Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akartok egy kicsit panaszkodni...

Akartok egy kicsit panaszkodni? Házasélet, anyagi gondok, ordító babák, ilyesmi.

Figyelt kérdés

10,5 hós a lányunk, a terhesség nagyon megviselte a kapcsolatunkat, a párom félre is lépett.Ez akkor derült, ki, mikor 4 hós volt a babánk.

A pénz állandó vitatéma közöttünk, főleg mikor hó elején mindenki megkapja a jussát.Párom 100-120 között keres+18000 kajajegy, én 56-ot kapok+12 a családi.Minden pénzem elmegy a gyerekre és a kajára, ő meg csak puffog, hogy miért nincs már megint egy vasam se?Hó vége felé (mint most is) a lányom kinőtt ruháit és játékait adogatom el a Vaterán, hogy pelenkára jusson, mert bezzeg apának sosincs pénze!

Nem vagyunk közös kasszán, a rezsit is felesben fizetjük, igaz az autótörlesztés az övé.(De ő annyival többet is kap).

Napi szinten igényelné a házaséletet, de nekem ehhez se kedvem, se erőm se energiám nincsen.Az még rátesz egy lapáttal, hogy nem túlzottan érdekli, hogy nekem jó-e...

Emiatt feszült,nem foglalkozik semmivel, mindenhez fáradt, ha megkérem valamire, majd hülye lenne megcsinálni!(Pl vigye ki a szemetet,vagy pakolja el maga után a koszos tányérjait stb).Én ráérek, itthon vagyok a gyerekkel-mondja.

Öntsük ki a szívünket anyukák!


2011. nov. 22. 13:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is megkaptam már többször, hogy milyen jó nekem itthon blablabla.... + kizárólag csak a fiammal törődök, vele nem...

Ugyanazt léptem, mint az előttem válaszoló, csak több napig. Kupit nem hagytam, mert minden olyat megtettem ami a babám és az én érdekeimet szolgálja, de a páromét nem.

Tehát nem főztem (én elvagyok hideg kajával is napokig)

Nem mostam, nem vasaltam az ő ruháit

Nem készítettem reggel kávét (csak magamnak)

Ha mentem vásárolni - nem kérdeztem, hogy mi kell neki


Ez így ment több napig, amíg nem látta be, hogy van különbség az között, hogy csinálok valamit, meg hogy nem csinálok.

2011. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező.

Nos a kommentemen ne sírj nem azért írtam.

Van egy barátnőm,neki van egy kisfia és egy saját embere is hozzá.Én az ő történetüket látom a tiédben is.A mi utcánkban vettek házat,szépítgetik építgetik.Mi vár a barátnőmre ha készen lesznek?

"ha nem ültet a kertbe nem is eszik"

"minden nap meleg étel és tisztaság várjon"

"csak azzal barátkozik akivel én megendedem és csak oda mehet ahová én elengedem"

..és még sorolhatnám.

A válaszaimból kiderülhetett már számodra,hogy én nem vagyok az a mindent eltűrök,mindent elviselek fajta,már nem.

Próbálok a barátnőmre hatni és elmagyarázni neki,ha ebbe belemegy akkor mi vár rá.

Egyszer azt mondta egy ilyen beszélgetésünkre,hogy

"mindenkinek joga van a saját hibáiból tanulni és minden nőnek kijár életében legalább egy válás"

igaza van.Ha nem szenvedtem volna a férjem viselkedésétől,akkor sosem tudtam volna meg ki is vagyok én.Milyen elvárásaim vannak, mennyi bennem az alkalmazkodó képesség a probléma megoldás, mennyit bírok el és mi az ami kiborít.

Így jöttem rá,hogy ember vagyok érzésekkel szeretettel gyűlölettel egy igazi nő.De egy olyan nő aki kiáll magáért,az igazáért, a családjáért.

Én ennek teljes tudatában voltam hajlandó megbocsájtani és valahol a történet vége felé köszönetet mondani a férjemnek amiért a kibírhatatlan viselkedésével akaratán kívül megkaptam a lehetőséget,hogy ne az ő életét keljen élnem és neki sem az enyémet,hanem lehessünk két különböző ember akik egymás mellett élve,megosszák egymással az élet minndennapi örömét,bánatát és akik összekapaszkodnak akkor,amikor éppen erre van szükség.De hagyják a másikat saját lélegzethez jutni.

Nem tudhatom a te házasságodnak milyen vége lesz,ha hagyod,hogy eltaposson, keresztülgázoljon rajtad, lenézzen az is a te életed a te saját magad által választott életutad.Vagy akár át is írhatod a történetet.Úgy ,hogy az neked is jó legyen.Hiszen ez a szép bennünk emberekben van saját akaratunk.

2011. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Na egy kis könnyecspp azért mégiscsak kicsordult!

Nagyon köszönöm utolsó!

Irigyellek a bátorságodért!:)

2011. nov. 23. 14:50
 24/25 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezt írom, de te írtad le az első oldalon, hogy nem tartod magam buta nőnek! Ne haragudj, de ha egy ilyen férfival együtt vagy, akkor nem lehetsz okos se! Ez önkínzás, még a gyerekért se tenném meg, mert rosszba ne nevelkedjen. Ja és, hogy nem akar elvenni, ergo bármikor elhagyhat téged, papír nélkül.
2011. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Na ez is igaz:) De lehet, hogy én járnék jobban :)
2011. nov. 24. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!