Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből áll a könnycsatorna...

Miből áll a könnycsatorna átmosás?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki, nem tudjuk megúszni. Aki már túl van rajta, leírná, hogy ez mégis miből áll ez a tortúra?


Kap valami érzéstelenítőt a baba?

Nagyon durván le kell fogni a kis fejét? Nem tehetnek kárt benne?

Mennyi ideig tart?

Milyen szerkezettel mossák a könnycsatornát?

Hogy viselik a babák?


Sajnos már a 6. hónap végén járunk és születése óta váladékozik a szeme. Kipróbáltunk már 3 féle szemcseppet, masszíroztam, homeos bogyót is kapott, de semmi nem használ, néha 3-4 napig semmi, aztán egész nap váladékozik, sokszor a szemét sem tudja kinyitni :(


2011. ápr. 6. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Steril sóoldatot használnak. Nem fáj a babáknak, csak szegények megijednek, hisz lefogják közben őket idegenek. Kárt nem tudnak bennük tenni, nyugi, de ahhoz, hogy ne mozgassa a kicsi a fejét, meg kell fogni. Pár perc az egész (persze, ez akkor neked sokkal többnek fog tűnni!). Ahogy végeznek, gyorsan megnyugszik majd a kicsi :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is esélyesek voltunk rá, de hála mi kinöttük.

Sógorom gyerekorvos ö azt mondta hogy nem fáj a babának, de attól hogy lefogják elkezd kapálódzni, és hergeli magát, az anyuka bent sem lehet. (nem rég egy orvos anyukát küldött ki mert ezt kell tenniük, a nönek nem tetszett de tudta hogy az orvosnak joga van ezt tenni)

kárt tuti nem tudnak benne tenni, habár neked már elég nagy a babád, neki már igen jó ereje van. ezeket a kérdéseket tedd fel az orvosotoknak. de ez nem mosás hanem fújás.

2011. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerintetek megérti a babám, ha előtte elmondom neki az egészet, mi fog történni? Ha bent lehetek, hogy tudom őt segíteni, hogy megnyugodjon? Nyilván mindent megteszek, hogy ne lássa az arcomon az aggódást.
2011. ápr. 6. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Ő még nagyon kicsi, hogy megértse azt, hogy mi fog vele történni, de nyugodtan mondd elneki.) Felkészíteni ekkora babát nem lehet a jövőben történő dolgokra, hisz az emlékezetük, figyelmük még nem túl hosszú. Nem hiszem, hogy megengedik, hogy vele maradj, hisz akárhogy is igyekszel leplezni, látni fogja, hogy mennyire sajnálod. Majd a beavatkozás után megnyugtatod, nyugi!
2011. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Húúúú, nem irigyellek benneteket. Nekünk Szolnokon csinálták. A kérdéseidre sajnos nem tudom a választ, mivel itt kiküldik a szülőt. És el a foyosó végére, ne is hallja, mennyire sír a gyereke. Én hallottam.:( Majd megszakadt a szívem. De muszálynak tűnt, mert folyamatosan váladékozott. Sikeresnek bizonyult, ezért a másik szemét is "előjegyzésbe" vették. De előtte lementünk a gyerekorvosunkhoz, akit helyettesített egy másik. Nagy szerencsénkre. Mert egy olyan szemcseppet írt fel, ami néhány nap alatt elmulasztotta (ha jól emléxem Oftaquix a neve).Nem mellékesen megjegyzem, hogy szerintem egy fél éves gyereket már nem kellene törni az átmosatással. Nekünk azt mondták, ez a korszak már késő erre.
2011. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én anyatejet csepegtettem a szemébe és nagyon szépen rendbejött!(védőnő ajánlotta)
2011. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!