Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akartok egy kicsit panaszkodni...

Akartok egy kicsit panaszkodni? Házasélet, anyagi gondok, ordító babák, ilyesmi.

Figyelt kérdés

10,5 hós a lányunk, a terhesség nagyon megviselte a kapcsolatunkat, a párom félre is lépett.Ez akkor derült, ki, mikor 4 hós volt a babánk.

A pénz állandó vitatéma közöttünk, főleg mikor hó elején mindenki megkapja a jussát.Párom 100-120 között keres+18000 kajajegy, én 56-ot kapok+12 a családi.Minden pénzem elmegy a gyerekre és a kajára, ő meg csak puffog, hogy miért nincs már megint egy vasam se?Hó vége felé (mint most is) a lányom kinőtt ruháit és játékait adogatom el a Vaterán, hogy pelenkára jusson, mert bezzeg apának sosincs pénze!

Nem vagyunk közös kasszán, a rezsit is felesben fizetjük, igaz az autótörlesztés az övé.(De ő annyival többet is kap).

Napi szinten igényelné a házaséletet, de nekem ehhez se kedvem, se erőm se energiám nincsen.Az még rátesz egy lapáttal, hogy nem túlzottan érdekli, hogy nekem jó-e...

Emiatt feszült,nem foglalkozik semmivel, mindenhez fáradt, ha megkérem valamire, majd hülye lenne megcsinálni!(Pl vigye ki a szemetet,vagy pakolja el maga után a koszos tányérjait stb).Én ráérek, itthon vagyok a gyerekkel-mondja.

Öntsük ki a szívünket anyukák!


2011. nov. 22. 13:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Jó nagy tirpák a férjed! Szerencsére az enyém nem ilyen, egyetlen "hibája", hogy egész nap dolgozik 2 melóhelyen. Amiért panaszkodni tudnék, az az hogy rohadt kevés a pénzünk és semmi kilátás arra, hogy a közeljövőben egy nagyobb lakásba mehetnénk és úgy vásárolhatnék egyszer a boltban, hogy nem adom össze fejben hány forintnál is tartok közben :(
2011. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 zkriszti3 ***** válasza:
100%

Nálunk 5 emberre jut bruttó ennyi bevétel.Lakáshitelünk van ,mindhárom gyerekem iskolás. A nagy lányom cipőmérete 41-42 . Inkább nem is panaszkodom mert párommal megértjük egymást, pénz vitánk nincs. Nagyon nehéz de ha külön kasszán lennénk nem lennénk egy család.

Miért alakult így nálatok ?

2011. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 kassza van, de elég sokszor érzem úgy, hogy én nem keresek semmit. Szerinte sokat költök, pedig csak a babóra (mindjárt 1 éves:): ennivaló, popsitörlő, pelenka. Ha együtt vásárolunk majdnem mindig megkérdezi valamire: az minek?! de olyan hangsúllyal mintha felesleges luxuscikket néztem volna ki. pl. múltkor kakaóport (szerencsit) akartam venni a kicsinek, erre ő: muszáj most, meg minek az..utóbb bevallotta, azt hitte magamnak akarom. Hát jól összevesztünk. Erre tegnap beállít egy csomag nesquikkel..azt hittem a fejéhez vágom.. Szóval ilyen apróságok, de jól esett kicsit kiírni :)
2011. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Elsőnek:tényleg tirpák, de szerencsére nem a férjem.Nem kért meg.Már 7 éve vagyunk együtt (19-én volt az évfordulónk).Az anyukája 3* vált, nem hisz a házasságban, bár beszéltünk róla, hogy jövő nyáron kéne, de feltételekhez köti (olyan dolgokhoz amit én nem szeretnék).

Másodiknak:

Amíg albérletben éltünk (a kapcsolatunk elején 1,5 évig)addig közös volt a kassza, aztán mikor nem annyi pénz volt a fiókban mint amennyit ő előtte egy héttel odatett kitört a cirkusz...Pedig befizettem a csekkeket, a bérleti díjat és nem tudom miből gondolta, hogy az asztalon gőzölgő pörkölthöz ingyen adták a hozzávalókat a boltban...Innentől kezdve a pénz állandó vitatéma.Ő nem adja ide a fizetését, mert én szórom a pénzt...(Befizetem amit kell,bevásárolok és megveszem a lányunknak ami kell, semmi luxus, csak amire szükségünk van).Én nem adom neki oda amit én kapok, mert akkor minden forintról be kell számolnom, hogy mire költöttem.Volt, hogy megkérdezte, hogy hová ment el 10ezer ft?Én az orra alá dugtam a blokkokat, hogy tessék ittvan, mire neki az volt a válasza, hogy nem arra volt kíváncsi, hogy mit vettem, hanem, hogy hová lett a pénz...

Megőrjít a hülyeségével, de mindig övé az utolsó szó!Vitákban mindig alul maradok, akkor is képes ész érveket felhozni, mikor én már kifogytam az ötletekből, pedig intelligens nőnek tartom magam, nem vagyok buta.Olyan meggyőzéssel tud magyarázni, hogy ha nem figyelsz, egy darab kutyakakiba belemagyarázza, hogy csokibonbon és ráadásul még finom is.

Így tehát nem érzem magam egyenrangúnak semmilyen szinten..

Harmadiknak:Nálunk a bevásárlás ugyanígy megy:az minek?A múltkor mondtam neki, hogy kéne pár üveg főzelék a lányunknak, erre megkérdi:minek?Hiszen vettél 5 üveggel, mikor megjött a gyed...Nekem el kellett magyaráznom, hogy 5 üveg az 5 nap és már 18-a van.Csoda, hogy eddig húztuk(pont olyanokat főztem amit már a pici is ehet).Húzta a száját, de ez van, nem érti, hogy miért neki kellene ezt vagy azt megvenni.Múltkor drágállotta a pelenkát (40%ra vettem kuponnal a DM-ben).Mondtam neki használhatunk tetra pelust is, de akkor villany és vízre megy el a pénz, mert állandóan menni fog a gép.

Fárasztó! :)

2011. nov. 22. 14:23
 5/25 anonim ***** válasza:

Az enyém fizikailag MINDENBEN segít. Az első hónapokban ki se mozdultam a lakásból, csak listát írtam és ő be is vásárolt. Fürdeti a babát (már amikor haza ér addigra), pelenkáztatja. Házimunkát is csinálna, de most már régóta (mert már 13 hónapos a baba) én csinálom, az elején még tanultam a babázást.

Viszont lelkiekben semmi. Volt olyan vitánk is, (kb. 6 hónapos lehetett a baba), amikor megjegyeztem, hogy ő már megint "bulizni" (kollégákkal étterem, italozás) megy én meg itthon ülök 6 hónapja. Erre az volt a válasza, mi köze neki ehhez, oldjam meg magam...

Nem az volt a bajom, hogy kikapcsolódik, hanem, hogy az eszébe sem jut, milyen itthon bezárva. Én nem voltam soha az a mászkálós fajta, de azért ez túlzás.

Anyukám itt lakik 20 percre, de nem lehet megkérni, hogy vigyázzon egy kicsit a babára, hogy esetleg elmenjünk 1 moziba, mert a férjem irígy rá, hogy az ő anyja 3 órára lakik és ő tuti nem tud így soha vigyázni rá. Szóval 1 éve szültem és nem voltam se moziban, se étteremben, de még csak nem is sétáltunk kettesben. Félre ne értsétek, mindenem a babám, de még a szakirodalom is azt írja, hogy szükség van a szülők kapcsolatának arra is, hogy egyszer-egyszer kettesben is legyenek.

Ja és mi nem is szexelünk... Én már egyáltalán nem kívánom, de hogy ő mit gondol azt nem tudom, de 1000%, hogy nem csal meg. Már mondtam is neki, hogy az életmódja miatt (rossz táplálkozás, állandó munkahelyi idegeskedés) semmi libidója nincsen.

Kérdező: sajnálom, hogy a Te férjed egy ilyen sze..t alak! Csak egyszer csinálná végig, azt amit Neked kell.

2011. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Hát nem csodálom, hogy fárasztó! Mi pont ugyanennyiből élünk, bár vitatkozni nincs időnk, hisz ő két munkahelyről szed össze ennyi pénzt. még azt se mondhatom, hogy aludni jár haza, mert sokszor éjjel is megy.

2 gyerek van, a kicsi tartós beteg, az alap dolgok mellett még ő plusz 20 ezer ft-ot igényel. Spec dolgok+gyógyszer. És ott a lakáshitelt ami az ő fizujának felét viszi.

És mindent nekem kell megoldani, ami ugye barominehéz ennyiből, hogy még legyen fizetés előtti nap is kenyér. De megcsinálom. De az én bánatom, hogy gyakorlatilag egyedül :( Szerencsére ő leszámol az utolsó fillérig, de ha nem ezt tenné éhen is halnánk.

2011. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Vásárláskor nálunk is megy a vita. Ismerem a "minek" kérdést. Pedig mi jól állunk anyagilag csak ott az a hülye frank hitel.

Utálom, hogy mindig magyarázkodnom kell, pedig nem vagyok költekezős.

2011. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

Szívemből szólt az első válaszoló..a férjed egy tirpák!!!

Rettenetesen sajnállak és nem csoda,hogy nincs kedved a szexhez.Viszont most olyasmit fogok írni neked amiért biztos felhúzod majd magad előre is bocs,de ez a TE hibád.!


Mihez értenek a nők a világon a legjobban?

Megmutatni a poklot a menyországnak;)pl.:

A legtöbb nő a földön kapott magas éles hangot a természettől/használd/!!!

A legtöbb nő a földön kapott hihetetlen elemi természet fölött álló ERŐT és nem csak azért,hogy ki tudd préselni magadból a tested 3 esetleg több százalékát ez a gyermek mérete /használd/!!!!

Vagyis ha olyasmit mond neked,hogy egész nap otthon vagy és vidd ki te a szemetet stb.vedd elő a magas szopránt és áriázd le a fejéről a kócos haját.

Mutasd meg neki mennyire ráérsz otthon gyakorolni a skálázást.


Tudod egy időben az én férjem is vette a bátorságot és ilyesmiket mondott nekem.

Én kivittem a szemetet;)Beterítettem sz..os pelussal és kajamaradékkal stb. a szép csili vili kocsiját.Véletlenül kinyílt az egyik pelus is,aminek a tartalma valahogy rákerült az ajtónyitókra is.

Remegett a dühtől én pedig elmondtam neki,hogy tudok külömbet is ...

Ahogy a gyermekeidet nevelni kell, úgy a férjedet is.

Remélem nem érzed mindezt kioktatónak és inkább mulatságosnak tartottad,de komolyan írtam ne engedd,hogy az alárendeltjeként használjon téged.Mert te a társa vagy!És ezért hálásnak kellene lennie mert te mosod ki a sárgafoltos gatyáját pedig ez nincs is a szerződésben:)

2011. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Azt mondta, ha muszály lenne, végigcsinálná.Gondoltam is rá, hogy se szó, se beszéd lelépek egy napra és még a telefonom is kikapcsolom!De a lányommal ezt nem tehetem meg!

Az én párom ráadásul semmiféle házimunkát nem csinál!Mikor 5 napot kórházban voltam (császáros lett a lányom ráadásul)itthon mosogatnivaló-halom fogadott, amit a mosogató előtt görnyedve, kabátban, nyilalló sebhellyel takarítottam el, mert még arra sem volt képes.Mondjuk a gyerekszobában tisztaság volt, igaz azt átrendezte a tudtom nélkül és nem rendezhettem át, ahogy nekem jó lett volna, mert az hülyeség...Pedig egyáltalán nem volt praktikus.

2011. nov. 22. 14:35
 10/25 A kérdező kommentje:

14,33-as!

Ez emberfellettien őszinte volt és mindent visz! :DD

Ki fogom próbálni, legalább a magas szopránt:)

2011. nov. 22. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!