Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek meconiumos volt a...

Akinek meconiumos volt a magzatvize, lett vmi baja a babájának? Milyen idős, mit tud? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
barátnőmnél voltak "gondok". A pici lánynak nem lett semmi baja, azon kívül, hogy a születése után antibiotikumot kellett kapnia, mert már kicsit megfertőződött. 4 nap után haza is mehettek. A fejlődését nem befolyásolja. Most 1 éves, egyfolytában gagyog, most kezdett járni, okos, aranyos kislány.
2011. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
nekem. 38+5 voltam mikor elfolyt a magzatviz, beértünk a korházba semmi bajom nem volt, fél orán belül a mütöben voltam, mert 40 lett a szivhangja.3 napig inkubátorban volt, meg sepsist kapott, én is elfertözödtem 3 honapig gyennyzett a hasam, antibiotikumot kaptunk napokig, ezért csak az 5. napon szoptathattam, 10 napig voltunk bent de makk egészséges, most egy éves mult, semmi baja, nem irom le miket tud de mindent amit ilyenkor kel, most tanulgat lépegetni..
2011. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A fiam méhen belül fertőzést kapott és be is kakilt, ezért sürgősségi császárral született.

Sárga volt, 5 napig vénásan kapott antibiotikumot, leoltották a tüdejét, de szerencsére nem kapott súlyos fertőzést.

Sokat fogyott, mérni kellett a szopásokat, később pótlást is kapott, de végül 11 hónapig evett anyatejet is.

Most 20 hónapos, egy igazi vasgyúró, 87 cm, 14 kg, 16 foga van és 23-as lába.


[link]


Szerencsére teljesen egészséges, bár 5 légúti fertőzésen vagyunk túl, úgy tünik ő ezekere hajlamosabb az átlagnál.

2011. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem burokrepesztésnél még minden rendben volt, majd a vajúdás alatt valamikor belekakilt kisfiam a magzatvízbe, onnantól jobban figyeltek, folyamatosan mellettem volt a szülésznő. Sajnos nem tágultam, így 30 órás vajúdás után megcsászároztak. Szerencsére kisfiamnak semmi baja nem lett, úgy látszik, nem nyelt a magzatvízből. Most 22,5 hónapos, 14 kg, 90 cm körül van, nagyon okos, szépen beszél, és mindent csinál, amit ilyen idősen kell. Én is teszek róla képet:

[link]

2011. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Kiírás előtti napon született, úgy indították, mert nagyon nem akartam tágulni, és picit kevesebb magzatvíz miatt akkor már egy hete a kórházban voltam.Sajnos az orvosom pont akkor ment szabadságra..Kicsit az volt az érzésem, hogy sokba vagyok a kórháznak, és azért nem tágulok, mert lehet elszámoltak valamit, és nem akar még jönni..A második méhszájtágító kúp se nagyon használt.A CTG hatalmas fájásokat mutatott, de nekem meg se kottyant,alig éreztem valamit, vigyorogtam, beszélgettem egy mellettem fekvő kismamával.Délután egykor nézett magzatvizet az orvos, akire rá lettem bízva (egyébként jó szakember), és akkor már zöld volt.Megijedtem mert egészségügyi dolgozó vagyok én is, pontosan tudom, hogy azért kakil bele a vízbe, mert már oxigénhiányban van, nem érzi jól magát.Szerencsére a szívhangja végig jó volt.Ezzel a zöld vízzel másfél órát vártam a szabad műtőre.10-es Apgarral, tökéletes állapotban, császárral született.De enyhén hypoton, ezért fél éves kora óta Dévény tornára járunk.Előtte mindent időben csinált, és a gyerekorvos mindent rendben talált az izmaival, de én nem hagytam magam lerázni, ezért gyógytornászhoz fordultam.Picit la van maradva a mozgással.11 hónapos lesz egy hét múlva, de még nem mászik 8 csak félig, mert egy hónapja már a térdén közlekedik) 3 hónapja kúszik, kapaszkodva és a kezére támaszkodva ül, és megül, de nem ült még fel.Nem állt fel.Sehol semmi.A vele egyidős babák ülnek, másznak, állnak, kapaszkodva lépegetnek.Ő meg most állt először négykézlábra.Borzalmas érzés!Szerintem én vagyok az egyetlen, aki nem örül, amikor a babája betölt egy hónapot.Mert úgy élem meg, hogy egy újabb hónap, amikor nem történt semmi, és én nem várom olyan felhőtlenül az egy éves szülinapját.Néha az az érzésem, hogy az érettségi tételeket is gurulva fogja kihúzni.Halálra rémiszt a gondolat, hogy a közel egy éves lányom még mindig a földön hentereg..De pápázik, tapsol, 5 tudatos szava van, nagyon okos, értelmes kislány.A mozgást leszámítva makk egészséges, beteg is csak egyszer volt.
2011. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38+3 voltam, amikor elfolyt a magzatvíz, zöld volt. Siettünk a kórházba, vizsgálat, zuhany, majd ctg-re kötöttek és végig fekve vajúdtam :( Brutális volt, hogy nem kelhettem fel. Más "óvintézkedés" nem volt, néha megnézett a szülésznő. Nem siettették a szülést. A kicsi egészségesen, 4450 grammal született meg kb. 6 órával azután, hogy elkezdett folyni a zöld víz. Azóta 13,5 kg, másfél éves, és minden rendben van Vele :)
2011. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Itt a kislányom:

[link]

2011. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

14:38 ne haragudj, de neked pszichológus kéne... Azért annyira nincs lemaradva, és miért hasonlítgatod más gyerekekhez? és aki 17 hónaposan kezd el járni? Akkor mi van? Nem örülsz minden hónapnak, nem várod a szülinapját, úristen........ Örülj, hogy nincs semmi baja.

Ha pedig az orvos is azt mondja, hogy van, akkor fejlesszétek, szakemberrel persze.

Ilyen anyát, aki nem boldog az egészséges gyerekétől... huhh...

2011. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

bocs, látom a Dévény-tornát....

És bocs, de tényleg olyan rossz volt olvasni...


Sok sikert Nektek, és örülj a kislányodnak (bár a kép sajna nem jelent meg)

2011. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

2 nappal a kiírt időpont előtt befektettek, mert végig faros volt a fiam. Péntek reggel 8kor elment a nyákdugó (kiírt napon). Beküldtek a szülőszobára. CTG rajtam. 3szor elküldtek UH-ra. 11kor feltáró vizsgálat, elkezdtem darabosan vérezni. Du. 6ig 2szer lett tahicard a fiam (lement a szívverése 80ra, majd hirtelen fel 200ra). Infúziót kötöttek be. Fájások voltak, de a CTG nem mutatott semmit. 6kor megvizsgált az éjszakás doki (már vissza akartak küldeni a kórterembe, hogy ebből nem lesz szülés). A fiam lábtartásos lett. Egyre erősödtek a fájások, a gép még mindig alig mutatott valamit. Nagy a fájdalomküszöböm, de én éreztem rendesen azokat a fájásokat. Mivel faros-lábtartásos volt a fiam, 7kor hívták a műtőt. Előkészítettek, felvittek. Mikor felnyitottak, akkor mondta a doki, hogy: Ja, hát ezért volt ez a galiba, mert bekakilt a fiam a vízbe.

9/10es Apgarral született. Kis oxigént kapott. Nem lett semmi egyéb baja, nem kapott antibiotikumot, én sem. 2. nap már szoptattam.

Mindent időben csinált (az elején a mozgásokat még hamarabb is, mint kellett volna). Még nem nagyon beszél, mindent megért, és megérteti magát és már 2 hónapja szobatiszta. 22 hónapos.

2011. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!