Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek meconiumos volt a...

Akinek meconiumos volt a magzatvize, lett vmi baja a babájának? Milyen idős, mit tud? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 14:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

83 %-os, 14: 38-as vagyok.Megpróbálom még egyszer a képet felrakni:

[link]

2011. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A ma 14:50-es vagyok.

A fiam:

[link]

2011. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%
De , boldog vagyok, nagyon is! Csak aggódom! Szerintem mindenki más ezt tenné a helyemben, főleg első babánál.5 hónapja járunk tornára, itthon is tornáztatom minden nap, próbálok neki segíteni, de az izmai nem erősödtek még meg, nem tudom helyette megcsinálni.És ne forgasd ki a szavaimat! Az orvos nem talált nála semmilyen eltérést, én pedig minden segítséget megadok neki.De rossz érzés nagyon, hogy egyedül az én kislányom nem boldogul a mozgással.Kívánom,hogy ne kerülj ilyen helyzetbe! Igen, ilyen anya vagyok, aggódok! Szerintem más is ezt tenné a helyemben..aki törődik a gyerekével.
2011. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A kiírt idő előtt 4 nappal itthon kezdett elfolyni a magzatvíz, mire beértünk 2 perces fájásaim lettek, de sajnos nem tágultam. Mikor megnéztek már a magzatvíz meconiumos volt. Meg is ijedtem (ápolónő vagyok...), azt mondták, ha nem tágulok császár lesz. Vártak vagy 4,5 órát, de semmi, majd megcsászároztak. 9-10 apgar-ral született a lányom 3240 gr, 50 cm :-)

Teljesen egészséges!

Már nagyon korán emelgette a fejét, aztán gyorsan át is fordult :-)

Korán megült szépen egyedül (4 hósan), mindkét kezét jól használja.

6 hónaposan próbálkozott a kúszással, amit a 9. hónapra sikerült tökéletesítenie.

Valamivel 9 hó elött feltérdelt és kutyázik, 1 hete próbálkozik a mászással.

Néhány nap múlva lesz 10 hónapos :-) és most jön az alsó két fogunk!!

Nagy a boldogság! :-))))

2011. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
off: mindenkinek a picikéje nagyon szép. gratulálok
2011. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

40+1 héten beszűkült CTG miatt sürgösséggel császároztak. A kisfiam sötét lilán látta meg a napvilágot, miután leszívták a meconiumot, lélegeztetni kellett, a kiskönyvében az áll újraéleszteni kellett. Ez azért rémísztő. Az apgarja 4/9-es lett. Születése után rögtön a PIC-re került ahol még két napig kapott oxigént és 5 napig antibiotikumot. Szerencsére fertőzést nem kapott. Még a kórházban kérdeztem, milyen következményei lehetnek az oxigénhiánynak, azt mondták semmi, ne aggódjak. :( Ahhoz képest 4 hónapos kora óta Dévény tornára járunk, le vannak tapadva az izmai. Még szopizni sem tudott rendesen. :(

Lassan 10 hónapos már mászik, egyedül ül, feláll és a bútorokba kapaszkodva lépeget is párat. Pápázik, puszit dob, megölel, megmutatja hogy repül a repülő. :) Nagyon vidám, mosolygós, barátságos baba.

Két dolog bánt a történetünkben: 1, az orvosomnak szinte könyörögni kellett, hogy császározzon meg, ha látja hogy baj van. Már így is újraélesztették a fiamat, mi lett volna, ha másnapig vár??

2, ha mondják, hogy lehetnek izomproblémáink, akkor előbb megmutatom szakembernek és akkor talán még mindig sopizik. Teljesen magamtól kellett mindennek utánajárnom, mert körülöttem mindenki csak azt hajtogatta (orvos, védőnő is), lusta baba, van ilyen.

2011. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

17:57-es vagyok!

Egy kép a kisfiamról:

[link]

2011. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szia! Én pontosan 1 héttel a kiírt után szültem. Engem is azért császároztak, mert belekakilt a vízbe már. 3 órát vártam a műtőre mire felszabadult. Most 2 hónapos, igazi kis csibész. A védőnő szerint 1 hónappal a kortársai előtt jár, remélem ez így is marad! Nagyon kis édes, imádjuk!
2011. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, itt van az én kis Marcim: [link]
2011. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.Sajnos az én kisfiam is belekakilt a magzatvízbe,bár ezt csak a zárójelentésből tudtam meg.Nálam este kilenckor kezdődtek erősödni a fájások,de nem volt vészes,mivel kb.10 percre van a kórház meg 2. baba,nem kapkodtunk.Még vasaltam,stb.,mert abszolút elviselhetőek voltak a fájások.Éjfél körül értünk be 3 percesekkel,ctg-re tettek negyed óra alatt beért a dokim!Burkot repesztett,de nem mondott semmit,hogy gond lenne.0:55-kor már a kezemben volt a kisfiam.Azonnal szopizott.Semmi gond nem volt,3 napra hazajöhettünk.Mivel az első kisfiam járd Dévényes tornára,mert kengyelt hordott,így őt is megmutattam 7 hetesen,azóta járunk,mert gyengék a karjai.20-án lesz négy hónapos ,kicsit le van maradva a mozgása,de nem vészes,viszont egész nap vigyorog ,beszél,egy tünemény.Remélem amozgása is hamar rendbe jön és nem lesz nagy probléma!Köszönöm még egyszer,aranyosak a babák!!
2011. aug. 15. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!