Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan szültetek meconiumos...

Sokan szültetek meconiumos magzatvízzel? Ha baja lenne a babának már kiderült volna?

Figyelt kérdés
Császároztak, most 3 hós a babám.
2009. máj. 16. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meconiumos volt a víz de semmi baja nem lett a fiamnak. Még csak meg se figyelték szülés után.

Barátnőmnek pl. ugyanilyen szituban elvitték a kislányát megfigyelni a légzését.

A meconiumos víz azért baj mert beszívhajta és tüdőgyulladást okozhat de az már az elős napokban kiderül, szóval mostmár biztos nincs hatása 3 hósan.

2009. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De azért kakál be tudtommal mert oxigénhiányos állapotban van.
2009. máj. 16. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kakil ,mert már készen áll a megszületésre,és már nem neki való az a benti világ olyankor,valóban akkor már kevésbé tudja ellátni a placenta a feladatát.Én iy így szültem,ill császároztak,egészséges a babám,nem kellett megfigyelni.

Ez a túlhordás jele.

2009. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok, igen úgy van ahogy leírták. de ha vmi baja lenne oxigén hiány miatt az megmutatkozott volna az apgar értékében is, illetve azóta is.

Miért jutott ez eszedbe hogy oxigénhiányos állapota lehetett? Valamit nem csinál úgy mint mások?

2009. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem burkot repesztettek,akkor látták hogy kakis a víz.mikor megszületett orrát száját szívták le.apgar 1perces 9/10 volt,5perces 10/10. 5hós és maakk egészséges.
2009. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem csinál semmit másként csak most ilyeneket olvasgattam.

Nekünk apgar 1 perces 8/10 5 perces 9/10.

Nem is figyelték meg csak az első éjszaka de ahol én szültem ott minden babát elvisznek az első éjszaka. Csak azért kérdeztem mert azért mégis csak oxigénhiányos állapot. Igazából arra gondoltam, hogy esetleg várható-e az, hogy később csinál majd dolgokat vagy ilyesmi. Mert ha esetleg majd így lesz akkor be is tudnám annak és nem lennék olyan ideges miatta.

2009. máj. 16. 20:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Jut eszembe az 5 perces állítólag azért lett 9/10 mert nagyon ki volt ázva a kis kezecskéje. Tiszta kék volt. Kellett 3-4 nap mire szép lett szegénykémnek. Az 1 perces meg azért lett 8/10 mert néhány másodpercig oxigént kellett neki adni. Már szülés közben nekem is kelett szívni ezért is császároztak meg végül. Nem akartak tovább várni.
2009. máj. 16. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szió! az én fiam egy héttel később jött, meconiumos víz miatt indított szüléssel.

másnap vettek tőle vért, a vérsüllyedésből kikövetkeztették, hogy valamilyen fertőzést nyelt be, így 5 napig antibiotikumot kapott (hogy ne legyen beteg).

akkor sem látszott semmi baja, még csak gyűrött sem volt :)

ma egy igazi vasgyúró, 7 hónapos.

2009. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kiírt napon folyt el a magzatvíz: az első pár percben tiszta volt, majd utána halványzöld. Amikor beértünk a kórházba, azonnal katétert vezettek a méhbe, és órákig mosták át a magzatvizet. Végül majdnem egy nap múlva császár lett, de azért, mert nem tágultam és a végén rossz lett a szívhangja, és nem a meconiumos magzatvíz miatt. 9/10 majd 10/10 lett az Apgarja. A doki azt mondta, azért kakil bele némely baba a magzatvízbe, mert már minden szempontból érett a születésre, illetve nálunk például valószínűleg a magzatburok repedése miatt stressz érte, és erre reagált így (ezért volt az elején tiszta, majd zöldes a víz). Ha bármi gond lett volna, arról tudnál: egyrészt azonnal kiderül, másrészt speciális ellátást kap, megfigyelik, ahogy az előzőekben is írták. Ne aggódj, a plusz oxigén nem jelent oxigénhiányos állapotot, csak a gyorsabb átállást segítette.
2009. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Megnyugodtam. :-)

2009. máj. 17. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!