Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire rossz anya lennék...

Ennyire rossz anya lennék mert tápszert adok a fiamnak?

Figyelt kérdés
3 hetes a kisfiam, sajna nem nagyon indult be a tejem, ráadásul befele forduló a mellbimbóm. Próbáltam már bimbóvédőt használni, amikor nagyon éhes, bekenni anyatejjel és még a védőbe is belenyomni, hátha rákap, de egyáltalán nem hajlandó úgy szopizni. 2 mellből adok neki enni, 30-40 ml-t sikerül kiszívnia, azt is egy óráig próbálja szegénykém kiszopizni, mert egyáltalán nem tudja bekapni a mellbimbómat, és utána megeszik 150 ml tápszert, ami szerintem kicsit több mint a megszokott. De mindenhonnan azt kapom hogy hízlalom a gyereket, nagy lesz a feje, beteg lesz élete végéig stb. és hiába mondom hogy sajna ez van, mégsem hagyhatom éhenhalni, mindenki csak okoskodik. Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?
2009. máj. 14. 16:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy miután eszik fejek, de akkor se jön ki 20 ml-nél több, de néha összejön annyi hogy legalább a tápszer felét kiváltsam anyatejjel.
2009. máj. 14. 16:40
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek semmi köze hozzá, mit eszik a babád!!Hülyeség, hogy beteg lesz, el ne hidd!A régi öregek idejében nem volt tápszer, ezért hajtogatják örökké a tejet.

Nekem a lányom 1 kg se volt, idegeskedtem eleget, elment a tej.Mindenki bosszantott, hogy addig a jó, míg van stb.Hát nem volt csak kb. 1 hónapig.És láss csodát, nő a tápszertől is:-)Egészséges, vidám gyerek, és ettől Te sem leszel rosszabb anya!Szóval nyugi!Ha megeszi a tápszert jóízűen, akkor ott nagy baj nem lehet:)

Egy 6 hós baba anyukája

2009. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem vagy rossz anya. ha nem megy akkor nem kell erőltetni.sok gyerek felnőtt tápszeren és nem lett nagy fejű.
2009. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg se halld az ilyeneket. Persze, a legjobb az anyatej, de ha nincs, valahogy eteni kell a gyereket. A te lelkiismereted legyen tiszta. Sokan megrehetnék, hogy szoptatnak, mégsem teszik ilyen-olyan okokból. Nagy az ég alja, megnő, és semmi baja sem lesz. Nyugi.
2009. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy is vagy rossza anya. Az én fiam 6 hetes, ő is tápszeres, 1 hétig tudtam csak szoptatni. mert elment a tejem. A dokink meg erre azt mondta éheztetem a gyereket és nem adott tápszert, azt mondta szoptassam. Hát köszi, mégis miből. Na 1 hét után végre felírta a tápot, de most meg az a baja, hogy sokat eszik a gyerekem, és ne adjak neki csak 100 ml-t egyszerre és 6x etessem 1 nap. De ha egyszer kevés neki annyi, akkor megetetem, nem foglalkozom a dokival. Napközbe 140ml-t eszik, vacsira a 200ml-t benyomja. Egyáltalán nem kövér, szépen fejlődik, kiegyensúlyozott baba. A barátnőm 4 hónapos fia csak anyatejes, és akkora feje van mint egy medicin labda, tiszta háj az egész gyerek, meg se bírja tartani a fejét olyan kövér. Szóval ne aggódj azért, mert tápszeres a babád, nem lesz semmi baja, ha esetleg látod rajta, hogy nagyon kezd hurkásodni, kezd el a hozzátáplálást, és ennyi. Én is már 4 hetes kora óta adom neki a baracklevet, reszelt almát. Nagyon szereti és nem volt sose baja tőle, sőt, még jó is mert a táptól kemény a székletük és a gyümi lazítja.
2009. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 héttel a szülés után mindkét mellből együtt csak 10 ml jött le lefejve, úgyhogy tápszert kapott. Mondjuk én nem kaptam ilyen megjegyzéseket, szerintem akinek ez volt a véleménye az inkább hallgatott. Jobban is tette. De engem is zavart, és akkor törődtem bele amikor végleg elapadt. Ezután már nem is idegeskedtem miatta. Egy gonddal kevesebb. Legalább nem kellett etetés előtt szoptatni. Tudom, hogy ez durván hangzik, de tényleg azt éreztem, hogy kínzom vele a gyereket, hogy ahelyett, hogy rendesen megetetném tápszerrel még ráteszem a cicire, hátha beindul a tej. Közben meg már olyan éhes volt, hogy szétrágta a bimbómat. Úgyhogy mikor úgy döntöttem, hogy ennek semmi értelme, lassan elapadt és utána sokkal nyugodtabb voltam. Persze előtte kipróbáltam a homeós bogyókat, Laktoherb teát, de semmi változás.
2009. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam is tápszeres, és még tudod hány gyerek az.....

vannak előnyei is a tápszernek, de most az nem lényeg.

a mai tápszerek vetekednek az anyatejjel, biztos igaz, hogy nincs jobb a cicinél, de ez nem adatik meg mindenkinek, ettől még nem vagyunk rossz anyák, nekem meg sem fordult soha a fejemben.

utolsó hozzászólónak:

-azért más babáját nem kéne csúfolni, bántott téged az a gyerek?

2009. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
bocs, utolsó előtti válaszolónak írtam
2009. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj!!!

Én a fiamat 3 hétig tudtam szoptatni, mert elment a tejem. A védőnő mondta, hogy csak szoptassam. Mivel az én babám is csak nagyon keveset szopizott, pótoltam tápszerrel. Most 4 hónapos múlt és egyáltalán nincs nagy feje és nem voltunk még betegek sem. Nagyon vidám kiskrapek. És ezek a mai tápszerek már nagyon hasonlítanak az anyatejhez /szülésznő unokanővérem mondta/ Szóval ne bosszankodj ezen és boldog babázást!! :)

2009. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele,mert az idegeskedéstől még az a kicsi is elmegy.Én is Így voltam,hogy csak 30-40 ml-t tudott szopizni.Azt mondta a védőnő,hogy minden csepp aranyat ér!!!!Először szoptassam meg mindkét mellből,és ha nem elég akkor adjak tápszert.

10 hós Anyuka

2009. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!