a szem, minden sz@rra érzékeny lesz.

Ha lehet, akkor kifejezetten gyermekszemésszel csináltasd. Ha bent leszel a babáddal, akkor készülj fel, hogy nagyon-nagyon fog sírni, úgy, amilyet még nem hallottál, de nem azért, mert fáj, hanem mert meg lesz rémülve. Beszélj hozzá műtét közben, hogy tudja, ott vagy vele!!! Ne félj a műtéttől!!!!!!

2010. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elöző válaszoló.Én szintén ugy tudom,hogy 1éves korára kinőheti.De csak egy ápolónő vagyok és egy szemész mondta.Akinek hiszek.
2010. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányomnak megcsinálták, 9 hónapos volt. Technaikailag úgy van, ahogy az előttem válaszoló írta, de azt nem hiszem, hogy iszonyatosan fáj. kb. 5 percig tartott a dolog, addig bennünket szülőket kiküldtek, egy rövid ideig tartó ordítás után már kész is volt. Ahogy a kezembe vettem, már meg is nyugodott. Ha olyan rettenetes lenne, nem tudtam volna megvígasztalni.

Neki átjárható volt a csatorna,de azóta a gyulladás és csipásodás is megszűnt. Az átmosás után 1 hétig naponta 5X csepegtetni kellett a szemébe.

Én is aggódtam, hogy nagyon fájni fog neki, de örülök hogy megcsinálták, és nem viszket, fáj, gyulladt a szeme.

Minden jót!

2010. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Második vagyok, nekem mindkét lányomnak el volt záródva, és 9 hónapos korukra beavatkozás nélkül magától megszünt.


És igenis iszonyatosan fáj,nekem felnőtt fejjel csinálták,műtét előtt, és hiába az erzéstelenitő nagyon fáj,pedig nem vagyok egy penye, hülye aki engedi megcsináltatni!!!

2010. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!