Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire rossz anya lennék...

Ennyire rossz anya lennék mert tápszert adok a fiamnak?

Figyelt kérdés
3 hetes a kisfiam, sajna nem nagyon indult be a tejem, ráadásul befele forduló a mellbimbóm. Próbáltam már bimbóvédőt használni, amikor nagyon éhes, bekenni anyatejjel és még a védőbe is belenyomni, hátha rákap, de egyáltalán nem hajlandó úgy szopizni. 2 mellből adok neki enni, 30-40 ml-t sikerül kiszívnia, azt is egy óráig próbálja szegénykém kiszopizni, mert egyáltalán nem tudja bekapni a mellbimbómat, és utána megeszik 150 ml tápszert, ami szerintem kicsit több mint a megszokott. De mindenhonnan azt kapom hogy hízlalom a gyereket, nagy lesz a feje, beteg lesz élete végéig stb. és hiába mondom hogy sajna ez van, mégsem hagyhatom éhenhalni, mindenki csak okoskodik. Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?
2009. máj. 14. 16:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyu betegsége miatt én is tápszeres baba voltam, meg tejpépes.Jelentem,29 éves vagyok, komolyabb betegségem nem volt.katonaként szolgálok-és stramm csaj vagyok,az biztos.SENKIVEL nem kell foglalkozni.Én 9 hónapig szoptattam a lányomat, de az 1 hónapig tartó menzeszem miatt elapadt a tejem.Most tápszert kap-de legalább megkapja, amire szüksége van.Ha mindent ennyire felveszel, mi lesz később?Idézek:még nem alussza át az éjszakát?,még nem ült-állt fel?,még nem megy?....mindig agonizálni fogsz?Fel a fejjel, anya vagy,Te ismered a legjobban a gyerekedet, és megadod neki, amit csak kell.
2009. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépan mindenki válaszát!

16:59-es, ugyanazt érzem én is, hogy szegény fiamat csak hagyom szenvedni, ahelyett hogy rendesen megetetném, olyan keservesen sír szopi közben, úgyhogy egy hete inkább csak fejek és odaadom neki cumisüvegben. Jobb mint a semmi, és fejni is fogok amíg csak van ez a kevés tejem.

Tudom hogy mennyi tápszeres gyerek felnőtt, és semmi bajuk, mi hárman vagyunk testvérek és tápszert kaptunk mert anyukámnak egyikünknél se volt teje, és neki is befelé forduló a melbimbója.

Csak idegesítenek a beszólások, úgy érzem hogy senkinek semmi köze hozzá, az én gyerekem, én szültem és úgy etetem ahogy akarom és ahogy tudom.

Szépen fejlődik a fiam, teljesen nyugodt baba, a hangját se hallani kivéve mikor eszünk.

2009. máj. 14. 17:14
 13/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ezen! Ne halld meg az ilyen hülye beszólásokat! Van neked így is elég bajod nem még hogy ők is beszólógatnak!

De azt javaslom hogy amíg van tejed akár 10 ml is addig először azt add oda neki aztán a tápszert. De még jobb ha mindig tápszer előtt cicre teszed, akár mindkettőre, hagy szívjon ki belőle ami kijön, aztán tápszer. Így legalább kap azt is, ezt is. Nekem sikerült így 7 hónapos koráig kihúznom, úgy hogy már első héten pótolni kellett. Igaz a végén már csak 10-20 ml-t ha kapott egy evésnél, de én úgy voltam vele hogy az is anyatej és számít. Aztán mikor már épp hogy volt kifejtem és még azt is odaadtam neki. Mondjuk az én babám attól függetlenül hogy cumisüvegből kapott, pláne a nagyját, mégis cicizett is. Kivételes és ritka baba volt. Pedig nem szenvedett a cicin. Ha láttam hogy elkezd szenvedni jött a cumisüveg, bár nagyon türelmes kis gyerkőc volt.

De ha neked kevesebb ideig szopizik csak tápszer előtt akkor addig ameddig, de tedd rá előtte mindig. Aztán fejd és úgy add. Aztán majd elapad. De amíg a gyereknek van türelme hozzá addig add oda azt a pici anyatejet is. Aztán jöhet a tápszer.

Így aztán már végképp befoghatja mindenki, hiszen ami jön azt megkapja, ami meg nincs, azt meg pótolja a tápszer!

Ügyes légy! :)

Ne hallgass senkire, csak a megérzéseidre! Persze hallgass meg másokat, de csak azt hasznosítsd amit te jónak érzel és amitől te jól érzed magad, a többit felejtsd el örökre!

Drukkolok neked!

2009. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya!

Én is hasonlóképpen jártam.

Pár hétig tudtam csak szoptatni, azt is b.védővel, amin a lányom kínlódott 1 órát is, mégsem lakott jól.

Kipróbáltam az összes csodaszert, teát, rántott levest, a.m. sört, de nem lett több. Pótolnom kellett már az elejétől fogva, mert már a kórházban bajunk volt ezzel (nem én kértem a tápot, hanem adták, mert a lányom éhségében átaludta a napot úgy, h nem lehetett felébreszteni!).

Hetekig nyüstöltem magam, fejtem, szoptattam, fejtem, szoptattam,... Hiába!

Végül már annyira nem volt, h 1 nap alatt 10 ml-t tudtam kicsikarni 2 mellből! Rettentően magam alatt voltam, úgy éreztem, kudarcot vallottam.

Azóta megnyugodtam, tápszerezünk, ez van. A lényeg, h egyen a kicsi! :)

Ja, a babám meg nemhogy túlsúlyos lenne, hanem majdnem sovány! 6 hónaposan csak 6700 g volt. 165 ml-nél többet még sosem evett meg egyszerre, nem győzöm kínálni neki a kaját (már eszik pépeket is)!

Ne hallgass az okoskodókra!

Amúgy én is láttam már kifejezetten kövér anyatejes babát, sztem nem azon múlik, h mit eszik a gyerek, inkább genetika!

A betegségekről meg annyit, h 6,5 hónap alatt egyszer volt beteg a lányom. 2 hete volt háromnapos láza, amit megúsztunk 38,5 max hőmérséklettel!

Szóval ne hallgass azokra, akik ilyeneket mondanak!

Ha éhes, adj neki enni! Ha tápszer van, hát az van! & ne érezd magad emiatt rosszul!

2009. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Elképesztő, hogy mennyi okos ember van! Még csak 15 hetesek vagyunk :), de már most tudatosan kerülök számos "nagy tudású" nőt, akik megmondják a tutit. Az egyik ilyen a férjem anyja. Ilyen problémákat soha el nem mondanék neki. Szegény, már majdnem teljesen kizárta magát az életünkből.

Kevesen rendelkeznek annyi interperszonális és persze intraperszonális intelligenciával, hogy bizonyos kérdések megválaszolását szakemberre hagyják...

2009. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!