Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban kezdenétek...

Hány hónapos korban kezdenétek el használni a baby kompot?

Figyelt kérdés

2011. dec. 23. 21:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

de, pont ez az ártalmas! legalább megvárnád míg magától felül :(

annyi cikk van erről, minden szakember, orvos, gyógytornász határozottan tiltja, ellenzi, nem értem, miért a saját gyerekeden kísérletezel?

ha már van akkor tegyétek el addig míg nem ül stabilan vagy nem áll fel, után napi 10 percre rakd bele max, ha olyan jó mókának tartod. én megmondom őszintén, miután utánaolvastam kidobtam. eladni se akartam...

2011. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

Mi akkor tettük bele mikor elkezdett kúszni, de tolatva.Kutyázott közben és négykézláb erőlködött, hogy haladjon előre.Akkor kaptunk egy kompot, napi össz 20 percet volt benne, az első 5 perc után rájött, hogy alkalmas előrefelé való közlekedésre.

2 nap után előre mőászott, de mint a villám.Egy hónappal később felállt a bútorok mellett, na akkor felelslegessé vált a komp, mert már inkább akadályozta a mozgásban, mint segítette volna.Így összesen kb 1,5 hónapig használtuk.Mikor láttam, hogy ellustul és ülve löki magát akkor ki is vettem belőle.Csak akkor hagytam kompozni, ha szépen felállt benne és rátámaszkodva lökte magát, mert akkor rendesen sétált.Szerintem napi 20 perc nem árt, de megvan nélküle bármelyik gyerek.

Majdnem egy éves kiscsaj anyuja

2011. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az én húgomnak volt kompja, nagyon szeretett benne lenni...voltak játékok is rajta...

először ő is hátrafele ment vele, de hamar rájött,h előre is tud...szintén akkor tettük bele amikor már stabilan ült..:)

és elég sok időt töltött benne..most 11 éves..és a világon semmi baja nincs..:)

2011. dec. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne használjátok, mert tényleg káros izomzatra és a csontokra egyaránt. Ezen kívül hátráltatja a mozgásfejlődést: nem tanul meg mászni a gyerek, aminek majd a suliban látja kárát (olvasás, írás nehezebben fog menni). Az előbbit gyógytornász mondta, az utóbbiról én is tanultam az egyetemen, meg foglalkozom is ilyen gyerekekkel.

2011. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Csak akkor szabad használni, ha már stabilan ül és fel is tud állni a gyerek. És akkor is max. 10-15 percre, különben nagyon káros a gerincre, mert erősen terheli.
2011. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Gondoltam, hogy ennél a kérdésnél, millió ellenző választ fogsz kapni.Mi külföldön élünk és érdekes, itt nem űzik tűzzel vassal a kompozást és rám csodálkoztak, mikor én az otthon olvasott cikkeket próbáltam ecsetelni.

A lényeg, hogy mi 6 hónaposan kaptunk egy szuper kis kompot, kisfiamat olyan 7 hónaposan ültettem bele először, ő is csak hátra fele tudott menni, aztán pár hét alatt már profin szinte szaladt benne. Hozzáteszem, naponta csak max. 2x 20-30 percet volt benne.

A mozgásfejlődése tökéletes volt, 10 hónaposan önállóan járt, és úgy hogy nem lehetett soha kézen fogva segíteni neki, kizárólag egyedül. És szerintem ez lehet a kompnak is köszönhető, ott is egyedül haladt.

Gerincének nincs baja és a lábai sem lettek görbék.

Nem kell ördögűzést csinálni a kompnak, mert ha használja a gyerek megfelelő korban és normális időkeret között, semmi gondja nem lesz belőle szerintem.

2011. dec. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%
utolsó vagyok, az is butaság, hogy nem fog mászni. Itt annyi baba kompozik, mind mászik...
2011. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
hát tudom hogy sokan ellenzik! De ha olyan nagyon káros lenne gyártani sem hagynák! Egyik ismerős kislánya is kompozott, és semmi baja, hamarabb is kezdett járni. Mert ha ezt vesszük, nekem az fura, hogy írnak olyanokat hogy 6 hónaposan feláll a gyerek. Na az ő gerince már olyan erős????? Nem azért írtam ki a kérdést, hogy most ez alapján rossz anyának tűnjek, de úgy gondolom, sok hülyeséget megveszünk a gyereknek, és a komp szerintem nem minden esetben rossz.
2011. dec. 24. 16:22
 19/23 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Amíg nem született meg a fiam, és nem volt probléma az is, hogy 2 percre le tudjam rakni, én is hajlamos voltam okoskodni, hogy hú de szörnyű az a komp ... Aztán megváltozott a véleményem :-) Szerintem az a lényeg, ahogy előttem is írják, hogy ne egész nap legyen benne a baba, és szeressen benne lenni! Ha mellette van bőven lehetősége a szabad mozgásra is, egy kis változatosságot és szórakozást jelent a komp. Mondjuk 6 hónapos kor előtt nem használnám, de ennyi.

2011. dec. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"De ha olyan nagyon káros lenne gyártani sem hagynák!"


A cigi is káros és mégis gyártják sőt árusítják is!

Én nem tenném bele kompba a gyerekem!Mi kaptunk egyet a rokonságból!Akkor már a babám stabilan ült!Kiváncsiságképpen beletettem!Hát mondanom sem kell hogy imádta!!De én egyszerűen nem mertem reckírozni hogy ártok-e vele neki vagy sem ezért elraktam!Eszébe se jutott többet!Én nem reckíroznék!

2011. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!