Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt köztetek olyan, akinek...

Volt köztetek olyan, akinek meconiumos volt a magzatvize?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekem volt. Meg kellett indítani a szülést, de császár lett belőle, mert a baba nyakán volt a köldökzsinór, nem tudott tőle kibújni.

Miért?

5,5 hós babás

2009. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Széklet az anyaméhben?


Előfordul, hogy a magzat már az anyaméhben is ürít meconiumot. Ilyenkor az egyébként víztiszta magzatvíz zöldessé, súlyos esetben egészen sűrűvé válhat. A meconiumos magzatvíz figyelmeztető jel! Arra utal, hogy a magzat nem érzi jól magát a méhben, oxigénhiánya van. Ha ez az állapot sokáig fennáll, súlyos, akár maradandó károsodáshoz vezethet.


Többek közt ezért is fontos a szülés alatt a magzatvíz megfigyelése. Amennyiben a magzatvíz meconiumos, a szülést minél előbb be kell fejezni, és jó, ha ilyen esetekben a szülésnél az újszülött ellátásában jártas orvos (neonatológus) is jelen van.


Súlyos kórkép a meconiumos magzatvíz belégzése, félrenyelése. Ilyenkor a meconium a szülés alatt a légutakba, súlyosabb esetben a tüdőbe kerül. Gyakrabban fordul elő időre született, normál súlyú újszülötteknél. Súlyos, életveszélyes légzési és keringési elégtelenséget okoz, és gyakran kíséri légmell. Kezelése speciális lélegeztetőgépekkel történik. Mindenképpen a súlyos betegség megelőzésére kell törekedni, megfelelő szülésvezetéssel és az újszülött megfelelő ellátásával, a légutak gyors alapos leszívásával.

2009. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Detto ugyanaz mint az első válaszoló,de mi még csak 4 és fél hósak vagyunk!
2009. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első válaszadó!!

Te jó ég!!Mintha csak én írtam volna,csak nekem nem indították.És az én babám is 5.5 hós!!!!!!

:))))

2009. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen...már beindult a szülés, vártuk az anesztest, mert császár volt (farfekvés miatt). Amíg vajúdtam és vártuk a műtét kezdését, addig a babám még elfoglalta magát a pocakomban unalom ellen: belekakilt a magzatvízbe és kettős csomót kötött a köldökzsinórra.

Szerencsére nem lett semmi baja.

2009. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok: kísértetiesen hasonló a sztorink kedves 5,5 hós babás. Ha van kedved, írhatunk privibe is! :)

Az enyém kislány

2009. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!csak érdekelt,mert az anyém is az volt!
2009. jún. 16. 11:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze lehet! Az enyém fiú.
2009. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aztán hogy lehet, mert neked sincs ott, hogy privát email írása?

első

2009. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már ott van.
2009. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!