Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposan alig több, mint...

15 hónaposan alig több, mint 7 kg?

Figyelt kérdés

Van a faluban egy anyuka akivel együtt szoktunk sétálni. Mindig panaszkodik, hogy nem akar enni a lánya. Már a védőnő is megkérdezte tőle legutóbb, ad-e rendesen enni a gyereknek, de ezen kívül nem tesz semmit se ő, sem a gyerekorvos.

2 napja voltak nálunk, a lányom pont ebédelt, megevett egy üveg bébiételt(ahogy szokta) és a másik anyuka csodálkozott rajta, mert az ő lánya csak fél üveggel szokott enni. Amit meg ő főz, azt szinte meg sem eszi.

Igaz, hogy koraszülött volt neki a kicsi, de az én lányom is és most 8,5 hónaposan fél kg-val van lemaradva mögötte. (Pedig az én lányom kisebb súllyal született)

Aggódom a kislányért és érdekelne, hogy volt-e valaki hasonló szituban, esetleg ismerőse volt-e. Tudnátok tanácsot adni, hogyan próbáljak meg segíteni nekik?


2011. dec. 9. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kicsit kevésnek tűnik a 7 kg, de az sem mindegy milyen magas. Az én kislányom 15 hónapos, 75 cm, és 9 kg. Kis husis. Születési súlya: 2850/48.
2011. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

7:21-es, 84 %-os vagyok:)) Itt a kislányom olyan 7-7,5 kg között volt, augusztus végén készült a kép.Nekem nem tűnik soványnak, formás baba.Persze te látod azon a kislányon, hogy hogy néz ki, de nem feltétlenül baj, ha pici.És az sem mindegy, hogy 2,5 vagy 4 kilóval jött a világra..

[link]

2011. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Megnéztem a képet kedves utolsó. Vékonyabb a lányodnál a kislány.

Többen javasoltátok, hogy vigyék el kivizsgáltatni. Már voltak, mert egy időben felmerült a gyanú, hogy lisztérzékeny. Szerencsére nem az, de nem is találtak nála semmit.

Köszönöm a tanácsot mindenkinek.

Mondtam, nekik, hogy jöjjenek át olyankor, amikor esznek, hátha jobban enne a kislány, ha látná, hogy a lányom is eszik.

2011. dec. 10. 21:17
 14/14 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet a kicsi étrendjét is jobban megnézni, vagy gyakrabban megkínálhatná az anyukája kajával.

Sokszor az enyém is csak fél adagokat eszik, főleg, ha nem éppen annyira fogára való dolog van. Ilyenkor megpróbálom vmivel kiegészíteni, vagy a két étkezés között megkínálni mással. Én is rengeteget kísérletezek vele, mert van egy fura ízlése, de okozott már meglepetéseket. Pl imádja a vajas kenyeret, a sajtokat, csirke és pulyka sonkát. Gyümölcs mellé mindig kap kekszet, hogy több legyen az energia annyival is. Kisebbeknek való üveges főzeléket is ki szoktam már egészíteni neki sajt, sonka, kenyérfalatkákkal.

Az én kicsim 8 hós kora körül már kapott a kezébe kanalat, és hagytam "turkálni" vele, mert így már érdekesebb volt az evés, és többet is fogyasztott. Érdemes lehet ilyen trükköket megpróbálni. Persze szereztem néhány ősz hajszálat, és még néha így is megkapom, hogy vékony a babám. Pedig a pofija kerek, van kis tokája is, csak elég magas, és hosszúak a kezei-lábai, eloszlik rajta minden gramm, ez is sokat számít.

Sok sikert és türelmet a kicsihez, és minden elismerésem, hogy a saját babádon kívül másokra is ennyire figyelsz és a szíveden viseled!

2011. dec. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!