Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposan alig több, mint...

15 hónaposan alig több, mint 7 kg?

Figyelt kérdés

Van a faluban egy anyuka akivel együtt szoktunk sétálni. Mindig panaszkodik, hogy nem akar enni a lánya. Már a védőnő is megkérdezte tőle legutóbb, ad-e rendesen enni a gyereknek, de ezen kívül nem tesz semmit se ő, sem a gyerekorvos.

2 napja voltak nálunk, a lányom pont ebédelt, megevett egy üveg bébiételt(ahogy szokta) és a másik anyuka csodálkozott rajta, mert az ő lánya csak fél üveggel szokott enni. Amit meg ő főz, azt szinte meg sem eszi.

Igaz, hogy koraszülött volt neki a kicsi, de az én lányom is és most 8,5 hónaposan fél kg-val van lemaradva mögötte. (Pedig az én lányom kisebb súllyal született)

Aggódom a kislányért és érdekelne, hogy volt-e valaki hasonló szituban, esetleg ismerőse volt-e. Tudnátok tanácsot adni, hogyan próbáljak meg segíteni nekik?


2011. dec. 9. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanácsot nem tudok adni, de szerintem ez nem normális súly egy 15 hónapos babának. Még akkor sem, ha koraszülött volt.

A fiam már régen volt 15 hónapos, de úgy emlékszem, hogy akkor már javában nem bébiételt evett. A lányom pedig most 7 hónapos és 9 kiló.

2011. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Barátnőm mindkét lánya 7 kg volt 1 éves. A nagyobbat mindenhova küldték vizsgalatokra,minden Negatìv lett. Ilyen alkat. Mikor a kisebb is 7 kg volt 1 évesen akkor a doki azt mondta,hogy a nővére is ilyen,ő is ezt örökölte. És tényleg. Azóta a kicsi 3 éves és 12 kg teljesen egészséges. A nagy 8,5 éves és 30 kg.
2011. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2. Vagyok.

Egy másik barátnőm másfél éves fia még mindig bébiételt eszik.

2011. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ezen a kislányon látszik, hogy nincs jól. Pár hónapja, amikor elkezdtünk együtt sétálni ezerszer vidámabb volt. Most már kevesebbet mosolyog, nem olyan élénk, mint volt, az arca beesett.
2011. dec. 9. 23:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 16 hónapos, 77 cm, épphogy 8 kiló. Szinte semmit nem eszik:(. Ha hízik pár dekát, egy hónap múlva fogy. Orvostól orvosig járunk, minden negatív. De szerencsére rajta nem látszik, szép formás, husis baba. De nagyon kétségbeejtő és biztos, hogy nem normális:(

Ha az ismerősöd kislányán látszik is, hogy nincs rendben, mindenképp ki kell vizsgáltatni.

2011. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 kilóval született, és most 14 hónaposan 8 kiló. Hónapokig alig hízott, már jártunk gastroenterológusnál, jött a vérvétel, székletminta stb. egy rakás vitamin, vaspótlás ( pedig a vérképe alapján még vashiánya sincs ), mire kiderült, hogy kevés a tejem, és gyakorlatilag éhezett tőle, hiába tápláltam hozzá.Ő a kisebb súlya miatt, és a hónapokig alig hízás miatt 8 kilós.Soha nem ette meg a korosztályának megfelelő adagot, szeret enni, de keveset. Kb. 200 g körül eszik. Én már megtettem mindent. Kapott Béres cseppet, Fantomaltot tápszerbe 8 azóta se hízik sokkal jobban, mióta tápszeres), folsavat, vasat, cinket,enzimpótlást stb.Az összes pénzemet a kajáira, az orvosra, és a szerekre költöttem.Akkor nyugodtam meg, amikor elővettem a saját gyerekkori kis könyvemet.Egy évesen 8 kilós voltam, pedig 3 kiló felett születtem.Most is csak 47 kiló vagyok, ez alkati dolog, amin egyetlen orvos sem tud változtatni.Nem lehet minden baba duci! Egyébként egy nagyon vidám, örökmozgó ( egy pillanatra se áll le), kiegyensúlyozott baba, aki köszöni szépen, jól van.Fél éves kora előtt megduplázta, egy évesen megtriplázta a születési súlyát, ahogy kell.És a hosszához mérten teljesen jó a súlya.Értelmileg is szépen fejlődik, 8 tudatos szava van.Ő mindig kisebb marad, de én is ilyen pici vagyok,alacsony és vékony.Mit várjak tőle? Hogy szumós legyen vagy kosaras termet??
2011. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15 hónaposan 7 kg? nagyon kicsi a sullya a babrátnömnek 8, 5kg én babómnak 11,5 tehát számomra nagyon kevés a súlya.....
2011. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Nem gondolnám, hogy egy anyuka ne adna rendesen enni a gyerekének.De tényleg ki kell vizsgáltatni, mi is megtettük.Nem találtak semmit, de csak így nyugodtunk meg.Pl. a tejérzékenység okozhat olyat, hogy bár eszik a gyerek, alig hízik,mert a bélnyálkahártya megvastagszik, és nem tudnak a tápanyagok rendesen felszívódni.
2011. dec. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem említsd meg neki, hogy mint ha vidámabb meg élénkebb lett volna a kicsi régebben, és meg kéne nézetni...

Az én babám sem egy dagi fajta, fél évesen ugyan bőven a születési súly kétszerese fölött volt, de 1 évesen, épp csak a háromszoros határon. A fogzás nagyon megviseli, a kedvenceiből is alig csipeget, mellette meg egész nap jön-megy, mászkál, és inkább hosszra nőtt, mint vastagságra. Szóval lehet tényleg alkati kérdés is, ahogy már írták mások is, de ha nem elég élénk és jókedvű, akkor biztos nincs minden rendben. Az is könnyen lehet, hogy pl vaspótlásra lenne szüksége, egyik ismerősöm amúgy jól evő, és normál alkatú kisfiánál is ez volt a magyarázata a bágyadtságnak. Mindenképpen megpróbálnám meggyőzni, hogy vizsgáltassa meg a kicsit.

2011. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem rég írtam ki egy kérdést hogy mit tegyek a lányommal hogy többet egyen.Ugyanis 19 hós 9 kg és 82 cm.Mindenhol voltunk már vele,minden negatív.szerencsére.vidám kiegyensúlyozott,okos,huncut baba egyébként.Csak keveset eszik!!!!!Már kikészülök tőle,nem tudom mit főzzek mit enne meg jobban!!szedet vasat amire szükség sem volt,vitaminokat,de a helyzet ugyanolyan.Doki azt mondta vannak ilyen gyerekek is,piciket hízik,picit nől.Én is kicsike vagyok,és vékony.De mindenképp kikell vizsgáltatni azt a babát,ha úgy látod nincs valami rendben.
2011. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!