Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek gyerekével folyton...

Mit tehetek gyerekével folyton dicsekvő barátnővel? .

Figyelt kérdés

Az ő kisfia két héttel később született mint az enyém (távoli rokonok, de rokonok nekünk), és folyton azt kell hallgatnom, hogy a gyerek fél éves és mászik, egy éves és kapaszkodás nélkül jár, az orvos szerint átlagon felüli intelligens, odahozza a játékot amit kérnek, satöbbi. (Egyébként rettenetesen intenziv kölyök, az tény.)

Az én kisfiam most egy éves, és mindent kicsit később csinál (kb egy-másfél hónap) de szerintem ez teljesen normális.

Hogyan beszéljem meg a csajjal,hogy idegesít a folytonos hasonlítgatás, és hogy ez nem verseny,anélkül,hogy el kelljen küldenem a fenébe?...

Már ott tartok, hogy kerülöm, mert nagyon feszélyez, hogy előadja hogy most épp mit "tanultak", aztán rákérdez, hogy velünk mi van, én meg azt mondom, semmi, mert semmi újat nem tudok mondani. Ha mégis mondom, közli, hogy azt a Zolika már két hete csinálja.

Emiatt folyton olyan érzésem van, mintha az én gyerekem le lenne maradva, pedig szerintem nagyon szépen fejlődik, egy éves és pár másodpercig kapaszkodás nélkül áll, viccesen gügyög egész nap, és ez így rendben is van.

Egyébként ugyanígy állnak a férjével pl. a házukhoz, ami nagyon szép, és folyton mutogatják, de három jelzáloghitel van rajta, amit a szüleik fizetnek...


2011. nov. 18. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem szabad komolyan venni, de ha nagyon zavar, mond meg, hogy szeretnel szelesebb korben is beszelgetni vele, igy talan raveheted, hogy ne dicsekedjen... inkabb vezesd ra tippek adasara, igy nem lenne feltuno (pl hogy tanitja, mit ad enni, kicsit kenyelmesebb lenne neked is, es o sem kizarolag csak a gyerekerol beszelne)
2011. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

jaj de utálom ezt..engem is totál kikészít, mikor nekem dicsekednek!Az én fiam is olyan, hogy mindent "késéssel" csinált, hiszen fél évesen kezdett el forogni, 10 hónaposan mászni, most 13 hónapos, és pár lépést tesz magától, de ennyi.

Vagy ne foglalkozz vele, vagy kicsit vedd flegmára...pl "jéé nem mondod??komlyan tudja, aszta, ez nem semmi..."vagy hasonlónk.Jobbat nem tudok.

Amúgy itt is elég sok anyuka dicsekszik...már meg sem nézem a "te babád mit tud?" vagy "nem korai ez még?" kérdéseket mrt kb olyanokat írnak, hogy 5 hónapos és már magától törli a fenekét...

2011. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tereld el a szót, beszélj másról. Egyébként nem hiszem el, hogy neked nincs dicsekedni valód a kisfiaddal kapcsolatban. Biztos sokkal szebb, mint az átlag, vagy szebb a szeme, vagy több a haja, vagy bármi, te meg hozd fel azt.

Egyébként nem biztos, hogy azért csinálja, hogy téged idegesítsen, egyszerűen csak imádja a gyereket.

2011. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fején találtad a szöget kedves utolsó:))

Nekem is lenne dicsekednivalóm, csak éppen nem szeretek. Biztos rosszul vagyok beállítva, de általában az emberek nem szeretik az ilyesmit, és persze úgyis mindenkinek a maga gyereke a legszebb.

Igazság szerint a fiamnak hattal több foga van,mint Zolikának, több a haja, formásabb,még soha nem volt beteg, és Zolika még kicsit sem gügyög, de pont nem hozom fel ezeket, mert egyrészt licitálás jelleget kap a dolog, másrészt láthatóan rosszul esik a barátnőmnek,hogy ha olyat említek, amit viszont az ő fia még nem tud:)))

Úgyhogy inkább kerülöm.

Kedves első, köszönöm a választ, de szerintem ha tippeket kérnék tőle gyereknevelésből, az csak olaj lenne a tűzre. Nyilván nem vagyok a legtökéletesebb szülő, néha nehéz a póktojással (mint minden egyévessel), és amit lehet igyekszem dolgozni is,de tanácsot (tippet) majd azt hiszem, akkor kérek a csajtól, ha a nyulaink koncertzongorát ellenek. Vagy később.

2011. nov. 18. 21:46
 5/9 wartburg353s ***** válasza:
100%
Az ilyesmit nem lehet hosszú távon elviselni! Szerencsére az én környezetemben nincs ilyen, csak nagyon ritkán találkozom dicsekvő ismerőssel, akkor azt szoktam mondani, hogy a fiam bőven ráér megtanulni ezeket a dolgokat, pl egész életében eleget fog járkálni, tök mindegy, az az 1-2 hónap, amivel esetleg később tanulja meg. Egyébként Zolika helyében se lennék, világéletében elég nagy nyomás nehezedik majd rá, mindenben elsőnek kell majd lennie, hogy az anyukájának legyen dicsekednivalója! Én boldog gyereket akarok, nem olyat, akivel villoghatok.
2011. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

A saját lelkedben tegyél rendet! Nem a barátnőd tehet arról, hogy Te ezeket a megjegyzéseket mellre szívod. Sajnos azért esnek rosszul neked ezek a "megejgyzések", mert benned is ugyanúgy benned van a versenyszellem, TÉGED zavar, hogy le van maradva a gyerek.

Csak arra koncentrálj, hogy a Te gyermeked fejlődése rendben van. Tudod, csak azzal lehet versenyezni, aki beszáll a versenybe :)


Nekem ugyanezt a keserű pirulát saját magammal szemben kellett lenyelnem! Az első lányom nekem is az átlagnál gyorsabb fejlődésű volt. Aztán jött a húga, aki viszont kis lusti volt, voltak dolgok amiket akár 2-3 hónapos lemaradással csinált, mint előtte a nővére. Persze hasonlítgattam őket, önkéntelenül is, ki ne tenné? De akkor én mégis kire lehettem volna dühös? Saját "belső hangomra", mert folyton ott motoszkált bennem, hogy bezzeg a nagy ennyi idősen már...

Kellett jó pár hónap, mire IGAZÁN megtanultam, hogy minden gyerek más. Csak amikor egy anyának ezt egy másik nő gyerekével szemben kell alkalmazni, akkor ugye sokkal könnyebb a másikat leh@lyézni, hogy milyen undok dicsekvős???

2011. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ez bizony lehet.

De akkor miért van, hogy van barátnőm akinek szintén ügyesebb a kisfia ebben-abban, mégsem mászom a falra mikor a gyerekéről beszél?... talán mert nem dörgöli folyton az orrom alá...

Így egy kicsit olyan, mintha valaki mindig ütögetné a vállamat, hogy figyeljek oda. Egy idő után idegesítő ám.

2011. nov. 19. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:

biztos azt hiszi, az ő érdeme, hogy a gyerek ügyes.

Mondd faarccal, hogy nahát, de ügyes. Én ezt szoktam. Egyébként meg tényleg a gyerek nem verseny, mondd, hogy a tiéd nyugodtabb, különben is ráér még, nincs elmaradva.

A házukkal meg mit dicsekszik, nem értem. Na ilyenkor megjegyezném, hogy ja, sajnos az én szüleim nem tudnak nekem házat venni.

2012. márc. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, hidd el később marhára nem számít melyik ült, állt,járt, beszélt hamarabb.
2012. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!