Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babykomp, mikortól lehet...

Babykomp, mikortól lehet használni? Hány hónaposan lehet először bele rakni a babát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha már biztonsággal tud ülni a gyerek. Olyan válaszokat fogsz kapni, hogy semmikortól meg nem egészséges és társai. Én ilyesmit nem írok, én is használtam mindhárom gyerekemnél, egyiknek sincsen semmi de semmi baja.
2011. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kisfiamnál én is használtam,csak már nem tudom pontosan mikortól lehet használni.olvastam valahol hogy 6 hónapos kortól.ez lehetséges?
2011. dec. 10. 14:47
 3/10 Kerria ***** válasza:
32%
Én is úgy tudom, hogy amikor már hosszabban képes magától ülni, onnantól alkalmazhatod. Én eddig szerencsére negatívat nem hallottam erről, ismerősök csak dicsérték, és az ő babájuk ennek segítségével hamarabb is jártak, mint akik nem alkalmazták (persze, hogy ettől nem ettől az nem derül ki)
2011. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Ne rakd bele, lehet sok helyen nem ártott, de nálunk például lassabban kezdett el járni, mert kialakult a biztonságérzete a kompban, ezért egyedül már szörnyen kis óvatos lett. Én is úgy voltam vele, hogy persze, mindenki mond mindent, de így utólag már nem tenném bele.
2011. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mi használtuk a fiamnál és ö elég hamar elindult,úgyhogy most is fogom:)mindenkinek más a tapasztalata.Én ezt tiszteletbe is tartom....de mikortól lehet használni???:)
2011. dec. 10. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
6-7 hónaposan, mikor már rendesen ül, de csak napi fél órára tedd be maximum.
2011. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehetőleg soha. De ha mégis annyira "kísérletezni" akarsz a gyerekkel, hogy neki árt-e vagy nem, akkor is csak akkor tedd bele, ha már magától ül, és figyelj rá, hogy ne maradjon ki mászás (mert a komp miatt sokszor kimarad, ugyanis a babát nem ösztönzi semmi arra, hogy odamásszon valahova, mert a komppal úgyis tud menni), ami a későbbiekben okozhat gondot. Meg hát baromi veszélyes is (bármiben felborulhat: szőnyeg, küszöb, lépcső, a földön lévő játékok, amik véletlenül nem lettek elpakolva stb). És később a baba nem biztos, hogy el mer indulni egyedül, mert nemtanul meg esni. És az is kell ahhoz, hogy egyedül tudjon majd járni (ezért is nem jó vezetgetni a babát - és akkor is helytelen a tartás, de ez már más téma).

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem amikor már rendesen meg tud ülni! Ne foglalkozz senkivel, ha te jónak látod, használd nyugodtan! Nekem gyógytornász mondtam, hogy nehogy használjam, ja meg a védőnő is! Mert hogy sokat árt, mert nehezebben fog elindulni, meg ilyenek! DE én használtam, a gyerkőcöm élvezte, előre hátra szaladt vele, és valljuk be, néha jó is volt, amikor pl. főzésnél magam mellett tudtam, ott kompozott mellettem a konyhában! Ennek ellenére hamar elindult! Úgyhogy szerintem aki azt mondja, hogy a komptól indult el későn a gyereke, annak valószínű az nélkül is nehezebben indult volna el! Egyik gyerek sem egyforma, nem is lehet általánosítani! Ha te jónak látod, akkor amikor már stabilan ül, használd!!! Védőnőnek meg nem kell tudni róla!
2011. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
A komp használata nem azért veszélyes, mert előbb vagy később kezd el járni a gyerek, hanem azért mert kimarad a mászás, ami a mozgásfejlődés legfontosabb pontja kiskorban. Fontos a kúszás és a mászás megfelelő idejű és minőségű gyakorlása, hiszen a váltott kéz-, lábhasználat miatt intenzív kapcsolati rendszer kezd kialakulni az agy két féltekéje között. Amelyik gyerek nem mászik, kúszik, nagyobb eséllyel fog később pl. tanulási problémákkal kűzdeni.
2011. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok! Az én gyerekem amelett, hogy bele bele raktam a kompba, amelett nagyon sokat kúszott, és sokat mászott is! Nem maradt ki egy folyamat sem! És nem befolyásolta a komp! Nem egész nap volt a kompban, csak keveset!
2011. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!